Neler Yeni

İnceleme Braun Series 3 310s Islak ve kuru tıraş makinesi 🪒

TamerKs

80+ Silver
Selamlar, Kullandığım ve kullanmakta memnun olduğum ürünleri incelemeyi, daha fazla kişinin görmesi ve kullanması amacıyla tanıtmaktan mutluluk duyarım. Şimdi sizlerle uzun süredir kullanmakta olduğum Braun Series 3 310s tıraş makinesini inceleyeceğim. Şimdi tıraş makinam olmasaydı. bu aklımla tekrar alır mıydım? gelin aşağıda görelim.

Hangi uzunlukta tıraş ediyor?

Sinekkaydı tıraş olmak istiyorsanız sizin karşınıza çok ürün çıkacaktır, lakin en iyi şekilde sinekkaydı alan ürünlerin başlığı bu şekilde olmalıdır.

WhatsApp Image 2022-08-15 at 16.19.06.jpeg
Screenshot_35.png
WhatsApp Image 2022-08-15 at 16.19.05 (2).jpeg

Bu tür başlıklar veya bu başlık folyolu olması gereği kıllara karşı sert, cilde karşı ise naziktir. Basınca duyarlı olduğu için yüzün tüm bölgelerine rahat bir şekilde uyum sağlar. Tıraş olunduktan sonra elinizi yüzünüze doğru kılların tersine hareket ettirirseniz kılları hissetmezsiniz çünkü jilet kadar kısa kesiyor.

Kullanımı konforlu mu?

Kullanımı oldukça ergonomik ve konforlu, silikon olduğu için tutarken o da sizi tutuyormuş gibi bir his sağlar ve ıslansa bile su damlacıkları akıp kaydığı için elinizden düşme olasılığı çok düşüktür. Tıraş olurken yüzünüze 90 derecelik açı ile bakmalı ve kıl yönünün tersine tıraş olmalısınız eğer ıslak tıraş olmuyorsanız. Ayrıca ürün %100 su geçirmez dolayısıyla kullanım sonrası temizlemesi oldukça kolaydır.

WhatsApp Image 2022-08-15 at 16.19.07 (1).jpeg

Islak tıraş olmak neden önemli?

Islak tıraş olmanın önemi banyoda yıkanırken de tıraş olmak için değil, tıraş öncesi tıraş köpüğü kullanmak için önemlidir. Çünkü su dökerek tıraş olursanız kesilen kıllar yüzünüze yapışır ve rahat bir şekilde kesilemez. Tıraş öncesi köpüğü kullanmak tıraş olmayı daha konforlu hale getirir, köpük "Ultra Glide Technology" sayesinde yakın ve kaygan tıraş sağlarken tahrişin 5 etkisine karşı savaşır : Yanma, Kızarma, Kuruma, Gerginlik, Kesik. Tıraştan önce cilde bakım yapar (NIVEA Men Hassas Tıraş Köpüğü).

WhatsApp Image 2022-08-15 at 16.19.07 (2).jpeg

Tıraş sonrası balsam da sürerseniz bakımlı bir şekilde tıraş olmuş olursunuz ve tıraş sonrası kızarıklık, ciltte soyunma veya kuruluk ve tahriş olmayı engellemiş olursunuz ayrıca yüzünüz "ben çok bakımlıyım" ifadesini de verir.

Şarj süresi iyi mi?

Braun bu konuda çok başarılı bunu bir çoğunuz tahmin edebilir, 5 dakika da şarj etmeniz bile bir kerelik tıraş olmaya yeterlidir. Yaklaşık 1.5 saatte tam şarj oluyor ve ortalama 2-3 hafta boyunca kullanıyorum tabi bu durum sakalınızın boyutuna göre değişir, şahsen her sabah tıraş olurum.

WhatsApp Image 2022-08-15 at 16.19.07.jpeg

Eksileri var mı?

E olmaz mı? tabii ki var,

- Bu ürün yaklaşık 800-1000 TL arasında bir fiyata sahip ve bu ürünle sadece yüzünüzü tıraş edebiliyorsunuz. Bu bizim için büyük bir eksi sayılabilir ama kendimce buna bir çözüm buldum, ayrı bir başlık alarak o başlığı farklı bölgelerde kullanabilirsiniz çünkü bıçaklar da başlıkta farklı oluyor hem de sıfır kesiyor.

- Her sıfır kesen tıraş makinesinde olduğu gibi maalesef bu makinede boyun altında olan kılları almakta zorlanıyor, o kısmı keserken cildinizi diğer elinizle çekip kılın yönüne göre hareket ettirmek lazım bu benim için bir eksi denilebilir.

- Ürünün başlığı fırça ile temizlenmemeli fakat makineyi her seferinde ıslatmamak için küçük bir fırça bulunmamakta.

- Kullanım kılavuzunda eğer düzenli ıslak tıraş oluyorsanız makine yağı sürülmeli diye bir uyarı var ama gel gör ki kutunun içinde makine yağı yok.

- Sizin aklınıza gelen bir eksiyi yazayım ama onun çözümü var, ben sadece sıfır kesmek istemiyorum diyenler için sıfır kesmeyen başlıklarda mevcut elbette.

Siz olsanız bu makineyi alır mıydınız? siz de görüşlerinizi yazın kararsız kalanlar için daha fazla yardımcı olmuş oluruz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Siz olsanız bu makineyi alır mıydınız? siz de görüşlerinizi yazın kararsız kalanlar için daha fazla yardımcı olmuş oluruz.
Powertec TR-1818 varken almazdım.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Fiyatı eskisi gibi olsaydı alırdım. Sen aslında zamanında 5 alabilecek bakiyeye sahiptin de geciktin ama olsun.
Benim tavsiyem paranız 800-1000 arasındaysa indirim bekleyin Braun Series 5 bakın.

Ya da alt paralardaysanız philips de bakabilirsiniz bazen feci güzel indirimlere düşüyor. Haznesi hızlı doluyor ama sinekkaydı alıyor.

Bu arada ben Series 3 alırım.

TamerKs

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fiyatı eskisi gibi olsaydı alırdım. Sen aslında zamanında 5 alabilecek bakiyeye sahiptin de geciktin ama olsun.
Benim tavsiyem paranız 800-1000 arasındaysa indirim bekleyin Braun Series 5 bakın.

Ya da alt paralardaysanız philips de bakabilirsiniz bazen feci güzel indirimlere düşüyor. Haznesi hızlı doluyor ama sinekkaydı alıyor.

Bu arada ben Series 3 alırım.
Sadece sıfır kesmek isteyenler tercih edebilir çünkü numaralı başlıkları yok diye biliyorum

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Eline sağlık, güzel bir inceleme olmuş :)
Özellikle boyun bölgesinde batık ve sivilcelenme tarzı problem yaptı mı sende? Hep aklımda bu tarz bir makine almak var ama kararsızım.

TamerKs

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eline sağlık, güzel bir inceleme olmuş :)
Özellikle boyun bölgesinde batık ve sivilcelenme tarzı problem yaptı mı sende? Hep aklımda bu tarz bir makine almak var ama kararsızım.
Köpükle hayır sivilce ve kızarıklık yapmadı. Benim cildim çok hassas, nemlendirici bile kızartıyor ama yapmadı.

Aykut D.

80+ Gold
Power tec bunu duymasın saplayabilir 😅

Top Bottom