Neler Yeni

Coil Whine iade sorunu

qrmert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert
değiştirecem ben, 4070ti geçecem indirim fırsat yakalamaya çalışıyorum. şimdilik dursun 6700xt,
yeni kart alınca da bunu garantiye yollayacağım. bilgisayarsız kalmamak için şimdi göndermiyorum.
göndersen bile değişim yapmıyorlar asus için bu bir sorun değil geri gönderiyorlar kaç tane müşteri hizmetleri ile görüştüm bu konu hakkında sabit.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
göndersen bile değişim yapmıyorlar asus için bu bir sorun değil geri gönderiyorlar kaç tane müşteri hizmetleri ile görüştüm bu konu hakkında sabit.
sorunu sadece coil whine değil. neyse artik...

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ferhat Ödemiş
Arkadaşlar Vatan Bilgisayardan toplama bilgisayar aldım. Ekran kartı modeli 6700xt. coil whine sorunu olduğunun farkına vardım. Daha sonra bu durumu vatan bilgisayara bildirdim onlar da ürünü getirin asus firmasına yönlendirelim dediler bende direk asusu aradım durumu anlattım. daha sonra bana Coil whine bir arıza değildir, performansa etkisi yoktur. Dolayısıyla onarım merkezimizde işlem yapılmıyor. denildi.

Nasıl bir yol izlemeliyim ses aslında rahatsız etmiyor ama ne gerek var bu sese ? kasayı vatan bilgisayardan aldım internetten sipariş etmediğim için iade alamadıklarını söylediler. asus da ekran kartı değişimini sağlamıyor. bu arada kasa 2 milyar zamlanmış iade alsa bile vatan iade etmek saçma olur yenisini almak pahalıya gelir.
Arkadaşım çoğu ekran kartından coil whine sorunu var çözümü olmayan bir durum bobinlerle alakalı tam bir şans işi 5 tane ekran kartı değiştirdim şuana kadar hepsindede vardı çok aşırı ses olmadıgı sürece iade veya garantiyle uğraşıp vaktinizi harcamayın diye düşünüyorum hem vakit kaybı değiştirmezler ama degişirlersede yine çıkma ihtimali yüksek

PixDraw

80+ Bronze
Arkadaşlar Vatan Bilgisayardan toplama bilgisayar aldım. Ekran kartı modeli 6700xt. coil whine sorunu olduğunun farkına vardım. Daha sonra bu durumu vatan bilgisayara bildirdim onlar da ürünü getirin asus firmasına yönlendirelim dediler bende direk asusu aradım durumu anlattım. daha sonra bana Coil whine bir arıza değildir, performansa etkisi yoktur. Dolayısıyla onarım merkezimizde işlem yapılmıyor. denildi.

Nasıl bir yol izlemeliyim ses aslında rahatsız etmiyor ama ne gerek var bu sese ? kasayı vatan bilgisayardan aldım internetten sipariş etmediğim için iade alamadıklarını söylediler. asus da ekran kartı değişimini sağlamıyor. bu arada kasa 2 milyar zamlanmış iade alsa bile vatan iade etmek saçma olur yenisini almak pahalıya gelir.
Benim karttada var mesele rahatsız etmemesi rahatsız edecek kadar sesi varsa zaten servise yolla değişim sağlanır fakat gelecek kartın daha kötü olabilme ihtimali her zaman aklında olsun 1. de değişirler de ondan sonrası meçhul.

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

GölGe57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
uğur göksu
değiştirecem ben, 4070ti geçecem indirim fırsat yakalamaya çalışıyorum. şimdilik dursun 6700xt,
yeni kart alınca da bunu garantiye yollayacağım. bilgisayarsız kalmamak için şimdi göndermiyorum.
Rog 4070 ti aldım daha 2 günlük ben de de var coil whine sesi

mehmety20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Yıldırım
aynı bnde vatandan aldım aynı ses bende de var ses dısında herhangı bır sıkıntı yaratmaz hatt fps sabitlersen ses azalacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali

mavibere

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Mehmet
asuslarda daha çok oluyormuş zaten. farklı marka alacağım bu sefer. bir de öyle deneyelim.
Alakası yok.Şans işi.Bende yoktu.Şimdi yeni başladı.
İlginç olan ise sadece oyunları açarken oluyor.Furmark yaptım sesi çıkmadı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
Alakası yok.Şans işi.Bende yoktu.Şimdi yeni başladı.
İlginç olan ise sadece oyunları açarken oluyor.Furmark yaptım sesi çıkmadı.
alakası yok derken çok deneyimledin mi bilmem. bir çok yerde benzer yorum gördüm. hele asus dual 6700xt alanlar hep coil whinedan bahsediyor her neyse.
cızırtı özellikle fpsin uçtuğu ana menüler, bazen yükleme ekranları vs. bir de tüm yük furmark gibi yerlerde oluyor. bende furmark cazır cuzur. ekran kartının kaynak yapabildiğini bilmiyordum, öğrendik. (ses olur da bu kadar fazla değil!!)

mavibere

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Mehmet
alakası yok derken çok deneyimledin mi bilmem. bir çok yerde benzer yorum gördüm. hele asus dual 6700xt alanlar hep coil whinedan bahsediyor her neyse.
cızırtı özellikle fpsin uçtuğu ana menüler, bazen yükleme ekranları vs. bir de tüm yük furmark gibi yerlerde oluyor. bende furmark cazır cuzur. ekran kartının kaynak yapabildiğini bilmiyordum, öğrendik. (ses olur da bu kadar fazla değil!!)
Video atarmısın ? Dostum bendeki kart sapphire asusla ne alakası var.Mekanik olan bir bela bu cw.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,220
Üyeler
150,043
Son üye
keremq_0
Top Bottom