Neler Yeni

🔥İndirim Cebel Fındık Parçacıklı Kakaolu Fındık Kreması 900 gr Kova % 23 55.90TL

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,078
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek

Alıntıyı görüntüle

bu olay hocam bi bakın derim
Hocam Natamisin Peynirlerde kullanıma nasıl yasak oluyor :D
"Türk Gıda Kodeksi Renklendiriciler Ve Tatlandırıcılar Dışındaki Gıda Katkı Maddeleri Tebliği’ne göre (Ek 3 Bölüm C) natamisin; sert, yarı sert ve yarı yumuşak peynirlerin ve kurutulmuş, kürlenmiş sosislerin yüzey uygulamalarında 1 dm2 lik yüzeyde en çok 1 mg bulunabilir ancak 5 mm’lik derinlikte bulunmayacak şekilde kullanılabilir."
Her peynirde illa natamisin olur. Eğer küflenmesini istemiyorlarsa. Fakat belli bir miktarı var ve bu miktarı aştıkları için sıkıntı çıkmış.
Fındık Kremasında sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,284
İsim
Olcay akbulut
"Türk Gıda Kodeksi Renklendiriciler Ve Tatlandırıcılar Dışındaki Gıda Katkı Maddeleri Tebliği’ne göre (Ek 3 Bölüm C) natamisin; sert, yarı sert ve yarı yumuşak peynirlerin ve kurutulmuş, kürlenmiş sosislerin yüzey uygulamalarında 1 dm2 lik yüzeyde en çok 1 mg bulunabilir ancak 5 mm’lik derinlikte bulunmayacak şekilde kullanılabilir."
Her peynirde illa natamisin olur. Eğer küflenmesini istemiyorlarsa. Fakat belli bir miktarı var ve bu miktarı aştıkları için sıkıntı çıkmış.
sonuç olarak adamlar her türlü yasak olan bir şey yapmış?

ExploiT

80+ Bronze
Sonuç olarak doğallığını kaybetmiş bir ürün tüketeceksiniz. Benim fikrim bu tür katkı maddelerinden ne kadar uzak durursak o kadar iyi. Tabi sağlık sizin karar da sizin :)

GazzeliAtalay

80+ Bronze
%100 doğal olmayan bu tarz ürünler alınmaz.

Bazı arkadaşların belki aklında kalır ; Size en çok zarar verecek şey size en çok fayda veren ürünlerin sahtesidir.

Fisikobirlik %100 fındık ezmesi satıyor zaten.

GodlyPain

80+ Bronze
Hocam her gün yediğiniz içtiğiniz şeyler doğal mı içeriğini araştırıyor musunuz? Her yazılan doğru mu?

3-4 ay önce indirimdeyken 2 tane aldım ve zevkle tükettim. Yine alıyorum. Natamisin değil misin bilmem Ağa tadı çok güzel

Spoit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Muhammed
ilk okuduğum zaman fiyat

23 55.90TL sandım dedim ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o.O2 o.O2 o.O2 o.O2

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu firmanın ürünlerinde Natamisin çıkmıştı bilginize. Almanızı önermem.

yemeyin ağa cıkolata yemezsak birşy kaybetmiş sayılmayız yani onun yerine bim kutu danone alıp biraz fındık al sana cıkolaataa

Cihangir

80+ Gold
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,219
Üyeler
146,903
Son üye
veyselsevim
Top Bottom