Neler Yeni

Bu sistemi topladım nasıl ?

MSİ PRO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Faysal KURTOĞLU
Merhaba Yeni sistem topladım böyle bir konu açmak istedim sistemde eksik yanlış doğruları görebilmek için çünkü ilk defa kendim topladım ve daha önce deneyimim yoktu ve bilgime güvenerek başardım küçük sıkıntılar oldu ama onlarda dikkatten kaçan şeyler olduğu için.

Sistemim

Kasa:Phanteks Enthoo 719 Link
+ Geniş kaliteli malzeme
Üste radyatör ve halo ile beraber ramlere sıfır durdu
Tutacak yerleri fazla olmadığı için diğer plastiklerden tutarken kırılma korkusu veriyor ama plastikleri çok sağlam gacur gıcır ses yok.
Ağır boş hali 13 kğ
D-Argb kablo sistemi beğenmedim.

Fanlar:Phanteks 12 ve 14 cm. D-Argb
Sessiz ve performansları güzel
T30 Fanları Noctua dan iyi ama tuzlu.
Görüntü olarak biraz klasik yapılı daha farklı ışıklandırma olabilirdir.

Anakart:Msi Mag Z690 TORPEDO
Malzeme kalitesi güzel.
Fan ve radyatör olarak 420 e kadar destek var.
Ilk paketten çıkardıktan sonra siyah kısımları hep yapışkan hissi veya nemli gibi birşeydi parmak izlerim var sebebi ne?
M2. takarken ki 2.yuva pci e 1 yuvasına denk geliyor m2.locker elle takılan dönerken oraya takılıyor sığmıyor msi kendi kutusundan çıkan vida.

İşlemci:Intel I7-13700KF 13.Nesil

Ram: G.skill DDR5-6400 CL32 2x16GB Trident Z5 RGB
Sıvı Soğutma:Phanteks Glacıer One 280MP
Güzel performans oyunlarda 70 derece üstüne çıkarmıyor 70 dereceden düşme hızı çok güzel çok hızlı.Devir olarak 3100 gördüm.İşlemci boşta 41 derece.
Üstünde macun hazır sürülü geliyor kutudanda kendi 2 mg çıkıyor.
Ben bunlara halo taktığım için ramler ile arasında sıfıra yakın boşluk yok gibi ama baskı yapmıyor.

Ekran kartı:
Link Sapphire TOXIC AMD Radeon™ RX 6900 XT Limited Edition
Kart hakkında performansı çok güzel hep serin çalışıyor.Fanlarda zero özelliği var boşta fanlar duruyor.
Ekran kartı dikey kiti:Phanteks 4.0 riser Link

Kart için kablosu gayet kaliteli ve fps kayıpları yaşamadım gibi bir şey.

Psu:Thermaltake Toughpower Grand RGB 1200W Platinum Link
Termal Take güzel bir marka duydum ilk defa ürününü kullanıyorum sessiz ve güzel serin çalışıyor.

Depolama:WD Black SN850X Heatsink 1TB + 320 gb samsung harddisk.Link

Sistem böyle yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum.Fotoyu sonraya ekleyeceğim.
Phantek markasını ilk defa duydum denedim tüm parçaları hemen hemen öneriyorum güzel bir marka özellikle T30 Fanları görmeniz lazım diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
931,379
Üyeler
145,978
Son üye
1.OST
Top Bottom