Neler Yeni

bence Hitler aslında o kadarda haksız değildi

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Arda
başlıktada dediğim gibi hitler bence o kadarda haksız değildi haksız olduğu yer ise insanları ırk bazlı sınıflandırmasıdır bence bu yanlış bir politika eğer bu sistem sosyal kredi bazlı bir sınıflandırma olsa idi o zaman çok güzel olabilirdi onun dışında hitlerin askeri,ekonomik,üretim,eğitim,işsizlik gibi politikaları bence çok doğruydu zaten doğru olmasydı nazi almanyasının işsizlik,ekonomik ve askeri sorunları çözülmememiş olurdu
hitler senin anneni babanı öldürseydi acaba böyle konuşur muydun hocam merak ediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
Uygunsuz davranış
hitler senin anneni babanı öldürseydi acaba böyle konuşur muydun hocam merak ediyorum.
galiba sakat falansınız kaç kere ırk bazlı sınıflandırmayı savunmuyorum onun yerine sosyal kredi bazlı bir sınıflandırmayı savunuyorum dediğimi ben bile unuttum

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Arda
galiba sakat falansınız kaç kere ırk bazlı sınıflandırmayı savunmuyorum onun yerine sosyal kredi bazlı bir sınıflandırmayı savunuyorum dediğimi ben bile unuttum
sakat falan kardeşim, hayırdır sana normal bir şey yazmışım, diyeceklerimizi çekemiyorsan açmayacaksın konu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
jsisksksks
sakat falan kardeşim, hayırdır sana normal bir şey yazmışım, diyeceklerimizi çekemiyorsan açmayacaksın konu.
yazdıklarımı okumadan eleştiri yapmanıza sinirleniyorum okumayacak isen sende cevap yazma

Knispel

80+ Bronze
refahtan kast ettiğim daha yüksek bir alım gücü bu özgürlükle fazla bir alakası yoktur bu konu doğrudan gsyh ile ilgilidir osmanlıda uzun süre yıkılmamasını bu otoriteye borçludur eğerki isyan çıkarmaya çalışır isen kellen alınırdı bu sebepten dolayı azınlıklar isyan etmeye korkardı
Mesaj otomatik birleştirildi:
Kelle mi alınırdı? :) Tarihi kadir mısıroğlundan falan mı dinledin sen? Osmanlı zamanında yeniçeriler isyan etmeye kalktıklarında kazan devirdiklerinde padişahlar korkudan titriyordu çünkü ellerindeki en büyük askeri güç yeniçerilerdi ne derlerse yapmak zorunda kalıyorlardı. Yeniçeriler meydana iniyor esnafın bütün mallarını gasp ediyor ve halkı öldürüyordu fakat daha sonra devlete zarar vereceği düşünülerek yeniçeri ocağı topa tutuldu ve yok edildi ee daha sonra ne oldu peki? Hiç ummadıkları bir yerden yani ekonomilerinden darbe aldılar ve battılar.
Övdüğün Kuzey Kore şuan da Rusya'ya Çin'e muhtaç halde çünkü onlarla tek ticaret yapan ülkeler bunlar. Eğer bir anda ticareti keserlerse ihraç edecekleri hiç bir ülke kalmayacak. Halk isyan etmese bile yavaş yavaş yoksulluktan açlıktan ölecek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hamza
refahtan kast ettiğim daha yüksek bir alım gücü bu özgürlükle fazla bir alakası yoktur bu konu doğrudan gsyh ile ilgilidir osmanlıda uzun süre yıkılmamasını bu otoriteye borçludur eğerki isyan çıkarmaya çalışır isen kellen alınırdı bu sebepten dolayı azınlıklar isyan etmeye korkardı
Mesaj otomatik birleştirildi:

siyasi politikaları son derece haklıydı zira bu politikalar 1. dünya savaşından yenilmiş bur şekilde çıkan versay gibi lanet olası bir anlaşmayı imzalan hiper enflasyon yaşayan almanyayı 6-7 yıl içinde süpergüç yapacak kadar etkililerdi
Bu dedigin ayni suna benziyor sen yere dusmus birine yardim ediyorsun yaralarini sariyorsun sonra onu ucurumdan assagi atiyorsun hitlerin yaptigi tipki bu

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
hayır mesela 76 yıldır kuzey korede hiçbir büyük bir ayaklanma yaşanmamıştır
kapalı kutu elbet açılacak elbet dediğim olacak bu gelişmelerin yaşandığı dünyada bu daha devam etmeyecektir kanımca

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Furkan Sünney

Ekler

• IMG-20240507-WA0003.jpg
    IMG-20240507-WA0003.jpg
    169.3 KB · Hit: 15

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,536
İsim
umt
Discord
umt#4257
başlıktada dediğim gibi hitler bence o kadarda haksız değildi haksız olduğu yer ise insanları ırk bazlı sınıflandırmasıdır bence bu yanlış bir politika eğer bu sistem sosyal kredi bazlı bir sınıflandırma olsa idi o zaman çok güzel olabilirdi onun dışında hitlerin askeri,ekonomik,üretim,eğitim,işsizlik gibi politikaları bence çok doğruydu zaten doğru olmasydı nazi almanyasının işsizlik,ekonomik ve askeri sorunları çözülmememiş olurdu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,675
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom