Neler Yeni

Çok Ucuza Vr Setup (Oculusvari bir Proje)

EnGin-San

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Engin Erden
Instagram
ngnrdn78
Steam
327249586
Arkadaşlar Şimdi Sizlere kafamda olan bir projeyi ve uzun araştırmalarım sonucu çok ucuza tasarladığım vr setup u sunuyorum ve olayın olabilitesi için tartışmak istiyorum.

Şimdiden belirteyim yazımız biraz uzun olacak ve ilk başta deneyimlemiş olduğum setup ı açıklayacağım.
İlk Setup ı şöyle kurmuştum. 2015 senesinde 100 TL ye almış olduğum telefonlar için bir vr gözlük 2012 de 100 TL ye almış olduğum direksiyonu birlikte kullanmıştım öncelikle Trinus Vr adlı uygulamayı pc ve telefona kurdum aynı network üzerinden birbirlerine uygulama ile bağladım pc deki görüntü 2 bölmelei olarak telefona yansıdı ben de telefonu vr a takıp direksiyonjn başına oturup euro track 2 oynadım aşırı zevkliydi ve telefonumda jiroskol sensörü olduğu için kafa hareketlerimi uygulama algılayıp ona göre tepki veriyordu kabini dikiz aynalarını bakarak kontro ediyordum.
Planımda olan ikinci setup ise şöyle
öncelikle teleofon ile pc yi bağlama işini ilk setupta anlattım ilk kısım o şekilde setup ın ikinci kısmı ise el hareketleri üzerine bunu yapmanın bir sürü yolunu aradım ve şöyle sonuçlara ulaştım

1. çözüm bir telefona yine trinus un yapmış olduğu trinus hand uygulamadını kurmak ama bu aşırı telefon gerektirdiği için evdeki herkesten telefonları toplayıp denemem gerekecekti 1 telefon kask için 2 telefon eller için ve bundan vazgeçtim
2. Çözüm aşırı maliyetliydi 15 dolara uygulama alıp bir de kinct satın almam gerekiyordu kinect fiyatları ise 700 TL civarıydı
3. Çözüm ise izlediğim bir video ile aklıma geldi bir youtuber yine benim gibi bir setup kurup half life alyx oynamıştı ellerini de 2 mouse ile hareket ettiriyordu trinus ile bir mouse yi sadece el hareketi için kullanabiliyordu ve 2 mouse ile bu işi başarmıştı bunu görünce de neden air mouse kullanmayalım ki diye aklımda bir soru oluştu air mouse ile masanın yatay yüzeyine bağlı kalmak zorunda değildikyine mouse 2d bir ortamda algılanan bir cihaz olduğu için dikey olarak 2d şeklinde el hareketlerini kontrol edebiliriz şimdiden cevaplarınızı bekliyorum ayrıca elinizde iyi bir telefon varaa bu setup ı 100 TL gibi bir fiyata dahi mal edebiliriz düşünsenize 100 TL ye half life alyx oynuyorsunuz hem de ellerinizi kontrol ederek ilerki seviyesinde ise air mouse nin tuşlarına her parmak için bir tuşa atama yayıp mekanik bir devreyle el hareketlerini de kontrol etmeyi planlıyorum ne kadar oculusvari yazmış olsamda bu setup eminim sorun çıkaracaktır oculus un crazy amounts of sensorlerine yaklaşamayacak tabii ki de ama mobil bir vr olmaktan da çıkacak.

Son düzenleme:

Excator23cm

80+ Gold
siyah yazı mı yazılır gözlerim kanıyor

muskA

80+ Silver
Arkadaşlar Şimdi Sizlere kafamda olan bir projeyi ve uzun araştırmalarım sonucu çok ucuza tasarladığım vr setup u sunuyorum ve olayın olabilitesi için tartışmak istiyorum.

Şimdiden belirteyim yazımız biraz uzun olacak ve ilk başta deneyimlemiş olduğum setup ı açıklayacağım.
İlk Setup ı şöyle kurmuştum. 2015 senesinde 100 TL ye almış olduğum telefonlar için bir vr gözlük 2012 de 100 TL ye almış olduğum direksiyonu birlikte kullanmıştım öncelikle Trinus Vr adlı uygulamayı PC ve telefona kurdum aynı network üzerinden birbirlerine uygulama ile bağladım PC deki görüntü 2 bölmelei olarak telefona yansıdı ben de telefonu vr a takıp direksiyonjn başına oturup euro track 2 oynadım aşırı zevkliydi ve telefonumda jiroskol sensörü olduğu için kafa hareketlerimi uygulama algılayıp ona göre tepki veriyordu kabini dikiz aynalarını bakarak kontro ediyordum.
Planımda olan ikinci setup ise şöyle
öncelikle teleofon ile PC yi bağlama işini ilk setupta anlattım ilk kısım o şekilde setup ın ikinci kısmı ise el hareketleri üzerine bunu yapmanın bir sürü yolunu aradım ve şöyle sonuçlara ulaştım

1. çözüm bir telefona yine trinus un yapmış olduğu trinus hand uygulamadını kurmak ama bu aşırı telefon gerektirdiği için evdeki herkesten telefonları toplayıp denemem gerekecekti 1 telefon kask için 2 telefon eller için ve bundan vazgeçtim
2. Çözüm aşırı maliyetliydi 15 dolara uygulama alıp bir de kinct satın almam gerekiyordu kinect fiyatları ise 700 TL civarıydı
3. Çözüm ise izlediğim bir video ile aklıma geldi bir youtuber yine benim gibi bir setup kurup half life alyx oynamıştı ellerini de 2 mouse ile hareket ettiriyordu trinus ile bir mouse yi sadece el hareketi için kullanabiliyordu ve 2 mouse ile bu işi başarmıştı bunu görünce de neden air mouse kullanmayalım ki diye aklımda bir soru oluştu air mouse ile masanın yatay yüzeyine bağlı kalmak zorunda değildikyine mouse 2d bir ortamda algılanan bir cihaz olduğu için dikey olarak 2d şeklinde el hareketlerini kontrol edebiliriz şimdiden cevaplarınızı bekliyorum ayrıca elinizde iyi bir telefon varaa bu setup ı 100 TL gibi bir fiyata dahi mal edebiliriz düşünsenize 100 TL ye half life alyx oynuyorsunuz hem de ellerinizi kontrol ederek ilerki seviyesinde ise air mouse nin tuşlarına her parmak için bir tuşa atama yayıp mekanik bir devreyle el hareketlerini de kontrol etmeyi planlıyorum ne kadar oculusvari yazmış olsamda bu setup eminim sorun çıkaracaktır oculus un crazy amounts of sensorlerine yaklaşamayacak tabii ki de ama mobil bir vr olmaktan da çıkacak.
eline sağlık da siyah olunca okumakta zorlanıyoruz :D

EnGin-San

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Engin Erden
Instagram
ngnrdn78
Steam
327249586
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Knk bende bir fark gözükmüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca beyler beğeni atıp duruyorsunuz bi yorumlayın fikir önerin fikir bana fikir lazım

Düzrlmiş olması lazım düzeldi mi knk

muskA

80+ Silver
Knk bende bir fark gözükmüyor

Ayrıca beyler beğeni atıp duruyorsunuz bi yorumlayın fikir önerin fikir bana fikir lazım

Düzrlmiş olması lazım düzeldi mi knk
düzeldi kanka :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Güzel.

Top Bottom