Neler Yeni

İnceleme Asus GX601 Rog Strix Helios

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Merhaba, "ASUS GX601 ROG STRİX HELİOS" kasanın özelliklerinden ve deneyimimden bahsedeceğim.
Ürünü 7299₺'ye İtopya'nın Beylikdüzü şubesinden aldım. Kutu biraz ezilmişti ama sorun etmeyip teslim aldım.

~Bu parayı hak ediyor mu?
Ürün öncelikle çok pahalı bir ürün. Orta seviye sistem toplayacaklar tercih etmemeli. Üst seviye ve gösteriş isteyen kişileri tam anlamıyla tatmin edebilecek bir kasa, tercih edebilirler. Özel sıvı soğutma için biçilmiş kaftan desek yeridir. Forumda çok muhabbetini döndürmüştük dostlarla, almasam olmazdı. 🙂

~Kasa ağırlığı ve boyutu?
Kasayı İtopya'dan aldığım gün neredeyse 1 km taşımışımdır. O günden sonra belim ağrımaya başladı ve hastanelik oldum. Buradan kasanın ne kadar ağır olduğunu hesap edebilirsiniz. 😂
Malzeme kalitesi gerçekten çok üst düzey.
IMG_20221215_220242.jpg

~Hava akışı nasıl?
Almadan önce çoğu kişi hava akışının kötü olduğunu söylüyordu. Ben bunu bile bile almıştım ama iyi ki almışım diyorum. İçinden çıkan fanları söküp ML120 ve ML140 ekledim. QL ekleyen arkadaşım çok serin çalıştığını söylemişti. Henüz hava akışını test edemedim ama önde kocaman açıklık olduğu için rahat hava alabileceğini düşünüyorum.

~Kablolaması kolay mı?
Açıkçası ilk defa sistem kablolaması yaptığım için ben zorlandım. Ama bunun kasa ile alakası yok. Bir sürü yerde kablo için açıklık var, istediğiniz gibi kabloyu geçirip takabiliyorsunuz. Başka bir kasa alsaydım kablolamayı hiç yapamazdım muhtemelen.

~Pull push?
Kasa çok geniş olduğu için radyatöre 6 tane (3+3, çift sıra) fan taktım, çok rahat sığdı. Başka bir kasa olsaydı muhtemelen "acaba ram ile radyatör çakışır mı?" "Anakart radyatöre temas eder mi? Diye düşünür dururdum ama sığacağı konusunda şüphem yok.

Nihai olarak tasarıma önem veriyorsanız ve bütçeniz varsa alabilirsiniz bence, gerek tasarım olarak gerek de verdiği desteklerle en üst düzey kasalardan. Fiyatı 7-8K bandında değil de, 5-5.5K bandında olsaydı çok tatlı olurdu. Verdiğim 7K'yı düşünmüyor değilim ama yine olsa yine veririm. Hak ediyor.
Aklıma başka bir şey eklemek gelmiyor. Varsa sorunuz cevaplarım.

Top Bottom