Neler Yeni

Bilgisayarım bütün uğraşlarıma rağmen mavi ekran hatası veriyor

ENES27BMW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
Merhaba herkese hayırlı günler dilerim. Bilgisayarım bütün uğraşlarıma rağmen mavi ekran hatası veriyor. Format attım düzelmedi. Sürücüleri güncelledim düzelmedi. memtest86 gibi programlarla test ettim herhangi bir hata alamadım. Sorunun nerden kaynaklandığını bile çözemedim. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler..
(Normal kullanımda hiçbir sorun yok. Hiçbir zaman kullanım esnasında kapanıp mavi ekran vermiyor. Sadece ilk açılmalarda yapıyor. Özellikle de gece fişten çıkardıktan sonra sabah bidaha fişi taktıktan sonraki ilk açılmada yapıyor)

Minidump dosyasını aşağı bırakıyorum..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Minidump dosyasını upload edemedim ama programlarla baktığımda şu şekilde dışa aktarabildim

On Fri 31.12.2021 18:08:52 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\123121-6703-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x3F70D0)
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000006, 0xFFFFF80183CCC252, 0xFFFFE18258706470, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Fri 31.12.2021 18:08:52 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!setjmpex+0x8249)
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000006, 0xFFFFF80183CCC252, 0xFFFFE18258706470, 0x0)
Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Fri 31.12.2021 13:48:16 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\123121-7265-01.dmp
Bugcheck code: 0x154 (0xFFFFB00E3B37D000, 0xFFFFDC0BA16E0D50, 0x2, 0x0)
Error: UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
Bug check description: This indicates that the store component caught an unexpected exception.

On Thu 30.12.2021 16:10:21 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\123021-9000-01.dmp
Bugcheck code: 0x154 (0xFFFFC306DBACF000, 0xFFFFFE864FF25F30, 0x2, 0x0)
Error: UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
Bug check description: This indicates that the store component caught an unexpected exception.

On Mon 27.12.2021 14:02:23 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\122721-6593-01.dmp
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000006, 0xFFFFF8026C6CC252, 0xFFFFA50DAD95E470, 0x0)

On Sat 25.12.2021 18:58:00 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\122521-7437-01.dmp
Bugcheck code: 0x1A (0x6001, 0xFFFFFFFFC0000010, 0x1A485FA0000, 0xFFFF98880E3C9290)
Error: MEMORY_MANAGEMENT
Bug check description: This indicates that a severe memory management error occurred.
This might be a case of memory corruption. This may be because of a hardware issue such as faulty RAM, overheating (thermal issue) or because of a buggy driver. This problem might also be caused because of overheating (thermal issue).

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,349
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İlk açılışta yapıyorsa yazılımsal olabilir gibi geldi bana. İlk iş kurduğun neler var sistemine?

ENES27BMW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk açılışta yapıyorsa yazılımsal olabilir gibi geldi bana. İlk iş kurduğun neler var sistemine?
Mehmet abi formattan sonra sadece windows updateleri + Nvdia + Birkaç oyun (steam) + Whatsapp

Bunlar haricinde de Asus Rog'un aura sync gibi programlarını kendi resmi sitesinden alarak kurdum. Bunlar haricinde hiçbir şey yok. Mesela şuan pc yi kapatıp psu düğmesinden de kapatıp birkaç dakika bekleyip açınca yine aynı sorunu veriyor. (Bilgisayarın çalışmasında veya performansında sorun yok halbuki)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,349
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Mehmet abi formattan sonra sadece windows updateleri + Nvdia + Birkaç oyun (steam) + Whatsapp

Bunlar haricinde de Asus Rog'un aura sync gibi programlarını kendi resmi sitesinden alarak kurdum. Bunlar haricinde hiçbir şey yok. Mesela şuan pc yi kapatıp psu düğmesinden de kapatıp birkaç dakika bekleyip açınca yine aynı sorunu veriyor. (Bilgisayarın çalışmasında veya performansında sorun yok halbuki)
Aura Sync, oldukça sorun çıkartıyor zaten. Bunları kurmadan dene muhtemelen bunlarla alakalı bir sorun.

ENES27BMW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
Aura Sync, oldukça sorun çıkartıyor zaten. Bunları kurmadan dene muhtemelen bunlarla alakalı bir sorun.
Tamamdır Mehmet abi bu arada minidump dosyasını sizlerle paylaşıyorum. Rica etsem hepsini kısacık da olsa incelerseniz çok mutlu olurum abi. Aylardır bilgisayarımda bu sorun mevcut. Ne yaptıysam da düzelmedi.

Aslında aura sync'den de kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü daha önceden yokken de veriyordu sanki. Bide böyle sorunlu bir program ise Asus buna acilen müdahale eder çünkü efsane ROG serisini bilirsiniz efendim çok fazla kullanılmakta

ENES27BMW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
Farklı bir windows.iso ile temiz kurulum yapın.
Mümkünse farklı bir disk ile test edin
Yüklemiş olduğum windows.iso bizzat microsoft'un kendi sitesinden almış olduğum windowstur. bunu farklı farklı usb ler ile denedim. Sonuç değişmedi

ENES27BMW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
CrystalDiskMark ile tarayabilir misiniz?
Crystaldiskmark ile de taradım disklerimin sağlığı %96-%91 şeklinde ve herhangi bir hata görmedi (m2 ssd ve sata ssd) ekstradan 4 5 saate yakın memtest86 ile test ettim 0 hata bulundu. Yukarıda minidump dosyasını da paylaştım gerçekten sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,349
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Tamamdır Mehmet abi bu arada minidump dosyasını sizlerle paylaşıyorum. Rica etsem hepsini kısacık da olsa incelerseniz çok mutlu olurum abi. Aylardır bilgisayarımda bu sorun mevcut. Ne yaptıysam da düzelmedi.

Aslında aura sync'den de kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü daha önceden yokken de veriyordu sanki. Bide böyle sorunlu bir program ise Asus buna acilen müdahale eder çünkü efsane ROG serisini bilirsiniz efendim çok fazla kullanılmakta
Markaların ek yazılımları konusunda o kadar emin olma derim. Aylardır çok basit bir sorunun bile halledilmediğine tanık oldum, örneğin Armoury Crate yazılımı Türkçe dil seçiliyken açılmıyor son yamada :)

ENES27BMW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Enes
Markaların ek yazılımları konusunda o kadar emin olma derim. Aylardır çok basit bir sorunun bile halledilmediğine tanık oldum, örneğin Armoury Crate yazılımı Türkçe dil seçiliyken açılmıyor son yamada :)
Evet abi malesef dili ingilizce yapıp giriyorum türkçe yapıp çıkıyorum 😁. Umarım yakında düzeltirler. Ama aura sync den kaynaklansa yeni gelen güncellemeyle vs kendini belli edecegini sanıyorum abi. Bu mavi ekran sorununu yaklaşık 4 5 aydır alıyorum. Bu zamana kadar idare ediyordum format atınca geçer diyordum ama format attim geçmeyince dedim acaba donanımsal mı arızam var? Ve sizin gibi değerli insanlarla paylaşmak istedim. Minidump dosyamı incelediniz mi acaba abi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,317
Üyeler
140,808
Son üye
aguywithnonname
Top Bottom