Neler Yeni

Bilgisayar Almakta laptop mu masaüstü mü?

LAPTOP_MASAÜSTÜ

• Oy kullanan toplam üye
    13
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Erdem
Arkadaşlar yakın zamanda bir bilgisayar almak istiyorum ama masaüstü pc toplasam mı yoksa laptop mu alsam bilemedim.Sizce ekonomik ve performansda iyi olması için ne almalıyım?

EGEMENK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Egemen karaca
Arkadaşlar yakın zamanda bir bilgisayar almak istiyorum ama masaüstü pc toplasam mı yoksa laptop mu alsam bilemedim.Sizce ekonomik ve performansda iyi olması için ne almalıyım?
bana kalırsa masaüstü daha mantıklı çünkü soğutma kaynaklı ve laptopa göre parçaları daha az maliyetli ve daha performanslı

Sovereignty

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ömer
Masaüstünü yavaş yavaş bile toplayabilir zamanı geldiğinde upgrade edebilirsin.
Ama ben sürekli oraya buraya gidiyorum bilgisayarı götürmem gerekiyor diyorsan laptop almalısın. ✅

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Burak Taha Koca
bu kişiye göre değişir,eğer gezen biri değilseniz bilgisayarınızı gezdirip işyerimde kullanıcam vs. gibi bir düşünceniz yoksa masaüstü tabikide,oyun performans ve render açısından masaüstü çok iyi kalır

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Enes Tarhan
Instagram
https://www.instagram.com/enest.00/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198886890914/
Twitter
enest_tarhan
Facebook
enes.tarhan.969
Discord
zpnNN#0832
masaüstü alman daha pereformanslı olur ama herhangi bir yere gidiyor isen bi de pc lazım oluyorsa laptop almanı öneririm ama evde oynucak isen masaüstü al kolay gelsin umarım aradığını bulabilisin

Berkguc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Berk güç
Kardeşim merhaba ben İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi nde okuyan bir öğrenciyim bir süre çalıştım ve 8.000 tl ye ryzen 5 3500x rtx2060 süper 480ssd 2*8 ram ve 32 inç 165 hz curved monitör ü olan bir sistem topladım
Şu zamana kadar 3 laptop ve 4 masaüstü sistem kullandım laptop dan masaüstüne geçtiğim gün dedim ki yarabbim şu zamana kadar neden laptop kullanmışım tek sıkıntısı taşıma sıkıntısı orta boy bir kasa kullandım sistemde dark ın istanbulda adanaya sadece kasayı kargolatıyorum aynı fiyata nazaran masaüstünde %40 daha iyi bir performans alırsın kesinlikle masaüstü tercih et toplama konusunda 4 5 farklı sistem de topladım bana ulaşabilirsin

YTSK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Eren Başkaya
Gezgin birisi değilsen masaüstü çünkü soğutma performans gibi şeyler geçtim fiyat açısından da masaüstü daha uyguna geliyor . Bunun yanı sıra masaüstü pc de ana kartını ileriye yönelik alırsın üstünde istediğin oynamayı yaparsın.

nerutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Özgür
Yukarıda da değinildiği gibi bu tamamen tercih ve ihtiyaç durumuna göre değişiklik gösterir. Ana öncelik oyun ise kesinlikle masaüstü tercih etmelisin. Hem ilerleyen dönemlerde parçalarında güncelleme de yapabilirsin. Ama laptop için bu durum oldukça kısıtlı.

masa üstü cünkü leptop cok bakım ister ama masa üstünü yılda bir kere yapsan temizligi performansın aynı kalır
ama loptopta yılda 1 yapmam fps düşüklüğüne sebep olabalır cünkü icin cok kücük fanlar var buda tozlanması durumunda
leptobun kendini soğutamaz ve fps düşüklügüne yol acar kasaya istegin kadar fan ekleyip işlemci sıcaklıgını düşürebilirsiniz
buda iyi yararınıza olur ama leptop bun icini acıp fan koysan kapatamassın dışında usb yolu ile baglanan fanlar olmasına
regmen istenen soguklu elde edemessiz kısaca masa üstü al biraz zarar edersin monütör felen ama aynı şeye denk gelir diye
düşünüyorum

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Hocam misal ben 3 sene önce laptop aldım ama keşke masaüstü alsaydım diyorum çünkü %40 civarı daha fazla performans veriyor, daha az ısınıyor ve kolay soğutulabiliyor ve parça değişimine müsait. Siz siz olun masaüstü alın çünkü öbür türlü pişman olursunuz.

Top Bottom