Neler Yeni

Bios güncellendi pc açılmıyor

sdsss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Emre
merak etmeyin edicem peki şu an performans olarak nasıl birkaybım var uefiye nasıl tekrar geçicem
açıkçası bence çok aman aman fark yok sadece açılma süreleri bir kaç saniye daha hızlı olur. Ben windows 7 kullandığım için legacy kullanıyorum. windows 10 kullanıyorsanız uefi daha iyi acil değil bidaha format atarken değişirsiniz onu

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran
açıkçası bence çok aman aman fark yok sadece açılma süreleri bir kaç saniye daha hızlı olur. Ben windows 7 kullandığım için legacy kullanıyorum. windows 10 kullanıyorsanız uefi daha iyi acil değil bidaha format atarken değişirsiniz onu
Siz niye 7'yi legacy olarak kurdunuz?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran
Orijinal 7 nin uefi desteği yok diye biliyorum ssd şuan yok diye 10 kurmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

videodakileri yapmam yeterli mi
Evet ve Boot mode'u UEFI yapacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Arda Özdamar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet ve Boot mode'u UEFI yapacaksın.
şimdi pcyi aç kapa yaptım açılış hızı aynı geldi şu an beni etkileyen bişi yok gibi o yüzden ben şimdilik kurcalamayım

sdsss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Emre

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran
ben şöyle anladım öncedenUEFI di bu en son işlemi yapınca farklı bi türe geçtik yani benim PC önceden de UEFI değilmiydi
Bak, sen de InsydeH2O UEFI BIOS var (UEFI destekleyen bir BIOS). Ama Legacy olarak kurulumu da destekliyor (CSM ile). UEFI olarak kurarsan ya da dediğim videoda ki işlemi yaparsan UEFI modunda çalışacak Windows ve hızlanacak. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Arda Özdamar
Bak, sen de InsydeH2O UEFI BIOS var (UEFI destekleyen bir BIOS). Ama Legacy olarak kurulumu da destekliyor (CSM ile). UEFI olarak kurarsan ya da dediğim videoda ki işlemi yaparsan UEFI modunda çalışacak Windows ve hızlanacak. :)
tamamdır anladım teşekkür ederim o videoyu kaydettim bi ara yapim

Top Bottom