Neler Yeni

Bu sistem ile hangi oyunlar rahat kaldırır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre
Anakart: GA-F2A88XM-D3H
İşlemci: AMD Athlon X4 760K (https://www.n11.com/urun/amd-athlon...-mb-cache-100-w-islemci-tray-1661750#unf-inst)
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 550 4GB (https://ty.gl/whzprrj)
RAM: 2 * 4GB Kingston - DDR3-800 modeli (https://www.kingston.com/tr/memory/ddr3-1600)

Ana kartım max bu kadar destekliyor, RAM için 4GB daha takviye yapabilirim. Bu sistem ile bilinen oyunlardan hangilerini kasma-donma olmadan oynayabilirim? (Full Low ayarda oynayacağım)

Not: Şu anda işlemci olarak AMD A6-6400K var. Sizce AMD Athlon X4 760K ile değiştirmek mantıklı mı? Fiyatı zaten 300 TL civarı.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Değiştirmek mantıklı işlemcin güçsüz
ekran kartında kararsız kaldım gtx 750 ti tercih edilebilirdi diye düşünüyorum
ram 8 olursa çok daha iyi olur
cs go valorant gibi oyunları rahat oynarsın ama oyun önerisinde @Dontaçhi daha iyidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cs go valorant gibi oyunları rahat oynarsın ama oyun önerisinde @Dontaçhi daha iyidir
Ram zaten 8GB, 12'ye çıkartabilirim diye 4GB daha alabilirim dedim.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre
Zaten ekran kartını da almadım henüz

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,481
İsim
Ümit Can
Ekran kartı kısmında GTX 750TI çok çok daha iyi bir seçim olur. 2. Elden bir GTX 750TI bulmanı öneririm.
Zaten ekran kartını da almadım henüz
AMD A6-6400K var. Sizce AMD Athlon X4 760K ile değiştirmek mantıklı mı?
UserBenchmark sitesine göre Oyun performansı %10'dan fazla X4'ün. fakat site ne kadar doğru söylüyor bilmiyorum.

Metro 2033 Redux
Metro: Last Light Redux
Dead Island Definitive Edition
Dying Light
Fallout 4
Far Cry 4
GTFO
Mafia: Definitive Edition
DOOM
Sniper Elite 4
The Evil Within 2
Tom Clancy's Rainbow Six Siege
The Witcher 3
The Long Dark
Cities Skylines

Gibi gibi birkaç sene önce çıkmış yapımları rahatlıkla lowda oynarsın diye düşünüyorum. 4 slotlu anakartın varsa bir 4 daha alabilirsin. daha iyi olur.
A6-6400K'nın oyun performansı çok iyi değil belki 1-2 tık çözünürlükte düşürmen gerekebilir fakat zaten yazdıklarım sistemini en çok zorlayabilecek sisteminin yettiği oyunlar. Liste daha uzayabilir fakat kafanda bir fikir oluşması için az yazdım. Bu tarz oyunları oynayabilirsin en low'da (belki düşük çözünürlükte) ama oynarsın.

Dediğim gibi 550 yerine GTX 750TI alırsan çok daha rahat edersin.
İki işlemciyi de bilmiyorum o yüzden 300 TL vermeye değer mi bişey diyemicem.
Sistemi tamamen aldığında beni etiketleyip yeni bir oyun tavsiyesi konusu açarsan uzuun bir liste atarım sana. sistem tamamen belli olunca daha rahat olur her ikimiz için de :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre
Ekran kartı kısmında GTX 750TI çok çok daha iyi bir seçim olur. 2. Elden bir GTX 750TI bulmanı öneririm.

UserBenchmark sitesine göre Oyun performansı %10'dan fazla X4'ün. fakat site ne kadar doğru söylüyor bilmiyorum.

Metro 2033 Redux
Dying Light
Fallout 4
Far Cry 4
GTFO
DOOM
Sniper Elite 4
The Evil Within 2
The Witcher 3
The Long Dark
Cities Skylines

Gibi gibi birkaç sene önce çıkmış yapımları rahatlıkla lowda oynarsın diye düşünüyorum. 4 slotlu anakartın varsa bir 4 daha alabilirsin. daha iyi olur.
A6-6400K'nın oyun performansı çok iyi değil belki 1-2 tık çözünürlükte düşürmen gerekebilir fakat zaten yazdıklarım sistemini en çok zorlayabilecek sisteminin yettiği oyunlar. Liste daha uzayabilir fakat kafanda bir fikir oluşması için az yazdım. Bu tarz oyunları oynayabilirsin en low'da (belki düşük çözünürlükte) ama oynarsın.

Sistemi tamamen aldığında beni etiketleyip yeni bir oyun tavsiyesi konusu açarsan uzuun bir liste atarım sana. sistem tamamen belli olunca daha rahat olur her ikimiz için de :D
Çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Metro 2033 Redux
Dying Light
Fallout 4
Far Cry 4
GTFO
DOOM
Sniper Elite 4
The Evil Within 2
The Witcher 3
The Long Dark
Cities Skylines

Son sorum; birkaç farklı GTX 750 Tİ bulabildim internette. Siz hangisini önerirsiniz? Asus'un GTX 750 Tİ ürününü stoklarda bulamadım maalesef. Diğer bulduklarımı da ilk defa duydum.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,481
İsim
Ümit Can
Son sorum; birkaç farklı GTX 750 Tİ bulabildim internette. Siz hangisini önerirsiniz? Asus'un GTX 750 Tİ ürününü stoklarda bulamadım maalesef. Diğer bulduklarımı da ilk defa duydum.
0 Olarak 750TI satışı yok diye biliyorum. 2. Elden baktın değil mi?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,481
İsim
Ümit Can

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
rdr2 metro exodus microsoft flight simulator gibi oyunlarda keyif vermez ama o kartın oynatabileceği oyunlar var tabi
the forest
the long dark
the elder scrolls v skyrim
for honor gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre
Sahibinden'e de baktın mı?
0 olarak tercih edilmemeli bence 750TI ki bu marka nedir neyin nesidir hiçbir fikrim yok
Sahibinden'e gram güvenmiyorum niyeyse :D bu ürün benim sistemim için aşırı fazlaya mi kaçar?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,481
İsim
Ümit Can
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri