Neler Yeni

Bilgisayar çok geç açılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İlker Gül
Arkadaşlar merhaba Ryzen 7500F işlemci 4070 superli bir sistem dizdim. 32 Gb Ram ve 3500/3100 1TB ssd bulunmakta resimde göründüğü gibi başlangıç ayarlarına sahip. Bilgisayar başlarken bir süre siyah ekranda duruyor 2-3 saniye ondan sonra açılmaya başlıyor bunun sebebi nedir?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-27 114527.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-27 114527.png
    43.9 KB · Hit: 34

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Yunus
Evet sebebi o

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Yunus
Mesela başlangıç etkisi yüksek diyor ya o yüzden yavaş açılabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İlker Gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesela başlangıç etkisi yüksek diyor ya o yüzden yavaş açılabilir
Aynı programları önceki bilgisayarımda da kullanıyordum ve max 4-5 saniye sürüyordu özellikleri bu sisteme göre daha da kötü olmasına rağmen. Baştaki 2-3 saniye ekran siyah kalıyor kısımını da az söylemişim en az 6-7 saniye.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Yunus
Format attıktan sonra nasıldı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Performans sonradan mi düştü mü aynı mi

Farex

80+ Silver
Aynı programları önceki bilgisayarımda da kullanıyordum ve max 4-5 saniye sürüyordu özellikleri bu sisteme göre daha da kötü olmasına rağmen. Baştaki 2-3 saniye ekran siyah kalıyor kısımını da az söylemişim en az 6-7 saniye.
O zaman sen driverlarını düzgün kurduğuna emin ol birde crystaldiskmark yükle ssd ni teste sok sonucu at.

lexerotk

80+ Bronze
Anakart kaynaklı olabilir. Benimde sistemimde 10 saniye siyah ekranda bekliyor ama Windows ekranından sonra hızlı bir şekilde açılıyor.

knizel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Gerçek Deniz Cinel
Aynı bileşenlere sahip bir sistemim var bende de 16.1 saniye gözüküyor aşırı geç olmasa da DDR4 sistemime göre biraz daha geç açılıyor. Muhtemelen DDR5 sistemin halen tam oturmasından kaynaklı. BIOS güncellemesi yaptınız mı? Belki benimki gibi eski bir BIOS sürümü kullanıyor olabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İlker Gül
Format attıktan sonra nasıldı

Performans sonradan mi düştü mü aynı mi
Hocam ne formatı? Başka bilgisayardan bahsediyorum yeni sistem hazır kurulu geldi zaten geldiğinden beri böyle yaklaşık 1 ay oldu anlamıyoruım ne demek istediğinizi.
O zaman sen driverlarını düzgün kurduğuna emin ol birde crystaldiskmark yükle ssd ni teste sok sonucu at.
Her şey zaten hazır bir şekilde geldi vatan bilgisayar tarafından yapıldı kuruldu.
Anakart kaynaklı olabilir. Benimde sistemimde 10 saniye siyah ekranda bekliyor ama Windows ekranından sonra hızlı bir şekilde açılıyor.
Anakartım asus prime 620m-k

Aynı bileşenlere sahip bir sistemim var bende de 16.1 saniye gözüküyor aşırı geç olmasa da DDR4 sistemime göre biraz daha geç açılıyor. Muhtemelen DDR5 sistemin halen tam oturmasından kaynaklı. BIOS güncellemesi yaptınız mı? Belki benimki gibi eski bir BIOS sürümü kullanıyor olabilirsiniz.
Elektrik kesintisinden korktuğum için bios güncelleme yapmıyorum hayır.

lexerotk

80+ Bronze
Hocam ne formatı? Başka bilgisayardan bahsediyorum yeni sistem hazır kurulu geldi zaten geldiğinden beri böyle yaklaşık 1 ay oldu anlamıyoruım ne demek istediğinizi.

Her şey zaten hazır bir şekilde geldi vatan bilgisayar tarafından yapıldı kuruldu.

Anakartım asus prime 620m-k
aslında 3 saniye falan çok bişey değil. tuşa Bastığınız anda hemen ekranın belirmesini beklemeyin.

knizel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Gerçek Deniz Cinel
Aynı anakarta sahibim ben de elektrik kesintisi korkusuyla BIOS güncellemesi yapmıyorum. Sistemenizde bir sorun yok. Birebir aynı bileşenlerle aynı durum bende de var. Muhtemelen BIOS güncellemesi ile çözülecektir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
998,846
Üyeler
158,207
Son üye
TarantulaCenk