Neler Yeni

Bitcoin in helalliği ile ilgili böyle bir video duvarıma düştü

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Emek harcanmıyor mu? O kadar para veriyorsun. O zaman Borsa da haram. Emek vermeden arz talepe göre değişiyor. Ayrıca ne alaka kumar? Bitcoin Arz Talebe göre değişiyor. Size birsürü argüman sunduk hiçbirini kabul etmediniz.
Onlar para mı ağa sanal para helal değil nedeni ise emek verilmeden kazanılan her para haramdır kumar gibi düşün sanal parayı kumar oynuyosun

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Onlar para mı ağa sanal para helal değil nedeni ise emek verilmeden kazanılan her para haramdır kumar gibi düşün sanal parayı kumar oynuyosun
çok değişik bir düşünce tarzı. kumar falan oynamıyorsun. şans işi değil bu. o zaman normal borsa da mı haram?

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
rtx
MİNİNG GÜNAH DEĞİLDİR.
sebebine gelecek olursak.
Miningte sen her yapılan para tranferini kompleks matematik problemleri çözerek zincire ekliyorsun. Birnevi onaylama gibi düşünün.
Nasıl ki bir belediye çalışanı önüne gelen ruhsatı kontrol eder ve onay verirse , üstüne de bunun için para alıyorsa bunu senin ekran kartı tutarak yaptırman günah değildir.
Miningi boşa bırak ekran kartı kazsın olarak algılayanlar yüzünden günah deniyor.
Bu onaydan kaynaklanan ücreti de ona değer biçenler alıyor.
Eğer öyleyse borsa da haram, online bankacılık da haram.
Bir şeyin günah olup olmadığına sen değil yıllarını islama adamış din adamları karar verir, senin yıllarını islama adayarak bir çok şeyi araştırdığını sanmıyorum, eğer böyle bir alimsen özür dilemeye hazırım.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Bir şeyin günah olup olmadığına sen değil yıllarını islama adamış din adamları karar verir, senin yıllarını islama adayarak bir çok şeyi araştırdığını sanmıyorum, eğer böyle bir alimsen özür dilemeye hazırım.
Haklısın fakat yapılan açıklamalardaki bilgisizlik had safhada. Günah değildir demek yanlış. Düzelttim.
Açıklamaların dayanağının yanlış olduğunu belirtebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzenledim ☝️

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Genel neden şu diyorlar :
İslam da malın korunması kanunu vardır.
Ama kripto paralar merkeziyetsiz olduğu ve biri tüm sistemin fişini çektiğinde kimsenin bir şey diyemeyeceğini söylüyorlar.
Ve bu kripto sistemi fakirden alıp zengine verme politikasına sahip. (bkz. Balina)

@mgnary @Litecoin @Emir11 @diyarbakir karpuzu @Treyarch @zbabomen @55superx
Zaten kripto paraların amacı tek kişinin elinde olmaması, verilerin binlerce yerde tutulması ve asla tamamen yok olamamaları değil mi? Sistemin fişini çekme gibi bir durum çoğu coin için mümkün değil gibi.

Balina meselesine laf edemem ama o da kripto paralara özgü bir şey sayılmaz.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bitcoin'in veya türevlerinin değeri neye göre düşüyor veya yükseliyor aydınlatabilir misin beni ?
Her şeye gülücük atan ileri zekalıları engelliyorum kendi kendine konuşursun artık
yeni vergi sistemi gelicek ya new patch ile artık sevap olucak vergi geldi ya :) nasıl milli piyangonun vergi verip de rahat rahat kumar oynatması gibi sitesi bildiğin kumar sitesi şuan ama vergi vermeyen kumar siteleri direk kapanıyor

Recep_Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,362
İsim
Recep
Yav 1500 sene önce bitcoin mi vardı neye göre hüküm veriyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,304
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom