Neler Yeni

Bu 4 Anakarttan Hangi̇si̇ Daha İyi̇ Ya Da Hangi̇si̇ni̇ Almak Daha Mantikli?

Usual1y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Toprak Yüksel
Tomahawkta oc ile max 6600 yapabiliyorsun ram mhz lerini gaming plus ta ise 7200 fakat detaylı araştırmak lazım ikisininde port girişlerini pci sürümünü ben sadece ram mhz leri ve max takılabilir ram oranına göre konuştum böyle ürünleri çok detaylı araştırmak lazımdır bir tek özellikleri değil soğutma blokları ve pcb kalitesine kadar hepsini
Tamamdır sağolun hocam ben bulmaya çalışıyım ayrıntılı

dgkn9898

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Doğukan Algül
Hocam tomahawk al diyenler de var. Arasındaki farklar neler biliyor musunuz
Anladığım kadarıyla tomahawkın usb2.0 portu da bulunuyor ve m2 slotu daha fazla gaming plusın ise ram kapasitesi daha fazla ve sata slotu daha fazla. Ama hangisi daha mantıklı oluyor tam çözemedim bir türü :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır sağolun hocam ben bulmaya çalışıyım ayrıntılı
Bulursan buraya da yazabilir misin ben de yakın zamanda bilgisayar toplayacağım ve iyice emin olarak almak istiyorum.

PCIe 5.0 muhabbeti de önemli galiba Asrock hariç diğerleri PCIe 4.0 destekliyor.
Asrock B650E Steel Legend ya da Asrock X670E Steel Legend da düşünülebilir gibi geldi özellikle indirime girerlerse :)

Son düzenleme:

Usual1y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Toprak Yüksel
Tomahawkda 3 ssd girişi varmış. Gaming plustta 2. Usb2.0 tomahawkda 2 tane varmış.
Gaming plus ramleri 7200mhz artırabiliyormuş. Tomahawk kutuda 6400mhz+ overclock yazıyor. 6600mhz diyordu bir videoda.
M2 ssdler ve ekran kartı pci express 4.0 destekliymiş tomahawkda ve gaming plusta

Anladığım kadarıyla tomahawkın usb2.0 portu da bulunuyor ve m2 slotu daha fazla gaming plusın ise ram kapasitesi daha fazla ve sata slotu daha fazla. Ama hangisi daha mantıklı oluyor tam çözemedim bir türü :)

Bulursan buraya da yazabilir misin ben de yakın zamanda bilgisayar toplayacağım ve iyice emin olarak almak istiyorum.

PCIe 5.0 muhabbeti de önemli galiba Asrock hariç diğerleri PCIe 4.0 destekliyor.
Asrock B650E Steel Legend ya da Asrock X670E Steel Legend da düşünülebilir gibi geldi özellikle indirime girerlerse :)
Asrock daha iyi bence de ama 2k fazla işte. Bende yakın zamanda pc toplamayı düşünüyorum sanki asrock daha ileriye dönük gibi geldi bana

dgkn9898

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Doğukan Algül
Tomahawkda 3 ssd girişi varmış. Gaming plustta 2. Usb2.0 tomahawkda 2 tane varmış.
Gaming plus ramleri 7200mhz artırabiliyormuş. Tomahawk kutuda 6400mhz+ overclock yazıyor. 6600mhz diyordu bir videoda.
M2 ssdler ve ekran kartı pci express 4.0 destekliymiş tomahawkda ve gaming plusta

Asrock daha iyi bence de ama 2k fazla işte. Bende yakın zamanda pc toplamayı düşünüyorum sanki asrock daha ileriye dönük gibi geldi bana
2k daha verip asrock b650e almak daha mı mantıklı acaba oc ile 7600 mhz ve 3x m2 slot üstüne pci 5.0 destekli. x670e indirime girerse falan düşünmeden alırım hatta galiba :)

Usual1y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Toprak Yüksel
2k daha verip asrock b650e almak daha mı mantıklı acaba oc ile 7600 mhz ve 3x m2 slot üstüne pci 5.0 destekli. x670e indirime girerse falan düşünmeden alırım hatta galiba :)
X670e de alınabilir onlara bakmadım ben onlar da pahalıydı en son . Onlara da bakayım olmazsa

dgkn9898

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Doğukan Algül

evet bir tık öyle gibi ama ileride yapacağım ram vb yükseltmesi için bir daha anakart almaya gerek kalmaz diye düşünüyorum. Tabi dediğim gibi biraz ileriye dönük bir yatırım.

X670e de alınabilir onlara bakmadım ben onlar da pahalıydı en son . Onlara da bakayım olmazsa
indirime falan girerse direkt alınır da 12k biraz fazla, 9k ya b650e almak daha mantıklı gibi

Usual1y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Toprak Yüksel
evet bir tık öyle gibi ama ileride yapacağım ram vb yükseltmesi için bir daha anakart almaya gerek kalmaz diye düşünüyorum. Tabi dediğim gibi biraz ileriye dönük bir yatırım.

indirime falan girerse direkt alınır da 12k biraz fazla, 9k ya b650e almak daha mantıklı gibi

Ekler

• IMG_2375.png
    IMG_2375.png
    1.3 MB · Hit: 9

CahilMuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
.. ....

Usual1y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Toprak Yüksel
Bu da böyle

Hocam hazır konuyu bulmuşken bende sorumu sorayım sizce anakart ve wifi ayrı olarak mı almak mantıklı olur yoksa şunun gibi bir anakart iyi midir?
Hocam ben çok anlamıyorum valla ilk pcmi topluycam öyle özelliklere bakıyorum sadece =) Bilen arkadaşlar vardır eminim

Şu iyi duruyor hocam ama fiyatı 11.5 işte

Ekler

• IMG_2377.jpeg
    IMG_2377.jpeg
    209.1 KB · Hit: 16
Son düzenleme:

dgkn9898

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Doğukan Algül
Bu da böyle

Hocam ben çok anlamıyorum valla ilk pcmi topluycam öyle özelliklere bakıyorum sadece =) Bilen arkadaşlar vardır eminim

Şu iyi duruyor hocam ama fiyatı 11.5 işte
Bunun yerine asrockx670e steel legend almak daha mantıklı galiba

Hocam hazır konuyu bulmuşken bende sorumu sorayım sizce anakart ve wifi ayrı olarak mı almak mantıklı olur yoksa şunun gibi bir anakart iyi midir?
hazır sistemin içinse bilmiyorum ben de fakat sıfırdan alacaksan ve bütçen varsa ddr4 önermem

Birkaç haftaya zen 5 cpular çıkacak ondan birkaç ay sonra da zen 5 anakartlar gelecek. Bir de bu olay var ama o kadar beklemek de istemiyorum...

Son düzenleme:

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
785
İsim
Sercan GÖKALP
hangi rami kullanıyorsun acaba link atabilir misin?
Linki aşağıya bırakıyorum ben aldığımda 4400'e aldım 2 tanesini bu linki sadece marka modeli gör diye atıyorum daha ucuzunu bulursan alabilirsin ama kodunun sonuna dikkat et benim attığımdakinin sonu Expo için uyumlu olan yani AMD destekli

hangi rami kullanıyorsun acaba link atabilir misin?
Bide benim satıcı hepsiburadaydı. Ben Corsair ve bunun arasında kaldım ya amazon'dan corsair alacaktım Amazon Amerika'dan ya da hepsiburada'dan bunları alacaktım Garanti durumunu düşündüğüm için bunu tercih ettim

Top Bottom