Neler Yeni

(Çözüldü) ASUS ROG STRIX Impact Yazılım Sorunum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Yaklaşık 1 senedir ASUS ROG STRIX IMPACT Mouse'u kullanıyorum.
Son 4-5 aydır yaşadığım, mousepad kaynaklı sandığım ama yazılım kaynaklı olduğunu fark ettiğim bir sorunum var.

Son 4-5, hatta 6 aydır oyun esnasında mouse, Armoury Crate yazılımındaki varsayılan DPI ayarlarına dönüp tekrar eski haline geliyor ve bu da aralıklarla sürüyor. Yani 40 dakikalık bir maçta 1 kez olsa laf etmem ancak bir maçta 10'dan fazla kez oluyor bu.

Örneğin oyunda normal şekilde yürüyorum, solumdan bir adam beliriyor ve mouse normal şartlarda olduğu kadar hızlı tepki vermiyor. Ve bu çok kez oluyor. Farklı profil açmayı vb. şeyleri çok denedim ancak sorunum çözülmedi.
Sensör ve mouse zaten temiz, üstelik bu sorunları yaşarken mouse'u mousepad'den kaldırmıyordum. Yani mousepad üzerinde bile aynı durum söz konusu.

Son birkaç gündür de kendi kendine kayma olayı geldi, en son kalitesiz 8 senelik laptop mousepad'inde yaşamıştım ama bu kayma sorunu PC'yi yeniden başlatınca düzelebiliyor örneğin 🤠

Kısacası son birkaç aydır bu sorunu yaşıyorum ve ASUS'a daha önce yazmama rağmen pek de yardımcı olmadılar. Az önce tekrar durumu ilettim, bakalım bu kez ne diyecekler.

Sizin de böyle sorunlarınız oldu mu?

(ÇÖZÜM)
Düzeltmeler 19.09.2021:
Sorun aslında basitmiş.
Ben tek profilde iki farklı DPI kullanıyor, mouse üstündeki tuş ile DPI arası geçiş yapıyordum.
Bunun yerine mouse ayarlarındaki Default Profile'da bulunan 2 DPI kısmına da 1300 (Günlük Kullanım) girdim. Sonra VALORANT isminde farklı bir profil açıp oradaki 2 DPI slotuna da 550 (Oyunda Kullandığım) değerini girdim.

Armoury Crate üzerindeki Senaryo menüsünden de bir senaryo oluşturdum ve devreye girecek uygulama olarak VALORANT'ı seçtim.
Senaryo dahilindeki ayarlarda da mouse profili olarak daha önce Mouse ayarlarından oluşturduğum VALORANT isimli DPI (ayar) profilini seçtim. Önbelleği temizle seçeneğini de aktif bıraktım.

Son olarak mouse menüsünden (senaryo değil) varsayılan mouse profilimi Default Profile olarak ayarlayıp ayarları kaydettim.

Bu sayede DPI geçişleri için hiçbir tuş kullanmama gerek kalmıyor. Oyun esnasında mouse otomatik olarak 550DPI'lık profile geçiyor, Alt+Tab attığımda da otomatik olarak 1300DPI'lık varsayılan profile geri dönüyor.
Bu şekilde yaklaşık 5DM 4 Kopya oynadım. Bir kez bile eskisi gibi bir yavaşlama durumu söz konusu olmadı.
Evet biraz karışık gelebilir ancak çok basit bir çözüm.

Ben yukarıda bahsettiğim sorunu bu şekilde çözdüm. Basit ve eskisine göre çok daha iyi, hem bir tuş boşta oldu hem de otomatik DPI Profil geçişleri olmaya başladı.
@NakreS14 @Flamesa

Son düzenleme:

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Yaklaşık 1 senedir ASUS ROG STRIX IMPACT Mouse'u kullanıyorum.
Son 4-5 aydır yaşadığım, mousepad kaynaklı sandığım ama yazılım kaynaklı olduğunu fark ettiğim bir sorunum var.

Son 4-5, hatta 6 aydır oyun esnasında mouse, Armoury Crate yazılımındaki varsayılan DPI ayarlarına dönüp tekrar eski haline geliyor ve bu da aralıklarla sürüyor. Yani 40 dakikalık bir maçta 1 kez olsa laf etmem ancak bir maçta 10'dan fazla kez oluyor bu.

Örneğin oyunda normal şekilde yürüyorum, solumdan bir adam beliriyor ve mouse normal şartlarda olduğu kadar hızlı tepki vermiyor. Ve bu çok kez oluyor. Farklı profil açmayı vb. şeyleri çok denedim ancak sorunum çözülmedi.
Sensör ve mouse zaten temiz, üstelik bu sorunları yaşarken mouse'u mousepad'den kaldırmıyordum. Yani mousepad üzerinde bile aynı durum söz konusu.

Son birkaç gündür de kendi kendine kayma olayı geldi, en son kalitesiz 8 senelik laptop mousepad'inde yaşamıştım ama bu kayma sorunu PC'yi yeniden başlatınca düzelebiliyor örneğin 🤠

Kısacası son birkaç aydır bu sorunu yaşıyorum ve ASUS'a daha önce yazmama rağmen pek de yardımcı olmadılar. Az önce tekrar durumu ilettim, bakalım bu kez ne diyecekler.

Sizin de böyle sorunlarınız oldu mu?
Armoury Crate yazılımı çok sorunlu şuan ve BETA diye gösteriyor yazılımı, benim klavyemin RGB ışıklandırmasını değiştirip duruyor oyundayken.

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Armoury Crate yazılımı çok sorunlu şuan ve BETA diye gösteriyor yazılımı, benim klavyemin RGB ışıklandırmasını değiştirip duruyor oyundayken.
Gerçekten neden böyle bilmiyorum. Ama oyundan kaynaklı da olabilir, malum VALORANT yüzünden komple masaüstü çöken bile oluyor. D tuşu basmama sorunu oluyor ama sadece oyunda.

Yarın onu da silip yükleyeceğim. Düzelir umarım.

Flamesa

80+ Silver
Armoury Crate çok sıkıntılı her gün farklı bir sorun çıkıyor. Delta S kulaklığımda cızırtı sorunu yaşıyorum aynı sorunu yaşayan birini daha görmedim. İade için yolladım sağlam dediler geri yolladılar yabancı forumlarda sorunu çözmeye çalışıyorum şimdi.
Ara sırada servis hatası verip ekipmanları görmüyor deli ediyor beni.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Gerçekten neden böyle bilmiyorum. Ama oyundan kaynaklı da olabilir, malum VALORANT yüzünden komple masaüstü çöken bile oluyor. D tuşu basmama sorunu oluyor ama sadece oyunda.

Yarın onu da silip yükleyeceğim. Düzelir umarım.
Armoury Crate silip yüklenerek düzelen bir yazılım değil malesef

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EmreTRk

80+ Bronze
Benimde Pugio II mousemde ayarların açılmaması gibi bir sorun vardı. Yükleniyor ekranı geliyor ve dakikalarca yüklendikten sonra hata veriyordu. Dün akşam gelen bir güncelleme ile düzeldi. Tüm ürünleri yavaştan düzeltiyorlar güncellemeler ile. Korkmaya gerek yok o yüzden bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,852
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom