Neler Yeni

🚨 ÇİN, TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİ! (HAKLI)

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,765
İsim
Burak Karadağ

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye'yi Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayet etti. Çin, Türkiye'nin bazı ithalat politikalarını DTÖ'nün kurallarına aykırı bulduğunu belirtti.​

Türkiye'nin Çin'den ithal edilen otomobillere getirdiği ek vergi uygulamasının yankıları sürerken, geçen ay da şarj edilebilir hibrit araçlara getirilen vergi Çin'in tepkisini çekti. Çin Ticaret Bakanlığı, yeni ek vergiler nedeniyle Türkiye'yi Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayet etti. Türkiye'de yüksek satış rakamlarına ulaşan Çinli üreticilerin tepkisini çekerken, Çin devleti de harekete geçti.

BYD.jpg

Son düzenleme:

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Böyle bir hakkımız var mıydı?

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Akın Serhan Toğrul
Valla kimsenin milliyetçilik damarı kudurmasın gayet de haklı bir şikayet. BYD uygun araba getirdi diye gelmeyen vergi kalmadı. Ayrıca anlık olarak Cherry Tiggo 8 ProMAX Türkiye'de anlık olarak en çok satan 7. otomobil bilmek gerekir ki Tiggo 8 Pro ile ProMAX ayrı olarak satılıyor yani Cherry yüksek ihtimal ile TR'de en çok satan ilk 3 otomobil firmasından biri. O ekstra vergilerle devletimiz parayı kırarken yine bizim belimiz kırıldı. Umarım Çin davasını kazanır.

Son düzenleme:

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
705
İsim
eyyüb
uçana kaçana vergi koyarsa olacağı bu savunalcak tarafı yok.
hızını alamadı bizi saldı yurt dışına bile vergi koyma derdine düştü :D

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Murat

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye'yi Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayet etti. Çin, Türkiye'nin bazı ithalat politikalarını DTÖ'nün kurallarına aykırı bulduğunu belirtti.​

Türkiye'nin Çin'den ithal edilen otomobillere getirdiği ek vergi uygulamasının yankıları sürerken, geçen ay da şarj edilebilir hibrit araçlara getirilen vergi Çin'in tepkisini çekti. Çin Ticaret Bakanlığı, yeni ek vergiler nedeniyle Türkiye'yi Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayet etti. Türkiye'de yüksek satış rakamlarına ulaşan Çinli üreticilerin tepkisini çekerken, Çin devleti de harekete geçti.

Alıntıyı görüntüle
Tebrik ederim bu hareketi ilk defa Çin'den görüyorum. Diğer otomobil üreticilerinden de aynı hareketi bekliyorum. Vergi ile üreticiden daha çok kazanıyor hükümet. Belki bu adım otomobil vergilendirilmesinin düşmesine ön ayak olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,765
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tebrik ederim bu hareketi ilk defa Çin'den görüyorum. Diğer otomobil üreticilerinden de aynı hareketi bekliyorum. Vergi ile üreticiden daha çok kazanıyor hükümet. Belki bu adım otomobil vergilendirilmesinin düşmesine ön ayak olur.
Almanya veya Avrupa'nın 20 yıl önce yapması gerekeni Çin daha ilk yıl yaptı

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Murat
Almanya veya Avrupa'nın 20 yıl önce yapması gerekeni Çin daha ilk yıl yaptı
800 binlik araç vergilerle birlikte 3 milyon oluyor ki dünyada bunun eşi benzeri yok. Her türlü ticaret davasını üreticilerin kazanmama durumu yok gibi bir şey zaten.

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Ryzen
Umarım dahada şikayet eder bu beter ülkenin sıçtğımın vergisini gönderir.

Alıntıyı görüntüle
Gerek vardı çin👍

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Ryzen

kjundeft

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Çelik
İnşallah bir sonuç çıkar da durum bizim lehimize döner. Devletin bu konuda yaptırımları çok fazla oldu. Hobimizden bile geri kaldık artık çin alışverişi hayal oldu :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,100
Üyeler
157,030
Son üye
wolfthro
Top Bottom