Neler Yeni

Binamda Fiber Kutusu Bulunmakta Ama Binamda Fiber Yok Gözüküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
SEMİH-AKSOY
Merhaba Arkadaşlar Şuanda Türkcell Süperonline Kullanıyorum Tahahüüt Bitimine Çok Az kaldı Bende Denemek İçin TurkNET Geçiş Yapacaktım Ama Adresime Yazdığımda Fiber Gözükmüyor Müşteri Hizmetlerini Aradığımda Türk Telekomla Görüşmeniz Gerekli Dedi Ne Yapacağımı Tam olarak Bilemiyorum Yardımcı Olacak Bir Arkadaş Binaya Dağılmamış Fiber Dağıtım Bağlantıları Yapılmamış.

Ekler

• WhatsApp Image 2021-10-30 at 17.03.07.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-30 at 17.03.07.jpeg
    132.7 KB · Hit: 594
  • WhatsApp Image 2021-10-30 at 17.03.11.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-30 at 17.03.11.jpeg
    155.6 KB · Hit: 441

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,445
İsim
Hakanbey
elektrikçi bulacaksınız binada kutum var daireye fiber çektirmek istiyorum diyeceksiniz. Okadar. daha sonra Modeme girdikten sonra türknet ile iletişime geçip aktif etmek için gerekli koşulları yerine getirdiğiniz taktirde internet açılacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
SEMİH-AKSOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elektrikçi bulacaksınız binada kutum var daireye fiber çektirmek istiyorum diyeceksiniz. Okadar. daha sonra Modeme girdikten sonra türknet ile iletişime geçip aktif etmek için gerekli koşulları yerine getirdiğiniz taktirde internet açılacaktır.
TurkNet'i Aradım Binanızda Kutu Var diyosunuz Ama Sistemde Biz Fiber Yok Olarak Gözüküyor Dediler Türk Telekomla Görüşünüz dedi Tam Olarak ne yapacağımı anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısacası Binamda Fiber Yok Gözüküyor Binada Herkes Turkcell Süperonline Kullandığından dolayı Biraz Türk Telekom Müşterisi Bulunmuyor

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,445
İsim
Hakanbey
Yanlış Bilgilendirme
TurkNet'i Aradım Binanızda Kutu Var diyosunuz Ama Sistemde Biz Fiber Yok Olarak Gözüküyor Dediler Türk Telekomla Görüşünüz dedi Tam Olarak ne yapacağımı anlamadım

Kısacası Binamda Fiber Yok Gözüküyor Binada Herkes Turkcell Süperonline Kullandığından dolayı Biraz Türk Telekom Müşterisi Bulunmuyor
Kutudan herhangi bir daireye hat çekilmediyse aktif gözükmez zaten oyüzden önce Hattı evinize çektirmeniz gerekiyor. Kutu şuanda pasif durumda.

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba Arkadaşlar Şuanda Türkcell Süperonline Kullanıyorum Tahahüüt Bitimine Çok Az kaldı Bende Denemek İçin TurkNET Geçiş Yapacaktım Ama Adresime Yazdığımda Fiber Gözükmüyor Müşteri Hizmetlerini Aradığımda Türk Telekomla Görüşmeniz Gerekli Dedi Ne Yapacağımı Tam olarak Bilemiyorum Yardımcı Olacak Bir Arkadaş Binaya Dağılmamış Fiber Dağıtım Bağlantıları Yapılmamış.
Tam olarak Türk Telekom ile görüşeceksiniz. Sonra dairenize hat çektireceksiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
SEMİH-AKSOY
Kutudan herhangi bir daireye hat çekilmediyse aktif gözükmez zaten oyüzden önce Hattı evinize çektirmeniz gerekiyor. Kutu şuanda pasif durumda.
Hakan Bey TurkNETli olmak için Ben Türk Telekomlumu Olmam lazım Benim Odama Kadar Şuanda Fiber Kablo Çekili Ama Dediğiniz gibi Kutu Pasif nasıl Aktif Hale Getiricem

Tam olarak Türk Telekom ile görüşeceksiniz. Sonra dairenize hat çektireceksiniz.
Türk Telekom müşteri hizmetine bağlanamıyorum Açmıyorlar

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hakan Bey TurkNETli olmak için Ben Türk Telekomlumu Olmam lazım Benim Odama Kadar Şuanda Fiber Kablo Çekili Ama Dediğiniz gibi Kutu Pasif nasıl Aktif Hale Getiricem

Türk Telekom müşteri hizmetine bağlanamıyorum Açmıyorlar
Hafta içi mesai saatleri içinde tekrar deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
SEMİH-AKSOY
Hafta içi mesai saatleri içinde tekrar deneyin.
Türk Telekom Fiber Geleli 2 sene Oldu Türk Telekom Fiber İstemiz halde Bakır kablo ile bağlantı yaptı fiber kutuyu aktif etmedi arasamda bana saçma şeyler söylüyorlar. ben sitede yaşıyorum bu nedenle türkcell süperonline bizi bağımlı hale getirdiler şuanda türkcell alt yapımı yapıyor tam bilmiyorum ama günde en az 1 saat boyunca internetim kesiliyor

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Fiber kabloyu elektrikçiye çektirmenin masrafını umarım biliyorsunuzdur. Zaten başvuru yapıldıysa ilgili firma kendisi daireye kadar bağlantıyı yapıyor.
Türk Telekom sizin için FTTB bağlantı yapmış olabilir.
Altyapı sorgulamada altyapınız çıkmıyor ise port bulunmuyor olabilir.
Siz hiç iptalle uğraşmadan direkt geçiş talebinizi oluşturun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
SEMİH-AKSOY
Fiber kabloyu elektrikçiye çektirmenin masrafını umarım biliyorsunuzdur. Zaten başvuru yapıldıysa ilgili firma kendisi daireye kadar bağlantıyı yapıyor.

Şuanda Türk Telekom Bayisinden Geliyorum Bana Dedikleri Bizimle Alakası Yok Turknet Kendi Altyapı Sorgulamasını Güncellemesi Lazım Dediler Şimdi Sitesinden Şikayet Başvurusu yapıcam

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Şuanda Türk Telekom Bayisinden Geliyorum Bana Dedikleri Bizimle Alakası Yok Turknet Kendi Altyapı Sorgulamasını Güncellemesi Lazım Dediler Şimdi Sitesinden Şikayet Başvurusu yapıcam
Bayi ne anlar bundan, satışla ilgileniyor onlar. TurkNet ile bir alakası yok bunun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
SEMİH-AKSOY
Bayi ne anlar bundan, satışla ilgileniyor onlar. TurkNet ile bir alakası yok bunun.
reis keşke bende anlasam ya deli oldum garip bi durum var biri türknet diyor bayiye git kutu aktifmi oğren diyor diyeri diyor bana kutu aktif ama turknet sistemi ögncel deildir diyor ne yapacağımı şaşırdım büyük ihtimalle şuanda benim bulunduğum yerde bakır kabloya dönüş var aşğıdaki kutuda şimdi ben kabloyu döşetmeyi düşünüyorumrum ama gine benim sistemde evime gözükmicekki ne yapacam bilmiyorum

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,445
İsim
Hakanbey

Fiber kabloyu elektrikçiye 150 TL ye çektirdim ben. Kendi dairemde Aynı durum bendede vardı. Sıfırdan fiber hat döşendi kutu koyuldu adamlar çekti gitti. Türk telekom müdürlüğüne gittim. Adamlar elektrikçi çağırmamı dairenize fiber kabloyu çekmelerini söyledi. Yada türktelekomun ELİTT HİZMETİNDEN yararlanarak sorunu çözebileceğimi söylediler. ELİTT HİZMET adı altında benden 550 TL ücret talep ettiler bende iptal ettirdim. Elektrikçi çağırdım 150TL ye işimi çözdü. Daha sonra TURKNET başvuru yaptım. Ekip yolladılar eve kadar hat çekildiği gördükten sonra kutudan bir işlem yaptılar. SOnra aktif oldu. Daha sonra TURKNET onayı 2 hafta sürdü sonunda internet açıldı.

Ayrıca Kafana göre yanlış bilgilendirme adı altında bana uyarı veriyorsun hayırdır ? Bundan sonra tecrübelerimi farklı forumda açıklarım al forumunu ....... neyse gece gece allahından bul diyorum benden bu kadar Bu forumdada işim bitmiştir bundan sonra egonu başka insanlar üzerinde tatmin edebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,714
Üyeler
156,822
Son üye
Eylem
Top Bottom