Neler Yeni

Çözüldü✓ Cooler Master H500 / 750 W / Bu sisteme yetmiyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
İlkim Soylu
Merhaba arkadaşlar öncelikle günaydın ve iyi forumlar dilerim, umarım gününüz güzel eğlenceli geçer. Birkaç gündür forumda konular açıyorum pc toplama parçaları ile alakalı az çok bilgim oldu forumdaki arkadaşların güzel mesajları ile fakat bugün bir arkadaşıma ortalama olarak olucak parçaları sıraladığım da istediğim kasaya uymadığını söyledi. Benim tercihim Cooler Master H500 + 750w 80+ gold olması yönünde çünkü içinde hem psu var hemde kasa içinin geniş olması tercihim olmuştu. Fakat ortalama toplayacağım sistem'e bu psu yetmiyormuş yani 770w civarı bir güç lazımmış bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Bu kasa yeter mi yoksa arkadaşın söylediği gibi başka kasa ve psu bakmak mı lazım? Sistemi aşağı yukarı ortalama olacak parçaları sıralıyorum. Şimdiden değerli yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim :giggle: 💗

-Sistem-

İşlemci:
Ryzen 9 3900x
İşlemci Fanı: Stok Fan (Sonrasında Asus rog strix Lc 240 rgb 240mm işlemci sıvı soğutucu / bütçe olunca bunu takıcam.)
Anakart: Asus rog strix b550-E gaming 4600mhz (oc) Wifi
Ekran Kartı: Asus rog strix 2070 super oc
Ram: Gskill 16GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
Ssd: Samsung 500gb 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 3200MB Yazma)
Hdd: Seagate 1tb Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" Sata 3.0 harddisk

Kasa Fotoğrafı :
Ekran Resmi 2020-08-31 08.49.49.png

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
PSU yetecektir ama o işlemci için en azından 280mm sıvı sogutma öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
İlkim Soylu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU yetecektir ama o işlemci için en azından 280mm sıvı sogutma öneririm.
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için o zaman ya arkadaş bana yanlış bilgi verdi yada kendisinin bilgisi yoktu tek tek topladım 770w küsür çıktı dedi internetten bakmış. Ama şimdi içim rahat etti teşekkür ederim. Ben şimdilik stok fan ile kullanmayı düşünüyorum. Sistemi aldıktan 2-3 ay sonra da bütçe ayarlayıp Asus rog strix Lc 240 RGB 240mm işlemci sıvı soğutucu almayı düşünüyorum. Peki son olarak bu stok fan beni 2-3 ay idare eder mi ilk başta değiştirmesem? :giggle: 💚
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeter fazlasıyla. Arkadaşın yanlış söylemiş.
Teşekkür ederim aydınlattığınız için beni için rahatladı. Peki ben ilk başta stok fan kullansam 2-3 ay sonra sıvı soğutucu taksam sorun olur mu bana ilk başta peki? Bu arada yaptığım sistem ortalama olarak kaç w ediyor peki bilginiz var mı acaba? Yardımınız için teşekkür ederim 💗

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için o zaman ya arkadaş bana yanlış bilgi verdi yada kendisinin bilgisi yoktu tek tek topladım 770w küsür çıktı dedi internetten bakmış. Ama şimdi içim rahat etti teşekkür ederim. Ben şimdilik stok fan ile kullanmayı düşünüyorum. Sistemi aldıktan 2-3 ay sonra da bütçe ayarlayıp Asus rog strix Lc 240 RGB 240mm işlemci sıvı soğutucu almayı düşünüyorum. Peki son olarak bu stok fan beni 2-3 ay idare eder mi ilk başta değiştirmesem? :giggle: 💚
Buarada o sıvı soğutucu yerine bunu öneririm.

Teşekkür ederim aydınlattığınız için beni için rahatladı. Peki ben ilk başta stok fan kullansam 2-3 ay sonra sıvı soğutucu taksam sorun olur mu bana ilk başta peki? Bu arada yaptığım sistem ortalama olarak kaç w ediyor peki bilginiz var mı acaba? Yardımınız için teşekkür ederim 💗
Tam olarak kaç W bilmiyorum. Ama 2070S için minimum W 650. 700 yetecektir. Stok fan seni 3 ay idare eder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
İlkim Soylu
Buarada o sıvı soğutucu yerine bunu öneririm.

Teşekkür ederim değerli fikriniz için peki ne farkı var acaba asustan? Fiyat açısından mı performans bakımından mı acaba? :giggle: Birde ben asus olmaz ise Cooler Master düşünmüştüm ikinci seçenek olarak.💃

Tam olarak kaç W bilmiyorum. Ama 2070S için minimum W 650. 700 yetecektir. Stok fan seni 3 ay idare eder.
Çok sağolun aydınlattığınız için kafanızı çok şişirmeden son bir şey sormak istiyorum. Hepsinin voltaj değerli varmış hepsini toplamak lazımmış. Ekran kartı min 650w ise işlemci vs içine girmiyor mu bunun? Tam olarak bilmiyorum maalesef :(

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Teşekkür ederim değerli fikriniz için peki ne farkı var acaba asustan? Fiyat açısından mı performans bakımından mı acaba? :giggle: Birde ben asus olmaz ise Cooler Master düşünmüştüm ikinci seçenek olarak.💃
Yani PF240 daha f/p'dir. Ve aralarında o kadar fark yokken Asus'a o kadar para verilmez. Buarada bazı CM sıvı soğutmalarda pompa sorunu var.

Çok sağolun aydınlattığınız için kafanızı çok şişirmeden son bir şey sormak istiyorum. Hepsinin voltaj değerli varmış hepsini toplamak lazımmış. Ekran kartı min 650w ise işlemci vs içine girmiyor mu bunun? Tam olarak bilmiyorum maalesef :(
O tam girmiyor. Ama yetecektir 700W.

Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
İlkim Soylu
Yani PF240 daha f/p'dir. Ve aralarında o kadar fark yokken Asus'a o kadar para verilmez. Buarada bazı CM sıvı soğutmalarda pompa sorunu var.

O tam girmiyor. Ama yetecektir 700W.
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için o zaman hem fiyat bakımından daha iyi olacaktır sizin attığınız sıvı soğutucu ona da mutlaka bakacağım.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Işlemci ve ekran kartı modeli hariç aynı sisteme sahibiz cok cok rahat yeter (y) :giggle:

Asus olmaz ise kendi kullandığım Cooler master ml240R argb öneririm gayet sessiz ve performanslıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
İlkim Soylu
Işlemci ve ekran kartı modeli hariç aynı sisteme sahibiz cok cok rahat yeter (y) :giggle:

Asus olmaz ise kendi kullandığım Cooler master ml240R argb öneririm gayet sessiz ve performanslıdır.
Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu benim için ekstra yorum almak. Bende asus almazsam sizin sıvı soğutucunuzdan düşünmüştüm zaten. Dediğiniz gibi bire bir aynı gibi sistem çok memnun oldum bu konuda. Birde sizlere aynı kasa madem bir soru sormak istiyorum. Sıvı soğutucu ile 3x fan koymuşsunuz kasaya acaba nasıl sığdırdınız kasaya bir fotoğrafı var ise rica etsem ekleyebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden yorumunuz için :giggle: 💚

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu benim için ekstra yorum almak. Bende asus almazsam sizin sıvı soğutucunuzdan düşünmüştüm zaten. Dediğiniz gibi bire bir aynı gibi sistem çok memnun oldum bu konuda. Birde sizlere aynı kasa madem bir soru sormak istiyorum. Sıvı soğutucu ile 3x fan koymuşsunuz kasaya acaba nasıl sığdırdınız kasaya bir fotoğrafı var ise rica etsem ekleyebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden yorumunuz için :giggle: 💚
Kasanın içi çok geniş ve ağır bir kasa dostum çoğu mid tower kasadan bir hayli büyük o konuda için rahat olsun fotoğraflar geliyor kasanın içinde 3te 1lik bir boşluk var o derece geniş :giggle: :love: ekran kartınızda rog raminizde trizident Z cooler master sıvı soğutucu alırsanız bu görünümün aynısı olucak :)

Ekler

• IMG_20200829_220435.jpg
    IMG_20200829_220435.jpg
    2.2 MB · Hit: 52
  • Screenshot_20200827_000733_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200827_000733_com.android.gallery3d.jpg
    506.2 KB · Hit: 56
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
İlkim Soylu
Kasanın içi çok geniş ve ağır bir kasa dostum çoğu mid tower kasadan bir hayli büyük o konuda için rahat olsun fotoğraflar geliyor kasanın içinde 3te 1lik bir boşluk var o derece geniş :giggle: :love: ekran kartınızda rog raminizde trizident Z cooler master sıvı soğutucu alırsanız bu görünümün aynısı olucak :)
Öncelikle Woow çok güzel bir sisteminiz varmış. Umarım çoook daha iyilerini almak sizlere nasip olur, kazasız belasız kullanırsınız İnşallah :love: Bu arada SickleFlow 120 ARGB bunu nereye takmıştınız göremedim de, sıvı soğutucunun üstünde mi yoksa ben mi göremedim, yoksa yanlış mı anlamışım 3 fanı, 3 ekstra fan değil mi? 😄 Bu arada yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.💚💚💚💃💃💃💗

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Öncelikle Woow çok güzel bir sisteminiz varmış. Umarım çoook daha iyilerini almak sizlere nasip olur, kazasız belasız kullanırsınız İnşallah :love: Bu arada SickleFlow 120 ARGB bunu nereye takmıştınız göremedim de, sıvı soğutucunun üstünde mi yoksa ben mi göremedim, yoksa yanlış mı anlamışım 3 fanı, 3 ekstra fan değil mi? 😄 Bu arada yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.💚💚💚💃💃💃💗
Sickle flow rgb Egzoz fan öndeki 2 büyük 200mm kendi kasanın fanı. Üstteki 2 adet 120mm fan radyatör le beraber sıvı soğutmanın fanı :giggle:

Top Bottom