Neler Yeni

Casper Excalibur mu? Asus TUF mu?

Ergin_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Aslan
Dostlar, 4060 lı bir laptop almak istediğimde 2 cihazla karşılaştım ama emin olamadım.
Asus'un işlemcisi yeterince güçlü mü emin değilim, unreal engine üzerinde çalışacağım. Ayrıca aldıktan sonra ram i 32, ssd'yi de en az 1tb yapmam lazım.
Öte yandan Casper bunların ikisini de sunarken. Marka ve kalitesinden şüphe ediyorsanız. Sizce hangisini almalıyım ve yanında nedeniyle beraber yazarsanız sevinirim.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,255
İsim
Semih Boran
Dostlar, 4060 lı bir laptop almak istediğimde 2 cihazla karşılaştım ama emin olamadım.
Asus'un işlemcisi yeterince güçlü mü emin değilim, unreal engine üzerinde çalışacağım. Ayrıca aldıktan sonra ram i 32, ssd'yi de en az 1tb yapmam lazım.
Öte yandan Casper bunların ikisini de sunarken. Marka ve kalitesinden şüphe ediyorsanız. Sizce hangisini almalıyım ve yanında nedeniyle beraber yazarsanız sevinirim.
Neredeyse aynı:

TİTAN.

80+ Platinum
yazılım için kullanıcaksan intel işlemci tercih etmen gerekiyor bana göre
ve bu ikisi arasından işlemci bazında bakarsak intel derim casper amazonda var teknosa yerine amazondan almanı tavsiye ederim

Ergin_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yazılım için kullanıcaksan intel işlemci tercih etmen gerekiyor bana göre
ve bu ikisi arasından işlemci bazında bakarsak intel derim
Ya, fazladan 1.5 TB ssd ve 32gb ram var. Ama Casper ileride sorun çıkarır mı ondan şüpheliyim. Benim de gönlüm 12650h dan yana ön belleği de daha yüksek, ama Casper'ın yeterince kaliteli olup olmadığından emin değilim. İnternette Casper şöyle kötü, böyle driver hataları var gibi şeyler duydum emin olamıyorum, yok mu bir Casper kullanıcısı?

TİTAN.

80+ Platinum
Ya, fazladan 1.5 TB ssd ve 32gb ram var. Ama Casper ileride sorun çıkarır mı ondan şüpheliyim. Benim de gönlüm 12650h dan yana ön belleği de daha yüksek, ama Casper'ın yeterince kaliteli olup olmadığından emin değilim. İnternette Casper şöyle kötü, böyle driver hataları var gibi şeyler duydum emin olamıyorum, yok mu bir Casper kullanıcısı?
casperın bu kasası 4060 modeliyle sahaya indi ve gayet popüler ve sevilen bi kasa forumdan bir çok insan bu kasayı aldı kullanıyor kasayı kendimde inceleme fırsatım oldu faarklı bir tasarım olmuş fanları kasanın altına dağıtmak yerine kasanın sağ üst tarafının %65 70ini kapatıcak şekilde yerleştirilmiş tabii ki ızgara diğer yerlerdede var ama ana odak orası olmuş forumda problem yaşayan yok ama cihaz yeni kasa belki ilerde problem çıkar driver hatası alacağını çok düşünmüyorum

Ergin_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
casperın bu kasası 4060 modeliyle sahaya indi ve gayet popüler ve sevilen bi kasa forumdan bir çok insan bu kasayı aldı kullanıyor kasayı kendimde inceleme fırsatım oldu faarklı bir tasarım olmuş fanları kasanın altına dağıtmak yerine kasanın sağ üst tarafının %65 70ini kapatıcak şekilde yerleştirilmiş tabii ki ızgara diğer yerlerdede var ama ana odak orası olmuş forumda problem yaşayan yok ama cihaz yeni kasa belki ilerde problem çıkar
driver hatası alacağını çok düşünmüyorum
Evet araştırdım, gerçekten etkin bir soğutması var, ve fazladan ssd ve ram e karşın fiyatı da düşük. Hocam şunu da sorayım incelediysen, bazı yerleri metal galiba ama net bir şekilde neresi metal öğrenemedim. Ha bir de şöyle bir durum var ki asusta 4060 140w, ama ekran kartı 140w ta çalışsa bile işlemcinin beslemeye gücü yeter mi şüpheliyim.

Maethril_

80+ Bronze
Zaten ısınmayan laptop yok. İleride Casper ın pek sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
casper alma. monster alma. kanka bu iki markadan bir ürün alma git ne alırsan al. asus tuf gayet stabil ve güzel bir cihaz git onu al. lenovo ideapad al. acer nitro serisinden al. ama gidip de casper veya monster alma her gönderinin altına yazıyorum ve her monster ve excalibur fanı başıma üşüşüyor sen dediğimi dinle gerçekten.

TİTAN.

80+ Platinum
Evet araştırdım, gerçekten etkin bir soğutması var, ve fazladan ssd ve ram e karşın fiyatı da düşük. Hocam şunu da sorayım incelediysen, bazı yerleri metal galiba ama net bir şekilde neresi metal öğrenemedim. Ha bir de şöyle bir durum var ki asusta 4060 140w, ama ekran kartı 140w ta çalışsa bile işlemcinin beslemeye gücü yeter mi şüpheliyim.
kanka 140w vermesine gerek yok zaten 4000 serisi ekran kartları maximum 100 105w çekiyor kasanın alt kısmı(gövde) metal ama kapak kısmı değil(tam emin değilim hissiyatı güzeldi ama metal mi anlayamadım) görünüş açısından çok hoşuma gitti tasarımı gayet güzel alttaki anil arkadaşı çok dinleme arkadaş her casper önerdiğim zaman almayın diyor ama bu kasanın yeni kasa olduğundan haberi yok tabii ki gönül ister 4000 serisi ekran kartlı lenovo alalım ama maalesef yok en azından bu fiyata

Ergin_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Aslan
kanka 140w vermesine gerek yok zaten 4000 serisi ekran kartları maximum 100 105w çekiyor kasanın alt kısmı(gövde) metal ama kapak kısmı değil(tam emin değilim hissiyatı güzeldi ama metal mi anlayamadım) görünüş açısından çok hoşuma gitti tasarımı gayet güzel alttaki anil arkadaşı çok dinleme arkadaş her casper önerdiğim zaman almayın diyor ama bu kasanın yeni kasa olduğundan haberi yok tabii ki gönül ister 4000 serisi ekran kartlı lenovo alalım ama maalesef yok en azından bu fiyata
Sana şunu sorayım, bütçen yeterli olsa her ikisi içinde, burada tuf mı tercih ederdin excalibur mu?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
G870 yeni kasa, eski Casperlar gibi sorunu yok. Detaylar için:

Özetleyecek olursak TUF'un kasasına göre eksileri de var, artıları da var. Batarya kapasitesi daha düşük. Şarja takılı değilken kullanım süresi az yani. GEN 4 M.2 desteği yok. Giriş çıkış portları TUF'a göre daha az. Ekranın renk kalitesi TUF'a göre kötü. RAM'ler DDR5 değil, DDR4. Bunlar eksileri. Artı olarak sayabileceğim iki şey var, klavyenin olduğu kasa kısmı metal. TUF'ta plastik. Ek olarak soğutması TUF'a göre bir tık daha iyi. Aynı performansı alacaksam ikisi arasından TUF'u tercih ederdim.

TİTAN.

80+ Platinum
Sana şunu sorayım, bütçen yeterli olsa her ikisi içinde, burada tuf mı tercih ederdin excalibur mu?
aynı fiyatta olsalar ve ikiside intel olsa belki ama aradaki fiyat farkına bakılınca casper denilebilir
şuda var asusun bu kasasınıda inceledim bu kasada güzel ama casperın soğutması bir tık daha sağlam gibi
kararını ver kanka durum sana kalmış eğer kendin bakmak istiyorsan yakındaki bi teknoloji mağazasına gidip incele istersen ben öyle almıştım

Ergin_09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Aslan
aynı fiyatta olsalar ve ikiside intel olsa belki ama aradaki fiyat farkına bakılınca casper denilebilir
şuda var asusun bu kasasınıda inceledim bu kasada güzel ama casperın soğutması bir tık daha sağlam gibi
kararını ver kanka durum sana kalmış eğer kendin bakmak istiyorsan yakındaki bi teknoloji mağazasına gidip incele istersen ben öyle almıştım
Vatanda bir furmark yapsam bişe derler mi acaba bir soputmasına bakayım ikisinin de

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,119
Üyeler
147,478
Son üye
vace
Top Bottom