Neler Yeni

Bilgisayarım Açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emirhan Akpınar
Merhaba, Geçen hafta Sinerji bilgisayardan topladığım bilgisayar bugün elime ulaştı. Ekran kartı hariç her şey takılı geldi. Az önce ekran kartınıda taktım. PSU kablosunu vs. taktım. HDMI girişini monitörüme taktım. Bilgisayarım açılmıyor. Her şeyin takılı olduğundan eminim. Sadece bir kablo hariç. Anakart kutumdan SATA 6gb/s kablosu çıktı. Açılmama sebebi o mu? Prizimi de kontrol ettim elektrik gidiyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz 1 saattir uğraşıyorum.

Sistem:

Penguen

80+ Silver
Merhaba, Geçen hafta Sinerji bilgisayardan topladığım bilgisayar bugün elime ulaştı. Ekran kartı hariç her şey takılı geldi. Az önce ekran kartınıda taktım. PSU kablosunu vs. taktım. HDMI girişini monitörüme taktım. Bilgisayarım açılmıyor. Her şeyin takılı olduğundan eminim. Sadece bir kablo hariç. Anakart kutumdan SATA 6gb/s kablosu çıktı. Açılmama sebebi o mu? Prizimi de kontrol ettim elektrik gidiyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz 1 saattir uğraşıyorum.

Sistem:

Ekran kartını takıp vidasını da taktığında, kasanın karşısından baktığında kartın üstünde, en sağında güç girişleri var. Onu taktın mı?
Anakarttan 2 SATA kablosu çıkar ama sende 1 SATA SSD var, o yüzden o kablo ile alakalı değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emirhan Akpınar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı ile sadece sokete yerleştirme yaptım ve klipsi kapattım, ne gibi bir kablo? eğer kablo ile ilgiliyse sizce o yüzden mi kasam açılmıyor?

pexxrd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Furkan Güven
ekran kartı ile sadece sokete yerleştirme yaptım ve klipsi kapattım, ne gibi bir kablo? eğer kablo ile ilgiliyse sizce o yüzden mi kasam açılmıyor?
ekran kartının monte olmuş halinin fotosunu atarmısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emirhan Akpınar
inş psu anahtarını 1 e getirmişsindir
evet 1 deykende 0 daykende denedim, tepki yok bilgisayarımdan
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartının monte olmuş halinin fotosunu atarmısın
IMG_20210717_211604.jpg

rebelmoves

80+ Bronze
önden anakartı çeksene bu durumda açılması lazım ancak görüntü alamazsın buradan görünen gpu güç girişini takmamışsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emirhan Akpınar
fanlarım vs. dönmüyor tepki yok bilgisayardan, gpu güç girişinden kastın ne o takılı gördüğün gibi?
önden anakartı çeksene bu durumda açılması lazım ancak görüntü alamazsın buradan görünen gpu güç girişini takmamışsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emirhan Akpınar
IMG_20210717_212249.jpg

bu işinize yarar mı?

herhangi bir kablo takmadım ekran kartına, kutuda yoktu

rebelmoves

80+ Bronze
ekran kartının güç girişi yok galiba güç bağlantılarında bir sorun yok alt panel bağlantıları gözükmüyor orada da hata yoksa başka bir sorun olabilir garanti kapsamında gönderin

Top Bottom