Neler Yeni

Yardım Boşta Duran Kart İle Mining Yapmak..!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Benim PC'de Eski PC'den Kalma Bir Rx550 4Gb Var Bomboş Duruor Kullanılmıyor RTX 4060'ın Yanında Ve Hali Hazırda Koskoca PC Sabahtan Akşama Açık Oluyor Sürekli (Hiç Kapatmıyorum) Ve Bende Maden Sürekli Açık Bir PC Ve Boşta Duran Bir GPU Var Kullanmadığım GPU'yu Mining İçin Kullanayım Dedim Ama Nvidia Sürücüsünün Yanında Bir De AMD Sürücüsü Gider Mi Bilmiyorum Ve Sürücüsü Olmadan Vsr Mining Yapılır Mı Vsr Hiçbir Fikrim Yok.. Aslında Mining İçin Gereklilikleri De Vsr Pek Bilgim Olduğunu Söyleyemem, Keza herkes Mining'dir BTC'dir Uğraşırken (Ki Çok Da Bilgili Olduklarını Söyleyemem Genel Olarak Herkesin Ama Yine De herkes Uğraşırken) Ben Uğraşmadım Hatta Neredeyse Alakasız-/-İlgisiz Kaldığım İçin Pek Bİr Bilgiye Sahip Değilim Bundan Dolayı Yardımcı Olursanız Sevinirim..

NOT :=: Diyeceksiniz Ki Neden RTX 4060 Varken RX550 İle Mining Yapmaya Çalışıyorsun O Daha İyi Değil Mi..?! Evet Daha İyi Ama Garanti Dışı Kalsın, Yorulsun Vsr İstemiyorum Ki Zaten RTX 4060'ı Genel Olarak 7/24 Kullanıyorum Şuan Bir Takım İşler İçin Ki Ondan Dolayı 7/24 PC Açık Extradan Bir De Mining İçin Yormak İstemem Açıkçası Ki Ondan Dolayı Rx550 4Gb'ı Nasıl Bu İşde Aynı Kasada Kullanarak Hallederim Diye Bakıyorum..

bedrano

80+
yaktığı elektriği karşılamaz boş yere çalışmış olur gerek yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Oğuz Tutkun
Ekran kartı ile mining kar bırakan bir işlem değil artık malesef hocam. İşlemci ile yapabilirsiniz isterseniz. Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?

Bende Ryzen 5 3600 var aylık toplam elektrik faturasının tamamını çıkarıyor bazen fazlada bıraktığı oluyor. Her zaman açık olmuyor mining oyunlara vs girerken kapatıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı ile mining kar bırakan bir işlem değil artık malesef hocam. İşlemci ile yapabilirsiniz isterseniz. Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?

Bende Ryzen 5 3600 var aylık toplam elektrik faturasının tamamını çıkarıyor bazen fazlada bıraktığı oluyor. Her zaman açık olmuyor mining oyunlara vs girerken kapatıyorum.
İşlemci İle Yapamam Çünkü RTX 4060 İle Birlikte Kullanılması Gerekiyor Onun Ama Rx550'nin Kear Getirip Getirmemesi Umrumda Bile Değil Sadece Boşta Durmasın Diye Bakıyorum Ki Zaten Oyunda, Yayında, Editte, Boşta.. Durum Ne Olursa Olsun Asla Kapanmadan Çalışacak Hocam Ondan Doalı Soruyorum Sadece Boş Durmasın İstiyorum..
CPU :=: AMD 5 7600

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Oğuz Tutkun
İşlemci İle Yapamam Çünkü RTX 4060 İle Birlikte Kullanılması Gerekiyor Onun Ama Rx550'nin Kear Getirip Getirmemesi Umrumda Bile Değil Sadece Boşta Durmasın Diye Bakıyorum Ki Zaten Oyunda, Yayında, Editte, Boşta.. Durum Ne Olursa Olsun Asla Kapanmadan Çalışacak Hocam Ondan Doalı Soruyorum Sadece Boş Durmasın İstiyorum..
CPU :=: AMD 5 7600
Çalışırken kullandığı güç ile mining yaparken kullandığı güç elektrik aynı olmayacak hocam bilginize. Sadece kartı yormuş olacaksınız ve maddi olarak ekside olacaksınız. Buna rağmen yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
Çalışırken kullandığı güç ile mining yaparken kullandığı güç elektrik aynı olmayacak hocam bilginize. Sadece kartı yormuş olacaksınız ve maddi olarak ekside olacaksınız. Buna rağmen yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.
Yapmak İsterim, Boşta Duracağına Eve Gelir Getirsin, Ekmek Soksun Eve, Yanasıya Çalışsın İsterse Diye Bakan Biriyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Oğuz Tutkun
Yapmak İsterim, Boşta Duracağına Eve Gelir Getirsin, Ekmek Soksun Eve, Yanasıya Çalışsın İsterse Diye Bakan Biriyim
İnşallah getirir hocam Allah analı babalı büyütsün :D Çocuğunuz gibi konuşmuşsunuz :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
İnşallah getirir hocam Allah analı babalı büyütsün :D Çocuğunuz gibi konuşmuşsunuz :D
İstenmeyen Çocuk Desek İyidir Satsan Satılmıyor, Alanı Çıkmıyor, Atsan Atılmıyor, Boşa Masraf Oluyor Hocamda Nasıl Yapabilirim Ondan Bahsedilmemiş Asıl Merah Ettiğim Oydu Aslında..
İllaki Sürücü Yüklemem Gereklimi Yada Mining Programı Nereden Bulurum Keza (Neredeyse) Hiç Bir Fikrim Yok Dediğim Gibi.. (Ben Baktığım Zamanlardan Bu Zamana Çok Şey Değişti Arada 8-/-10 Sene Geçmiş Benim İlgi Alakamın Olup Baktığım Zamanlardan Bu Güne)

bedrano

80+
Zaten Elektrik Yanıyor Hocam PC Durmadan Çalışıyor Bari Boşa Çalışmasın Diye Bakıyorum..
Hiçbir faydası olmaz tersine zararı olacak, bilgisayarın aylık 50 liralık elektrik yakıyorsa miningle bu 75 liraya çıkacak ama sana kazancı 20 lira olacak(temsili rakamlar)
Bu yüzden hiç gerek yok.
Ek olarak tek bilgisayarda istediğinizi yapmanız mümkün değil, iki farklı sürücü yükleyip aynı anda kartları çalıştıramazsınız bildiğim kadarıyla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
Hiçbir faydası olmaz tersine zararı olacak, bilgisayarın aylık 50 liralık elektrik yakıyorsa miningle bu 75 liraya çıkacak ama sana kazancı 20 lira olacak(temsili rakamlar)
Bu yüzden hiç gerek yok.
Ek olarak tek bilgisayarda istediğinizi yapmanız mümkün değil, iki farklı sürücü yükleyip aynı anda kartları çalıştıramazsınız bildiğim kadarıyla.
Zararı Umrumda Bile Değil Ki Üst Tarafta Defalarca Zararı Umursamadığımı Söyledim..
Ama Anladığım Kadarıyla AMD'nin SÜrücüsünü Yüklemeden Mining Yapamıyorum.. Doğrumudur..?!

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Ekran kartını satıp parayı değerlendirin daha kaarlı olur. Veya yedekte durmaya devam edebilir

bedrano

80+
Zararı Umrumda Bile Değil Ki Üst Tarafta Defalarca Zararı Umursamadığımı Söyledim..
Ama Anladığım Kadarıyla AMD'nin SÜrücüsünü Yüklemeden Mining Yapamıyorum.. Doğrumudur..?!
Aynı anda iki kart takılıp kullanılıyormuş, ufak bir googlelama ile cevaba ulaşılıyor, anakartta ikinci pci x16 slotun varsa amd kartını takıp sürücü kurabilir kullanabilirsin.
Mining için ne gerekli ne değil nasıl yapılır bilmiyorum, bu forumda yada mining forumlarındaki konulardan hızlıca destek alabilirsin.
Düzenleme: şuradaki videoda iki kart takılmış ve mining yapıyor, programın adı videoda var.

Son düzenleme:
Top Bottom