Neler Yeni

Bilgisayar programcılığı mezunu olarak soruları olanları cevaplayabilirim.

donanimci98

80+ Bronze
fanları, biosu,enerji kablolarını kontrol et
Mesaj otomatik birleştirildi:

çöp dediğin bölüm aşırı revaçta ve oldukça iyi eğitimde verenler var. Mühendislik kadar detaylı teoriler anlatılmıyor. Ama internet sayesinde tüm eksiklerini giderebiliyorsun.

aşırı derecede programlama dillerinden bilgin olmasını istiyorlar. Junior bile olsan deneyim istiyorlar saçma bir şekilde.
Aşırı dereceden kastın ne mesela. Hangi alanla ilgileniyorsun

dogus.001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
dogus yagmur
fanları, biosu,enerji kablolarını kontrol et

çöp dediğin bölüm aşırı revaçta ve oldukça iyi eğitimde verenler var. Mühendislik kadar detaylı teoriler anlatılmıyor. Ama internet sayesinde tüm eksiklerini giderebiliyorsun.

aşırı derecede programlama dillerinden bilgin olmasını istiyorlar. Junior bile olsan deneyim istiyorlar saçma bir şekilde.
bios un neyini kontrol edecem reis

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Aşırı dereceden kastın ne mesela. Hangi alanla ilgileniyorsun
ben webden bilgim var. Ve çok fazla webin tüm kısımlarını bilmeni istiyorlar. Sadece iş ilanlara bakarak anlayabilirsin ne kadar saçma olduklarına. Bu fabrikadan sonra mobile kaymayı düşünüyorum. Kendi kullandığım işletim sistemi macos, windowsu sadece üniversitede kullandım ve bir windows sistemde almam şart.

donanimci98

80+ Bronze
ben webden bilgim var. Ve çok fazla webin tüm kısımlarını bilmeni istiyorlar. Sadece iş ilanlara bakarak anlayabilirsin ne kadar saçma olduklarına. Bu fabrikadan sonra mobile kaymayı düşünüyorum. Kendi kullandığım işletim sistemi macos, windowsu sadece üniversitede kullandım ve bir windows sistemde almam şart.
Ben bir bankada yazılım mühendisiyim. 1 sene tecrübem var. İşe girerken her şeyi bilmem beklenmedi. Web bilgim var ne demek. Frontend backend veritabanı ne kadar biliyorsun. Linkedin falan verirsen cv atarsan sana yardımcı olayım.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,437
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
İş geleceği olarak ne düşünüyorsunuz ? Ben puanım programcılığa yetmediğinden bilişim teknoloji okuyup sonrasında programcılık ile çift anadal yapıp mezun olmayı düşünüyorum. Tabi bir yandan kodlama dilleri öğrenip kendimi geliştireceğim.
Sonrasında yurt dışında bir firmada bilişim teknoloji uzmanı olarak çalışmayı düşünüyorum.
Bunun hakkında fikirlerini alabilir miyim mantıklı mı ?

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Ben bir bankada yazılım mühendisiyim. 1 sene tecrübem var. İşe girerken her şeyi bilmem beklenmedi. Web bilgim var ne demek. Frontend backend veritabanı ne kadar biliyorsun. Linkedin falan verirsen cv atarsan sana yardımcı olayım.
Şimdi çok fazla soru soruyorlar, bazı yerlere başvuru yaptım dönen olmadı stajı bile zor buldum. Bende maalesefki bir süreliğine kendimi geri planda tutmak durumunda kaldım. Önce fabrikadan çalışıp biraz cep harçlığı ve windows hakkında bilgi sahibi olmak istedim. Kali linux öğrenmeyi ve c# üzerinde çok fazla bilgi sahibi olmak istiyorum. MacOS'da bunları yapamıyorsun. Ve yeterli dil sahibide değilim. Sana özelden LinkedIn hesabımı atabilirim eksiklerimi söylemenden çok memnun kalırım.

İş geleceği olarak ne düşünüyorsunuz ? Ben puanım programcılığa yetmediğinden bilişim teknoloji okuyup sonrasında programcılık ile çift anadal yapıp mezun olmayı düşünüyorum. Tabi bir yandan kodlama dilleri öğrenip kendimi geliştireceğim.
Sonrasında yurt dışında bir firmada bilişim teknoloji uzmanı olarak çalışmayı düşünüyorum.
Bunun hakkında fikirlerini alabilir miyim mantıklı mı ?
Bölüm oldukça iyi kendini geliştiremezsen beni gibi geride kalabilrisin maalesef. Ben dersler ve diğer olaylardan dolayı sadece dersi geçebilme umuduyla çalışabildim.

donanimci98

80+ Bronze
Şimdi çok fazla soru soruyorlar, bazı yerlere başvuru yaptım dönen olmadı stajı bile zor buldum. Bende maalesefki bir süreliğine kendimi geri planda tutmak durumunda kaldım. Önce fabrikadan çalışıp biraz cep harçlığı ve windows hakkında bilgi sahibi olmak istedim. Kali linux öğrenmeyi ve c# üzerinde çok fazla bilgi sahibi olmak istiyorum. MacOS'da bunları yapamıyorsun. Ve yeterli dil sahibide değilim. Sana özelden LinkedIn hesabımı atabilirim eksiklerimi söylemenden çok memnun kalırım.

Bölüm oldukça iyi kendini geliştiremezsen beni gibi geride kalabilrisin maalesef. Ben dersler ve diğer olaylardan dolayı sadece dersi geçebilme umuduyla çalışabildim.
tamam özelden cv ni de at bakalım.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet Yazıcı
Bilgisayar programcılığı hakkında soruları olan varsa yeni mezun olarak sorularınızı cevaplayabilirim. (NOT: İş konusunda çok fazla istedikleri olduğu için temmuz sonundan beri fabrikada çalışmaktayım. Biraz cep harçlığı ve masaüstü sistem alabilmek için girdim. Tahminen eylül sonu çıkarım. DGS sayısal 21k yaptığımdan geçiş yapamayacağım sanırım. Bi ihtimal eşit ağırlıktan açıköğretim YBS yazarım.)

Alıntıyı görüntüle
Hocam nasıl okudunuz en baştan anlatırmısınız bu sürecleri hic bilmiyorum sayisal seçtim bende yazılım okumak istiyorum lise 3’e geçtim anadolu imamhatip okuyorum bilgisayarlarla uğraşmayı çok seviyorum video editlemeyi çok seviyorum sizce ne okumaliyim

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Şimdi yazılım evet güzelde bir taraftanda zor. Ben hep dersleri geçme derecesinde öğrendim (Bu benim pişmanlığım işte). Bölüm hem çok iyi hemde çok kötü. Kötü tarafı 2 yıllık olduğundan üstün körü anlatılıyor. İnternetten ekstra öğreniyorsun mühendislik seviyesinde eğitim almak istiyorsan. Ben hep bir tık daha üstün öğrenmek istedim sınavları verdikten sonra beyinden silindi.
*Kısaca sen kod yazarken mutlu isen bu yoldan devam et. Sadece yazılım front(web) olarakta değil belki siber güvenlik tarafında daha fazla ilgin olur o tarafa kayarsın ileride. Siber güvenlik bölümleride açıldı o bölümlerede bakabilirsin.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Hedeflerin neler? ( Oyun yapmak, işletim sistemi yapmak vb )

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Hedeflerin neler? ( Oyun yapmak, işletim sistemi yapmak vb )
hedefim siber güvenlik ama bunun için çok fazla zamanım var. Önce front-end kısmında çalışmak ardından bir zaman sonra back-end ve veri analizi üzerinde geçiş yapmak. En sonda siber güvenlik kısmında çalışmak istiyorum.

Top Bottom