Neler Yeni

Bilgisayar virüsü ile ilgili bir kaç soru

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
Türkçe konuştuğuma bakma kutuplarda yaşıyorum
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar parçaları, Darboğaz sorunları, Hazır sistem önerileri, Dış donanım önerileri, İç donanım önerileri,
Bir şeyi indirip açmadığın sürece genellikle kolay kolay bulaşmaz.

Antivirus sadece virusten şüphelendiğinde gerekli olabilir. Ara sıra check yapmak istersende durabilir pcde.

antivirus olmadan tespit etme ve silme şansın düşük fakat görev yöneticisinden örneğin ağırlıklı olarak ram memory kullanan virusler örnek veriyorum explorer.exe adı olan sistem dosyasıyla aynı isme sahip virusun görev yöneticisinde kullanımlarını görebilirsin. Anormal kullanımlar varsa oradan tespit edip silebilirsin.

Evet hemen çalışır.
Peki hocam çok takılacak bir konumu bu?

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar parçaları, Darboğaz sorunları, Hazır sistem önerileri, Dış donanım önerileri, İç donanım önerileri,
onuda öneririm hocam avast antivirüs dışında çoğu program iş görür kullanmanı öneririm sistemin yeniyse kesinlikle kullan zaten
Hocam özellikle kullanmak istemiyorum bu sıralar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sefa Burhan Salihoğlu
Ben yıllardır av kullanmam bilinçli bi sekilde internet kullanip guvenilir sitelerden download yaptıktan sonra pek bulaşmıyor. Ama USB bellek tarayici öneriyorum usblerden çok virüs bulaşıyor. Av programları PC yi kasiyor ve crack dosyalarını otomatik siliyor. Malum genelde illegal takılıyoruz oyun ve program konularında.

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
RAT tarzı virusler riskli.

Çünkü senin bilgisayarında webte veya herhangi bir yerde yaptığın tüm login bilgileri virus sahibinin kaynağına aktarılır.
Yok hocam yani virüs bulaşıcak diye çok önlem alınmalı mı?

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sakıncalı ve güvenilir olmayan dosyalar indirmiyorsan sıkıntı olmaz. Önceden herhangi bir şekilde bulaşmış olabilir mi diyede Kaspersky ile tarama yapabilirsin.
Hocam ben korkudan siteye giremiyorum ya 😀

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
hocam sürücü kaynaklı olduğu bile kesin değil eğer görüntüyle birlikte seslerde buga giriyorsa sürücüleriniz çökmüştür. bilgisayarın açılış ekranında anakart markası yazarken ekranda titreşme oluyor mu?
Amd software adrenalin edition
Nvidia geforce experience

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,356
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
hocam sürücü kaynaklı olduğu bile kesin değil eğer görüntüyle birlikte seslerde buga giriyorsa sürücüleriniz çökmüştür. bilgisayarın açılış ekranında anakart markası yazarken ekranda titreşme oluyor mu?
Ses yok pcde açılırken görüntüde de bı sıkıntı yok PC açılmasında da yok ama biosla ilgili olabilirmi başta bios yazıyor çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reis benim formuna bı bakabilirmisin foto var orda

Top Bottom