Neler Yeni

Cift ram takinca goruntu gelmiyor

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Yusuf
Ama baska islemci taktim sorun yok benim islemciyide baska anakarta taktim ayni ramleri sorunsuz da onda calisti cozemedim garip bir is
nasıl yani sende b550e başka işlemciyi takınca A2 ve B2'deki ramlerı aynı anda okudu, senin işlemciyi ve ramleri başka anakarta taktığında ikiside çalıştı öyle mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi CLR CMOS denesene pili sök yada biosunu resetle yani sonra tekrar işlemci ramleri takıp belli bir süre bekle. görüntü gelecek mi görelim.

Thrill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Atakan
4 Slot Girişim var. 2 adet takılıydı imzamdaki ramlerden. 2 Adet daha satın aldım ve 1 saat çalıştırmaya uğraştım.
Her slot çalışıyordu tek tek denedim ama 4 ram rakınca çalışmıyordular.
En son denememde ramlerin takılan çip bölümünü kolonya ile temizledim ve çalıştılar.
Tamamen bu nedenle mi düzeldi bilmiyorum ama şuan kullanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mevlüt tokdemir
nasıl yani sende b550e başka işlemciyi takınca A2 ve B2'deki ramlerı aynı anda okudu, senin işlemciyi ve ramleri başka anakarta taktığında ikiside çalıştı öyle mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi CLR CMOS denesene pili sök yada biosunu resetle yani sonra tekrar işlemci ramleri takıp belli bir süre bekle. görüntü gelecek mi görelim.
Aynen ole dedigini aksam denerim cok ilginc islemci sifir aldim bozuk desem baska anakart da niye calissin ram bozum desem baska islemci takinca niye calissin

Top Bottom