Neler Yeni

Bilgisayar sorunlarından anlayanlar lütfen

efepercy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Efe Bayar
Öncelikle anakartım gigabyte b250m ds3h son zamanlarda pc yi açarken hoşgeldiniz yazısından önceki siyah ekranı bilirsiniz o vardı vs bugün gta 5 te bi hata aldığım için system32 ve ssyswow64 dosylarının dll lerinin bazılarını değiştim bilmediğim için söylüyorum konuyla bağlantılı olmayabilir. Değiştikten sonra bios güncellemek istedim güncellerim daha sonra normal bi şekilde açmak isterken o siyah sürede uzun süre kaldı normalde bilirsiniz o siyh ekranda en azından mouse imleci olur bunda mouse imleci yok ama görüntü tamamen de kopmuş değil parlak bi siyahlık var herneyse bu geçmeyince fotmat atmak istedim usb flaşımla daha sonra flaşımı bootladığımda gigabyte ekranında kalıyor uzun süre ve sonra pc komple kapanıp ışıklar sönüp baştan açıyor kendini bu nasıl bi sorun anlamadım bu daha önce başıma hiç gelmedi fakat kullandığım hdd baya eski ben ondan şüpheleniyorum çünkü gelelim denediğim yöntemlere ramler temizlendi sorun yok ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakarttan aldım yine aynı siyahlık aynı şey fakat bu Olaylar yaşanırken ben biosa vs girebiliyorum onda sıkıntı yok ek olarak güvenli modda açılmıyor bilgisayar. İşlemciye herhangi bi işlem yapmadım power supply de zaten bi sorun olduğunu sanmıyorum bu olayı yaşayan ya da teknik ve donanımsal bilgiye sahip olan arkadaşlarım cevap verirse sevinirim ben bunları yazarken pc yi formatlarken yazmıştım ya az önce kapanıp baştan açılıyor diye 2 kez daha yaptı onu biryerde bir sorun var ben bilgisyarı kapattım ve sizlerden yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim konu karışık olabilir kusura bakmayın aklıma geldikçe yazdım iyi forumlar.

HasNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Arda Uçar
Aynı sorun bende de var biosa girip bootlamak istediğimde hem siyah ekranda kalıyor hem vga ışığı yanıyor anakartta ama normalde biosa girmeden açmaya çalıştığımda ise biosa girmek için delete yazısı çıkınca orada takılı kalıyor ve asla açılmıyor sen çözdün mü çözdüysen nasıl çözdün yardımcı olabilir misin

Top Bottom