Neler Yeni

bilgisayar ile ilgili sormak istediklerim

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
arkadaşlar bilgisayarımı aldım şükürler olsun ki fakat bazı sorunlarla karşılaştım bunları da sizlerle paylaşmak istedim yardım edersiniz diye
1- Gpu çok fazla ısınıyor 75 78 derecelere çıkıyor kasamda 1 tane kasa fanı olduğu için olabilir
2- 3 pinli kasa fanı ile 4 fanlı arasında pek soğukluk farkı yaratacak şeyler olurmu
3- işlemcim soğuk çalışıyor sıvı soğutma güzel şuana kadar max 45 derece gördüm ısısını iyi bir değer mi ryzen 7 5800x3D modeli üstünde bir sıvı soğutucu var
4- ramlerimin mhz si fps i etkilermi veya gpu kullanımını
5-gpu kullanımım bazı oyunlarda %5-%20 de dolanıyordu örneğin gta da cs de bunun çözümü nedir

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Asil
1.cevabı ekran kartı termal macun yenile diyerlerini bilmiyom

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Samet Yeniköy
arkadaşlar bilgisayarımı aldım şükürler olsun ki fakat bazı sorunlarla karşılaştım bunları da sizlerle paylaşmak istedim yardım edersiniz diye
1- Gpu çok fazla ısınıyor 75 78 derecelere çıkıyor kasamda 1 tane kasa fanı olduğu için olabilir
2- 3 pinli kasa fanı ile 4 fanlı arasında pek soğukluk farkı yaratacak şeyler olurmu
3- işlemcim soğuk çalışıyor sıvı soğutma güzel şuana kadar max 45 derece gördüm ısısını iyi bir değer mi ryzen 7 5800x3D modeli üstünde bir sıvı soğutucu var
4- ramlerimin mhz si fps i etkilermi veya gpu kullanımını
5-gpu kullanımım bazı oyunlarda %5-%20 de dolanıyordu örneğin gta da cs de bunun çözümü nedir
1- gpu sıcaklığı normal
2-fanların rpm lerine bağlı
3-gayet iyi
4-fpsi etkiler bir nebze. Gpu kullanımına etki etmez
5-çözünürlük yükseltebilirsin. Ekran kartı modeli nedir

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1- gpu sıcaklığı normal
2-fanların rpm lerine bağlı
3-gayet iyi
4-fpsi etkiler bir nebze. Gpu kullanımına etki etmez
5-çözünürlük yükseltebilirsin. Ekran kartı modeli nedir
msi rtx 3080 ventus 3x plus oc lhr 10gb

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğim gibi çözünürlük yükseltebilirsiniz hocam
kasamda 1 fan var 75 derecelerde geziyor ve ısıyı kasanın içine veriyor fan olmadığı için o yüzden korkuyorum havayı tahliye etse güzlece okey de işte sıvı soğutucu fanları var birtek

Top Bottom