Neler Yeni

Çözüldü✓ Casper CSD Açılmıyor Tepki Yok Yardım

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

TALHA MURAT

80+ Silver
bak kardeşim
bios ekranı gelmediğine göre biosu pili çıkarıp takarak sıfırlayacak. hesap basit
Düzgün cümleler kurarak herkesin anlamasını sağlayabilirsin mesela o tarafa geç dediğinde ne taraf olduğunu anlayamadığın gibi bir şey .

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
BIOS pilini 10 dakika çıkartarak geri takmak sorunu çözmez ise dahili grafik birimi de yanmış olabilr mi? Linux kullanırken sıcaklıklar çok yüksek miydi? Özellikle de bazı eski Casper'ların kernelleri Linux'a uymuyor.
Dahili grafik yanması için işlemcinin yanması lazım.sıcaklıklar 50-60-70 civarıydı

Allah'ın Kulu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Düzgün cümleler kurarak herkesin anlamasını sağlayabilirsin mesela o tarafa geç dediğinde ne taraf olduğunu anlayamadığın gibi bir şey .
seni bir süre yoksayacağım
güle güle toksik herif 👋👋

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Sök sök bitmyor bi çıkaramadım kapağı

IMG_20210625_110205_HDR.jpg

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Beyler galiba sorun biosta,biosu sofırlayamadım kabloya elim yetişmiyor.İşlemci çalışıyor ramlar çalışıyor hdd çalışıyor ekran yok.Ya anakart ya bios.

TALHA MURAT

80+ Silver
Beyler galiba sorun biosta,biosu sofırlayamadım kabloya elim yetişmiyor.İşlemci çalışıyor ramlar çalışıyor hdd çalışıyor ekran yok.Ya anakart ya bios.
Panel kablosunu kontrol etsene ekranın alt kısmından 2 tane birleşik 1 tanesi ayrı kablo geçer 2 li anten kablosu tek kalın olanı takip et takılımı değil mi tak çıkar yada azıcık oturtmayı dene.

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Panel kablosunu kontrol etsene ekranın alt kısmından 2 tane birleşik 1 tanesi ayrı kablo geçer 2 li anten kablosu tek kalın olanı takip et takılımı değil mi tak çıkar yada azıcık oturtmayı dene.
Hiç oralarda değil klavyeyi çıkardım klavyenin altındaki kablo yerinde çıktı pilin kablosu.Ne elimle nede cımbızla çıkaramadım kabloyu.Akşama doğru başka bir yöntem deneyeceğim.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Şimdi dün gece başımdan geçen olayı spoiler içinde anlatıyım,çünkü biraz uzun,okumanız tavsiyemdir.

Şimdi bilenler vardır ben iphone 5simi sattım ve adama vermeden önce formatlamam gerekliydi,benim telefonumda icloud bypass olduğu için formattan sonra jailbreak yapmam lazım.Bunun içinde linuxda çalışan check1rain programını usbye yazdırdım.Sonra usbden boot ettim bilgisayarı.Bilgisayar açıldı linux açıldı telefonu bağladım jailbreak yaptım pcyi kapadım.Buraya kadar sorun yok zaten önceden de bu işlemi yapmıştım.Sonra biosa girdim boot menüden hddyi seçtim açtım bilgisayarı, Windows gelmedi,sonra tekrar denedim.Biostan son ayarları yaptıktan sonra F10 yapıp ayarları kaydettimve laptobu yeniden başlattım.Sonra olaylar burda başladı,ekrana ışık bile gelmedi.Ben gece 2 de endişeyle laptobun içini açtım,yanık falan kokmuyordu,sonra tvye bağladım hdmı ile yine görüntü gelmedi,sonra sabah hallederim dedim laptobu topladım dolaba koydum yattım.

Sabah oldu uyandım,direk dolaptan laptobu alıp power tuşuna bastım.Yine tepkime yok,harddisk ışığı 2 sn yanıyor sonra geri sönüyor,klavye ışığı falan zaten yanmıyor.Ekrana ışık bile gelmiyor.Elimi laptobun altına koydum ısınmış,demekki işlemci çalışıyor.Bu laptobun zaten önceden harici grafik kartı yanmıştı,ben dahili grafik kartını kullanıyordum.

Anlamanız için buda videosu;

Bu videoda gördüğünüz gibi tuşa basıyorum tepki yok altta yanan mavi ışık hdd ışığı oda 2 sn yanıyor geri sönüyor.Diğer ışıklarda normalde yanması gerekirken yanmıyor.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
pili çıkart
şarjda dene

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,339
Üyeler
149,707