Neler Yeni

Bilgisayarı en iyi kapatma yöntemi nedir? Nasıl kapatmalıyım?

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Ben bilgisayarı kapattıktan sonra Psu'nun şalterini indirip öyle fişi çekiyorum en sağlıklı yöntem bu mudur? Değilse nasıl kapatmalıyım?

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Güç kaynağın kötü değilse şalteri kapatıp prizden çekmene gerek yok.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,601
İsim
Enes Koç
Ben bilgisayarı kapattıktan sonra Psu'nun şalterini indirip öyle fişi çekiyorum en sağlıklı yöntem bu mudur? Değilse nasıl kapatmalıyım?
Psu sağlamsa fişi çekmene gerek yok ikincil olarak psu kapamana bile gerek olacağını sanmıyorum yıllardır bilgisayar kullanıyorum sadece sol alttan bilgisayarı kapat diyorum hiçbir sorun yaşamadım. Çevrende sürekli elektrik kesintileri oluyorsa durum ayrı aa korumalı priz alırsan kaliteli bir şey bu sorununu ortadan kaldırabilirsin hatta direk prizin üstünde düğme oluyor onlarda ordan kapatabilirsin içine sinmezse.

OxyVee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Talha
Şalteri indirmene gerek yok zaten fişi çekmekle aynı şey oluyor gerek yok hiç hem bozulma şansı o kadar yok

Satashke

80+ Bronze
10 yıllık ölü pcde fişi bi anda çekiyorum 10 yıldır hiçbir şey olmadı. Güncel sistemlerde de olmaz diye düşünüyorum. Tabi ki böyle yapma örnek verdim

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
abi windowsun içinde kapat niye psuyu kapatıyorsun Windows açıkken bir anda psuyu düğmeden kapatirsan uygulamaları kapatamadan kapanır pc windowsdan kapatıp oralarda elektrik çok kesiliyorsa fişten çek yeter
Aga yok benim PC üçlü prize takılı üçlü prizi çıkarıyorum yatmadan önce ondan öyle yapıyorum. Elektrik kesintisi neredeyse hiç olmuyor. Direk fişi çekersem elektrik kesintisi gibi olacağını düşündüğüm için ilk psu şalterini indiriyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

10 yıllık ölü pcde fişi bi anda çekiyorum 10 yıldır hiçbir şey olmadı. Güncel sistemlerde de olmaz diye düşünüyorum. Tabi ki böyle yapma örnek verdim
Benim anakart ram ve işlemci de 10 yıllık :D

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Mert
Bilgisayarı normal şekilde windows üzerinden kapatıp fişi çekmen yeterli hem de elektrikten tasarruf edersin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,475
Üyeler
142,283
Son üye
Suherna
Top Bottom