Neler Yeni

Bilgisayarımı iade ettim ama geri ödemesi nasıl olucak

alimhgg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alim Berke
Yeni almış olduğum bilgisayarı ölü pikselden dolayı iade ettim onayıda geldi. Fakat 3 taksitle aldım şuandada 2. taksidini ödeyeceğim 10 gün sonra iade nasıl olucak diğer taksidi ödemek zorunda mıyım ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,104
İsim
umut şahin
Yeni almış olduğum bilgisayarı ölü pikselden dolayı iade ettim onayıda geldi. Fakat 3 taksitle aldım şuandada 2. taksidini ödeyeceğim 10 gün sonra iade nasıl olucak diğer taksidi ödemek zorunda mıyım ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz
taksitli alışverişleri taksit sayısına uygun olarak iade ediyorlar diye biliyorum ama aldığın yer ile iletişime geçmen önemli genelde 14 güne kadar sürer aama tek seferde mi ödenir taksitli mi geri öderler aldığın yer en net cevabı verir

Suprağ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
sss sss
kk sende dekondu var değil mi taksidini ode eger yollamazlar dekond ve onay kagıdı ile firmaya durumunu belirt eger yollamazlar ise tuketici heyetimine basvur
Kaynak :http://altieylul.gov.tr/tketici-hakem-heyeti-hakkinda-bilgilendirme

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNİN ÇALIŞMA USÛL ve ESASLARI:

Satın aldığınız herhangi bir mal veya hizmetin ayıplı (kusurlu) olduğunu fark ettiğinizde öncelikle o mal veya hizmeti aldığınız satıcı veya sağlayıcı ile görüşmeniz gerekir. Sorunu çözemiyor ve karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmiyorsa, firma yetkilileri ile görüşmenizde yarar vardır.

Bu tür görüşmelerde yasal haklarınızı (malın iadesi, malın yenisi ile değiştirilmesi, ücretsiz onarımı, ayıp oranında bedelden indirim) bildiğinizi ve seçimlik haklarınızdan hangisini tercih ettiğinizi belirtmeyi unutmayın.

Her şeye rağmen, sonuç alamadıysanız, mal ya da hizmeti satın aldığınız yerde bulunan;

*Tüketici Hakem Heyetlerine,

*Tüketici Mahkemelerine,

başvurmalısınız. Böyle bir durumda hakkınızı aramamanız sadece o mal veya hizmet nedeniyle sizin zarara uğramanızı değil, aynı zamanda tüketiciye saygılı olmayan satıcıyı ödüllendirmek ve başka tüketicilerin de benzer mağduriyetlere uğramasına sebep olmak anlamına gelir.

HAKEM HEYETLERİ VE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ NEREDEDİR?

Hakem Heyetleri illerde Ticaret İl Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.

Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

Top Bottom