Neler Yeni

Bu pc kasar mi?

Eldritth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Eldritth
Birde ddr3 yerine ddr4 anakart tercih et bütçen varsa

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Arkadaş işlemcinin 16gb için destek vermediğini zaten belirtmiş , ayrıca DDR3 RAM almak ölü bir yatırımdır.
Hayır islemcim 16 gb ran destekliyor demek istediğim islemcim ekran kartına yetmiyor. Türkcem de sikinti var :)

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Adem
Açıkçası 8 GB ram kullanımını aşmana imkan sağlayacak bir sistem değil. Yani aşsaydı bile DDR3 ram almak doğru değil. Sistem suyu çıkana kadar kullanılıp yeni sisteme geçmek daha mantıklı bence.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
4gb yada 8gb RAM eklersen sıkıntı yaşamazsın
Tamamdir. Suanda 1x8 ram im var bunu 2x8 yapsam kac fps artar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açıkçası 8 GB RAM kullanımını aşmana imkan sağlayacak bir sistem değil. Yani aşsaydı bile DDR3 RAM almak doğru değil. Sistem suyu çıkana kadar kullanılıp yeni sisteme geçmek daha mantıklı bence.
Ekran kartım in iyi olduğunu dusunuyorum bu hafta aldim zaten sadece anakart islemci ram değiştirsem guzel olur gibi sizce?

Eldritth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Eldritth
Tamamdir. Suanda 1x8 RAM im var bunu 2x8 yapsam kac fps artar

Ekran kartım in iyi olduğunu dusunuyorum bu hafta aldim zaten sadece anakart islemci RAM değiştirsem guzel olur gibi sizce?
FPS e pek etkisi olmaz oyun içi droplar azalır

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Adem
Oyundan oyuna değişir ama dual channel ram performans artışı %5 ila 10 arasında değişiyor . Şöyle bir durum var ama . Bu performans artışı yeni anakartların dualchannel üzerine tasarlanmış olmasından kaynaklanıyor. Elindeki anakartı tam olarak bilmiyorum ama eski anakartlarda günümüzdeki gibi bir performans artışı olmuyor diye biliyorum. Çünkü anakartın tasarımı dualchannel çalışması üzerine planlanmış , bios yazılımları vs dualchannel üzerine yazılmamış.

Bartuu

80+ Silver
Tamamdir. Suanda 1x8 RAM im var bunu 2x8 yapsam kac fps artar

Ekran kartım in iyi olduğunu dusunuyorum bu hafta aldim zaten sadece anakart islemci RAM değiştirsem guzel olur gibi sizce?
dual channel ramler +4 +5 fps arttırır destekliyosa anakart 3200 3600 mhz tak 10 fps artar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,102
Üyeler
140,447
Son üye
turkiyelikarizma
Top Bottom