Neler Yeni

Bu sistem bu fiyata alınır mı?

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
Anakart b560 ve ram crucial 3200 mhz seçersen 15950 TL oluyor.
Hocam nasıl o kadar oluyor anlamadım ben mi göremedim veya yanlış mı baktım anlatır mısınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 12 taksit seçince 19k oluyor ya çok pahalı o kadar limit yok yakın zamanda daha ucuz bir sistem çıkmaz mı veya şuan halihazırda varmıdır bildiğiniz ?
Hocam sizde mi 12 taksit ile alacaksınız?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

GlaypHH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Mahmut Önen
Bundan daha ucuzu yok baktığım. En ucuz Gamegarajda. 15500 TL
Sistem cikaricak Youtuber varmı acaba şuan rtx 3060 veya rx 6600 li falan

Hocam nasıl o kadar oluyor anlamadım ben mi göremedim veya yanlış mı baktım anlatır mısınız.

Hocam sizde mi 12 taksit ile alacaksınız?
Evet bende 12 taksit ile alicaktim ama vade farkı çok fazla

Bu sistem nasıl acaba 12 taksit ile 18k oluyor

Son düzenleme:

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
16950 pardon. Benim hatam. Kusura bakmayınız.
Sorun değil hocam. 10400F ile 3060'da ne kadar darboğaz söz konusu olur hocam? Baktığım kadarıyla çok yok ama bazı program ve uygulamalarda sorun çıkaracak gibi gözüküyor. Sistemi aldıktan sonra 2.elde satıp 11400f eklemesi yapılabilir mi? (Uyumlu mu?)

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Sorun değil hocam. 10400F ile 3060'da ne kadar darboğaz söz konusu olur hocam? Baktığım kadarıyla çok yok ama bazı program ve uygulamalarda sorun çıkaracak gibi gözüküyor. Sistemi aldıktan sonra 2.elde satıp 11400f eklemesi yapılabilir mi? (Uyumlu mu?)
11400f 3200 mhz destekliyor. Oyun kullanımında hissedersin darbogazı.
Evet sonradan 11400f ekleyebilirsiniz.

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
11400f 3200 mhz destekliyor. Oyun kullanımında hissedersin darbogazı.
Evet sonradan 11400f ekleyebilirsiniz.
Büyük bir ihtimalle Palit beni üzmez bu sebebten dolayı https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5t11-pch/ almaya karar verdim. 9 ay taksitli 17.904 ediyor.18'e kadar bütçem var. 96TL'lik ne yükseltmesi yapmalıyım? Rami min 3200MHz olması gerektiğini düşünüyorum fakat markalar hakkında pek bir fikrim yok. Ram yükseltme önerisi yaparsanız sevinirim. Depolama kısmında da 18 TL'ye farklı bir marka alabiliyorum. Hangisi daha iyi?( Ana kart yükseltmesi de olabilir) Hocam çok yordum farkındayım ama şunu da sormak zorundayım. İşletim sistemi satın alınmadığı taktirde yükleme yapılmamaktadır, diyor. Bu tam olarak ne demek oluyor?

Frecksloin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Egemen Çağlar
Büyük bir ihtimalle Palit beni üzmez bu sebebten dolayı https://www.gamegaraj.com/urun/deluxe-5t11-pch/ almaya karar verdim. 9 ay taksitli 17.904 ediyor.18'e kadar bütçem var. 96TL'lik ne yükseltmesi yapmalıyım? Rami min 3200MHz olması gerektiğini düşünüyorum fakat markalar hakkında pek bir fikrim yok. Ram yükseltme önerisi yaparsanız sevinirim. Depolama kısmında da 18 TL'ye farklı bir marka alabiliyorum. Hangisi daha iyi?( Ana kart yükseltmesi de olabilir) Hocam çok yordum farkındayım ama şunu da sormak zorundayım. İşletim sistemi satın alınmadığı taktirde yükleme yapılmamaktadır, diyor. Bu tam olarak ne demek oluyor?
ramlare overclock yapmak için illa z490 anakart mı gerekiyordu? @pickpocket eğer öyleyse 0tl karşılığında marka değiştirerek 3200 mhz al. eğer overclock yapılıyorsa marka değiştirmeni önermem

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
ramlare overclock yapmak için illa z490 anakart mı gerekiyordu? @pickpocket eğer öyleyse 0tl karşılığında marka değiştirerek 3200 mhz al. eğer overclock yapılıyorsa marka değiştirmeni önermem
Hocam 18 TL'ye depolama değiştirebiliyorum. Mantıklı mı? 20-50TL aralığında da ana kartlar var onların farkı ne oluyor?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Ram 3200 mhz olanı seçip, Anakart Asus Prime seçmeni tavsiye ediyorum.
O daha çok işlemciye OC yapmak için. İşlemci kilitli OC ye uygun değil. B560 güzel anakart. alabilir.

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
Ram 3200 mhz olanı seçip, Anakart Asus Prime seçmeni tavsiye ediyorum.

O daha çok işlemciye OC yapmak için. İşlemci kilitli OC ye uygun değil. B560 güzel anakart. alabilir.
B560'da fazladan fiyat koyuyor kartın limitini aşıyor maalesef hocam. Onun dışında fiyatı birbirine çok yakın olan ana kartlar var. Onların farkları neler ve hangilerini almalıyım? Kingston'un 3200MHz versiyonunu ekledim (Başka marka 3600MHz de ekleyebiliyorum ama uyumlu mu emin değilim sanırsam uyumlu olmasa oraya koymazlardı ama sormak zorundayım) eğer başka marka seçin derseniz düzeltirim. Hocam çok yordum farkındayım ama son sorum şu: İşletim sistemi satın alınmadığı taktirde yükleme yapılmamaktadır ne demek oluyor tam olarak? @pickpocket

Son düzenleme:

Frecksloin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Egemen Çağlar
Hocam 18 TL'ye depolama değiştirebiliyorum. Mantıklı mı? 20-50TL aralığında da ana kartlar var onların farkı ne oluyor?
anakartlardan hangisi daha iyidir bilmiyorum, hepsi h510 ama serileri farklı @pickpocket .

B560'da fazladan fiyat koyuyor kartın limitini aşıyor maalesef hocam. Onun dışında fiyatı birbirine çok yakın olan ana kartlar var. Onların farkları neler ve hangilerini almalıyım? Kingston'un 3200MHz versiyonunu ekledim (Başka marka 3600MHz de ekleyebiliyorum ama uyumlu mu emin değilim sanırsam uyumlu olmasa oraya koymazlardı ama sormak zorundayım) eğer başka marka seçin derseniz düzeltirim. Hocam çok yordum farkındayım ama son sorum şu: İşletim sistemi satın alınmadığı taktirde yükleme yapılmamaktadır ne demek oluyor tam olarak?
freedos olarak geliyor yani işletim sistemini sen kurmalısın ama bazen yükleyebiliyorlar. i5 11400f 3600 mhz desteklemiyor. almanın bir mantığı yok anakartlar hakkında bilgim olmadığını söyledim zaten.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
B560'da fazladan fiyat koyuyor kartın limitini aşıyor maalesef hocam. Onun dışında fiyatı birbirine çok yakın olan ana kartlar var. Onların farkları neler ve hangilerini almalıyım? Kingston'un 3200MHz versiyonunu ekledim (Başka marka 3600MHz de ekleyebiliyorum ama uyumlu mu emin değilim sanırsam uyumlu olmasa oraya koymazlardı ama sormak zorundayım) eğer başka marka seçin derseniz düzeltirim. Hocam çok yordum farkındayım ama son sorum şu: İşletim sistemi satın alınmadığı taktirde yükleme yapılmamaktadır ne demek oluyor tam olarak? @pickpocket
3200 yeterlidir. +250 TL ye B560 geçiyorsunuz. Karar sizin.
Freedos olarak geliyor sistem. İşletim sistemini siz yüklüyorsunuz. Kolay bir işlem. Bir USB ye windows yükleyerek, videolar yardımı ile kolaylıkla yaparsın.

Top Bottom