Neler Yeni

Bu Sisteme 500W yetiyor mu?

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Hocam PSU nun kaç w olduğu önemli değil sertifakası önemli. PSU bir sistemin en önemli parçasıdır. Haberin olsun. PSU yu kaliteli al lütfen pişman olursun sonra
Kaç Watt olduğu önemli değil mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Overclock hakkında bir bilgim yok yapmayı da düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sistem beni kaç yıl götürür? 7-8 yıl götürmesini umuyorum?
Bu tamamen sizin beklentileriniz ile ilgili. Bu sistemle hemen hemen her oyunu ultrada yüksek fps ile oyanacaksınız. Bir süreç sonra belki ultraya yetmeyecek ya da eskisine kıyasla biraz daha düşük fps alacaksınız. Hala ilk günkü gibi her oyunu ultrada 100 fps civarı oynamak istiyorum derseniz tabi ki bazı değişimler gerekir. Ama hiçbir değişiklik yapmasanız dahi bahsettiğiniz süreçte bu sistem asla demode olmaz. Hala iş görecek performanslar verecektir.

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Overclock hakkında bir bilgim yok yapmayı da düşünmüyorum.

Bu sistem beni kaç yıl götürür? 7-8 yıl götürmesini umuyorum?
OC siz gereksinim 418 Watt ama tavsiyem daha yüksek bir şey al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Gold almaya çalış hocam
Çok doğru bir yaklaşım değil bu. Bronz silver gold yüzde 5-10 verimlilik farklılıklarını ifade ediyor. Atla deve değil. 80+ sertifikası olsun, önemli olan o yeterli verimliliği temin etmek için.

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Kaç Watt olduğu önemli değil mi?
Evet önemli değil. Psunun kalitesi önemli.

Çok doğru bir yaklaşım değil bu. Bronz silver gold yüzde 5-10 verimlilik farklılıklarını ifade ediyor. Atla deve değil. 80+ sertifikası olsun, önemli olan o yeterli verimliliği temin etmek için.
Hayır. Çok yanlış düşünüyorsun. Buyur şöyle bir video ile özetliyeyim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Evet önemli değil. Psunun kalitesi önemli.

Hayır. Çok yanlış düşünüyorsun. Buyur şöyle bir video ile özetliyeyim.

Hocam bu sertifikaların ne anlama geldiğini bilmek için kaynağına bakmak lazım. PC Hocası videosu bir kriter değil. Size yurtdışından 20 farklı kaynak gösterebilirim yabancı diliniz varsa. Buyrun aşağıdaki görselde bronz, silver, gold, platinium farkları. Tam güç altında platinium ile bronze arasında yüzde 9 verimlilik farkı var. Siz sadece 80+ tercihi bile yapsanız, mevcut kapasitenin yüzde 80'i oranında verim almanız garanti demektir. Gold için vereceğim ekstra paraya ben daha yüksek kapasite psu alırım 80+ sertifikalı. Hatta bazı sağlam PSU markaları(no name psu üreticilerinden bahsetmiyorum) bu sertifikanın maliyetine katlanmamak için 80+ serfifikasız psu çıkarıyorlar ve kendileri garanti ediyorlar verimliliğini. 20200427_204730.jpg

20200427_204730.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,647
Üyeler
145,225
Son üye
kylox
Top Bottom