Neler Yeni

Bilgisayarımda Zamanla Oluşan Sorunlar

WindTheRd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Rüzgar Cengiz
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şu an elimde olan bilgisayarı yaklaşık 9-10 aydır kullanıyorum. İlk aldığım zaman hiçbir sıkıntısı olmayan, normal bir bilgisayardı. Fakat kullanmaya başladıkça can sıkıcı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Devamında anlatacağım.
Bilgisayarımın özellikleri;
ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI VGA mATX Anakart
SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
Sistem Montaj Hizmeti
2 X GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
POWERBOOST VK-D501M 650W 80+ Mesh Panel Rainbow Fan USB 3.0 Mid Tower Kasa.
Kendisini İtopya'dan aldım. Elime geldiğinde ekran kartını takıp kullanmaya başladım. İlk aldığım zaman hiçbir sorun yoktu, bütün driverlarını yükledim. Fakat şu son aylar içerisinde bir çok sorun olmaya başladı. Hangi oyuna girersem gireyim bütün oyunlarda takılmalar, kenar yumuşatma gibi özelliklerin hepsi açık olmasına rağmen yine bir çok oyunda görüntü bozulmaları. Bazen oyun harici bilgisayarı kullanırken bile görüntü bozulmalarıyla karşılaşıyorum. Örnek olarak fotoğraflara bakarken görüntüde bozulmalar verebilirim. Sistemin özelliklerinin çok fazla bir şekilde yettiği oyunlarda bile bir çok sorunu çözmek artık sıkıcı gelmeye başladı. Zaten nereye baksam sorunları çözemedim. Ek olarak bütün sürücülerim yüklü ve her şeyim tam. Kontrol ettim. Sorun ne olabilir?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Bilgisayarın içi çok tozlandıysa temizlemeyi deneyebilirsiniz

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şu an elimde olan bilgisayarı yaklaşık 9-10 aydır kullanıyorum. İlk aldığım zaman hiçbir sıkıntısı olmayan, normal bir bilgisayardı. Fakat kullanmaya başladıkça can sıkıcı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Devamında anlatacağım.
Bilgisayarımın özellikleri;
ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI VGA mATX Anakart
SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
Sistem Montaj Hizmeti
2 X GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
POWERBOOST VK-D501M 650W 80+ Mesh Panel Rainbow Fan USB 3.0 Mid Tower Kasa.
Kendisini İtopya'dan aldım. Elime geldiğinde ekran kartını takıp kullanmaya başladım. İlk aldığım zaman hiçbir sorun yoktu, bütün driverlarını yükledim. Fakat şu son aylar içerisinde bir çok sorun olmaya başladı. Hangi oyuna girersem gireyim bütün oyunlarda takılmalar, kenar yumuşatma gibi özelliklerin hepsi açık olmasına rağmen yine bir çok oyunda görüntü bozulmaları. Bazen oyun harici bilgisayarı kullanırken bile görüntü bozulmalarıyla karşılaşıyorum. Örnek olarak fotoğraflara bakarken görüntüde bozulmalar verebilirim. Sistemin özelliklerinin çok fazla bir şekilde yettiği oyunlarda bile bir çok sorunu çözmek artık sıkıcı gelmeye başladı. Zaten nereye baksam sorunları çözemedim. Ek olarak bütün sürücülerim yüklü ve her şeyim tam. Kontrol ettim. Sorun ne olabilir?
Psudandır belki (sanmıyorum ama çok ufak bi ihtimal). Sisteminizde SSD yokmu?

Abdullah1

80+ Bronze
Kardeşim sorunu bilmiyorum ama Psu yu acil değiş sistemin yanarsa şaşırma

WindTheRd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Rüzgar Cengiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psudandır belki (sanmıyorum ama çok ufak bi ihtimal). Sisteminizde SSD yokmu?
SSD bilgisayarda mevut. Şimdi aklıma geldi PSU dan olma ihtimali olabilir çünkü çok kötü bir marka şu ana kadar değiştirme fırsatı bulamadım. :D😬
Kardeşim sorunu bilmiyorum ama Psu yu acil değiş sistemin yanarsa şaşırma
Haklısın galiba ondan değiştirebilirsem değiştireceğim. Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her psu kolay kolay yanmaz ama psu kotu
Nereye baksam bu markaya kötü deniliyordu. Yanar gibi cümleler korktum ama dediğim gibi daha fırsat olmadı. O zaman yakın zamanda değiştireceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,000
Üyeler
152,387
Son üye
BOSKA
Top Bottom