Neler Yeni

Bilgisayar Upgrade için öneri

TheShiny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Celal Düz
Bütçe
16000
Dostlarım elimde Ryzen5 2600 ,GTX 1650 ,16gb 3000MHz ram , a320m s2h anakart ve 500w psu bulunuyor. Grafik tasarım bölümü okuduğum için yaptığım büyük işlerde takılma donma, hatta bilgisayarın mavi ekran vermesi gibi sorunlarla karşılaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde mavi ekranı belki işlemci ısındığı için veriyordur diye macun değişimi yaptım Zalmanın ileti gücü yüksek bir macununu sürdüm ama arada illustrator uygulamasında büyük bir iş ve yoğun çizgili bir iş yaptığım zaman kasmaktan ekranda ki işin kalitesini anlamıyorum. Bilgisayar almak gibi bir planım vardı malum türkiye şartları ve öğrenciyim istediğim düzeyde bilgisayarlar minimum 30bin tlden başlıyor haliyle babama gidip bunu alalım da diyemiyorum öyle bir durumumuz yok bende ufak ufak parçaları upgrade etmeyi düşünüyorum ve Ryzen5 7500F işlemci var aklım da bu işlemciyi istediğim için anakartı da değişmem gerekiyor ve rami de arttırmam gerekiyor ilk başta ekran kartı dışında diğer tüm parçaları değiştirmek istiyorum önereceğiniz fp parçalar varsa veya önerebileceğniz başka fikirler varsa sizi dinlemek çok yardımcı olur şimdiden çok teşekkürler hepinize

Top Bottom