Neler Yeni

🔥 COOLER MASTER MASTERBOX TD500 V2 MESH 4x120mm ARGB SİYAH KASA 🔥 4.177 TL 🔥

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,327
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
ben beyaz ve üst radyator destegı 360mm olan bir kasa arıyordum. evet lancool çok güzel bir kasa ama td500 ün hava akışı iyi ve 360 desteklemesi yeterli benim için. sistem de imza da yazıyor zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı fiyat bandında önerebilecegın baska var mı
Valla kasa piyasasına çok hakim değilim sadece kullanıcı yorumumu yaptım ben olsam o kasaya o parayı vermek yerine uzay montaj yapıp kasasız devam ederdim

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven

preus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Yusuf Aydın

thes1nner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet
Bu kasanın babası sayılabilecek MB511 var bende daha sağlam duruyor buna göre.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,172
İsim
Batuhan

kwznn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
eren karaoglu
4k civarında bu kasa harici 360 aio (üste) uyan bir kasa önerisi olan var mı? NZXT H7 Air flow var TD500'den iyi midir?

Fantastiktürk

80+ Bronze
kasa hakkında ki yorumlar ve değerlendirmelerde bu zamana kadar kötü yorum görmedi

almayı düşünüyordum da vazgeçtim :D
Bak diğer arkadaşlar da aynı şeyi söyledi.

Ben Mesh V1'ini almıştım arkadaşa. Ondan yarı yarıya ucuz Dark kasa bile malzeme anlamında çok daha kaliteli hissettiriyordu. Benim Matrexx 70'im yanında uzay mekiği gibi kalıyor. Malzeme kalitesi çok alt seviye.

Üstelik fanları da iyi değil. Ben aldığımda molex fanlarla geliyordu düşün. Şimdi güncellemişlerdir onu ama yine de fanların kalitesi zayıf. Çok sesliler ve motor sesi yüksek.

Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi büyük bir kasa değil küçük. Benim Matrexx 70 ATX üstü E-ATX altı bir kasa ve TD500'den daha büyük.

PSU da yanlış değilsem NEX White diye bir model. Büyuk ihtimalle White 80+'ın güncellenmiş versiyonları. O PSU'lar da tam manasıyla dandikti.

Cooler Master etiketine ve fiyatına aldanmayın. 4K'ya bu kasayı alan arkadaşlara üzülüyorum. Bugüne kadar gördüğüm en kazık fiyatlandırılan PC parçası olabilir.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,172
İsim
Batuhan
NZXT H7 Air flow Uyguna Geliyorsa Daha İyi Bence .

preus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Yusuf Aydın
Bak diğer arkadaşlar da aynı şeyi söyledi.

Ben Mesh V1'ini almıştım arkadaşa. Ondan yarı yarıya ucuz Dark kasa bile malzeme anlamında çok daha kaliteli hissettiriyordu. Benim Matrexx 70'im yanında uzay mekiği gibi kalıyor. Malzeme kalitesi çok alt seviye.

Üstelik fanları da iyi değil. Ben aldığımda molex fanlarla geliyordu düşün. Şimdi güncellemişlerdir onu ama yine de fanların kalitesi zayıf. Çok sesliler ve motor sesi yüksek.

Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi büyük bir kasa değil küçük. Benim Matrexx 70 ATX üstü E-ATX altı bir kasa ve TD500'den daha büyük.

PSU da yanlış değilsem NEX White diye bir model. Büyuk ihtimalle White 80+'ın güncellenmiş versiyonları. O PSU'lar da tam manasıyla dandikti.

Cooler Master etiketine ve fiyatına aldanmayın. 4K'ya bu kasayı alan arkadaşlara üzülüyorum. Bugüne kadar gördüğüm en kazık fiyatlandırılan PC parçası olabilir.
NZXT H7 Air flow Uyguna Geliyorsa Daha İyi Bence .
kasa için 11.11 indirimlerini bekliyorum. takip etmemi istediginiz kasalar varsa yazın not edeyim onları.
oyunlarda intelin stok fanıyla 70-73 derecelerde geziyor. sıcaklıkla ilgili sorunum yok sadece tek bir konu beni endişelendirdi.
occt diye bi uygulama var orda power testi yapınca cpu sıcaklıgı 100 dereceye çıkıyor değişik bir şekilde. sırf bu yüzden bi an önce
takmak istiyorum sıvı sogutmayı. bilmiyorum belki test oldugu için normaldir o sıcaklık. harici kullanımda oyunda vs bi sıkıntısı yok çok şükür.
** bu arada benim şuan ki kasamın ön tarafı 360mm destekliyor ama öne takmak istemiyorum. takılır mı sizce çok fark ettirir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Tamer Durmaz
Ben 7. Ay gibi almıştım yaklaşık 2500 TL ye olması gerekiyor hala taksitlerini ödüyorum ve çok memnunum açıkçası bende hiçbir sorun yaratmadı(hava sirkülasyonu, fanların temizliği , kasanın montaji veya birçok yerinin sökülebiliyor olmasi daha çok artısı vs). Fiyatına göre piyasayi çok bilmediğim için yorum yapamam almak mantıklı mı vs diye ama şöyle de bir gerçek var yorumlarda gördüm bazı arkadaşlar saçma ve gereksiz eleştirmiş kasayı , arkadaşlar kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş bilginiz olsun eğer hoşunuza gittiyse alın yoksa yarın daha yüksek fiyata daha kötü kasa almak zorunda kalırsınız.

ufubo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Ufuk Bircan Özkan
V2 için özelliklerini iyileştirirken malzeme kalitesinden kırpmış olabilirler. O ekledikleri küçük PSU kapağına ne gerek vardı bilmiyorum mesela. İnsanlar zaten PSU gözüksün istiyor. Bunların V1 versiyonları taş gibi. Özellikle 3 fanla satılan modellerdeki PWM fanlar iyiydi. Belki ikinci el olarak temizlerinden bulabilirsiniz 3K civarına, aradaki farkla üstüne 3 fan daha eklersiniz. Havalandırması çok iyi zaten, boydan boya doğrusal akış olduğundan türbülans yapmıyor içeride.

TerzP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
S
Td500 ün fanları 5 para etmez geçen sene kullandım öyle aman aman Bi olayı yok bu fiyatı haketmiyor
Hocam fanları yenilendi, benim kasa çok iyi çalışıyor. Eski fanlar kronik sorunluymuş ama şimdikinde bir sorun görmüyorum. Siz ne sorun yaşadınız tam olarak?

V2 için özelliklerini iyileştirirken malzeme kalitesinden kırpmış olabilirler. O ekledikleri küçük PSU kapağına ne gerek vardı bilmiyorum mesela. İnsanlar zaten PSU gözüksün istiyor. Bunların V1 versiyonları taş gibi. Özellikle 3 fanla satılan modellerdeki PWM fanlar iyiydi. Belki ikinci el olarak temizlerinden bulabilirsiniz 3K civarına, aradaki farkla üstüne 3 fan daha eklersiniz. Havalandırması çok iyi zaten, boydan boya doğrusal akış olduğundan türbülans yapmıyor içeride.
3 fanlı model kronik arızalı diyorlardı hocam eski olduğu için . 4 fanlı model çok daha f/p a geliyor. Bu kasanın gördüğüm tek sıkıntısı 2 tane toz filtresinin ayrıca çıkaması.

şimdi baktığımda benim kasam v1 model fakat fanları güncellenmiş v1 model sanırım. Sıkıntısız kullanıyorum 1 senedir dediğim gibi toz filtresi tek eksiği. Gayet büyük kasa , 4080 bile takılır bu kasaya , hava sürkilasyonu gayet başarılı ve diğer sevdiğim yanı kablolama imkanı çok fazla , cooler master baya ince düşünmüş. Her şey kutunun içinden çıkıyor neredeyse.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,911
Üyeler
140,725
Son üye
Kutayyy
Top Bottom