Neler Yeni

Corsair ekosistemi kontrolcü ve custom sıvı soğutma seçimi

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Merhaba,

Kontrolcü sorusu;

Şu anda 7 adet QL120 ve 1 adet iCUE Node Core kontrolcüm bulunuyor. Büyük ihtimalle 7000X kasa ile birlikte kullanacağım için 5 adet daha QL120 fan ihtiyacım olacak. QL120 Triple pack + 2 adet tekli fan satın alarak 12 QL120 + 2 Node core elde edebilirim, yanına da bir iCUE Commander Pro almayı planlıyordum ancak Corsair desteği bunun yerine itinayla 2 adet Commander XT kontrolcüsünden almamı önerdi. Tahmin edebileceğiniz üzere 2 adet Commander XT almak 2 kat daha fazla maliyetli oluyor, bilginiz varsa bu iki kurulum arasında ne gibi bir fark var?

Custom sıvı soğutma sorusu;
Aslında H150 360mm soğutma almayı planlıyordum ancak üretimi durduğu için fiyatı çok hızlı şekilde arttı ve şu anda yalnızca H150i Elite Capellix satılıyor ancak Türkiye'de en ucuz 10.800tl gözüküyor. Dolayısıyla neredeyse AIO fiyatına Custom Sıvı soğutmaya ucundan başlayabileceğimi ve ileride ekran kartına vs. genişletebileceğimi düşünüyorum.

Başlangıç için almayı düşündüğüm ürünler şu şekilde, döngüyü tamamlamak için eksik bir ürün varsa belirtirseniz sevinirim.

Corsair Hydro X XC7 CPU bloğu 2000₺ (Türkiye'den)
XR7 Radiator 480mm 3300₺ (Türkiye'den)
Hydro X Series XD5 RGB Pump/Reservoir Combo 3900₺ (Corsair'in sitesinden, KDV dahil)

Hydro X Hardline 12-14mm Tubing + XL8 Coolant 1L 1000₺
Toplam 10.200₺

@freygasm

freygasm

80+ Gold
Daha iyi bi önerim var kontrolcü için. Fanların 3pin argb değil mi? Eğer öyleyse razer chroma argb controller öneriyorum şiddetle. Neden diye sorarsan tüm ekipmanların marka model farketmeksizin tek uygulama üzerinden kontrolünü sağlayabiliyorsun. Icue sync, asus aura, logitech vs vs gibi hepsini senkronize çalıştırabilirsin ve fiyatı da çok çok daha uygun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucu için de şöyle bir önerim var; https://www.newegg.com/global/tr-en/corsair-liquid-cooling-system/p/N82E16835181332 Corsair garantisi zaten global. Yurt dışı almanda sıkıntı yok. Aradığın model yarı fiyatına tr fiyatının.

Son düzenleme:

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha iyi bi önerim var kontrolcü için. Fanların 3pin argb değil mi? Eğer öyleyse razer chroma argb controller öneriyorum şiddetle. Neden diye sorarsan tüm ekipmanların marka model farketmeksizin tek uygulama üzerinden kontrolünü sağlayabiliyorsun. Icue sync, asus aura, logitech vs vs gibi hepsini senkronize çalıştırabilirsin ve fiyatı da çok çok daha uygun.

Soğutucu için de şöyle bir önerim var; https://www.newegg.com/global/tr-en/corsair-liquid-cooling-system/p/N82E16835181332 Corsair garantisi zaten global. Yurt dışı almanda sıkıntı yok. Aradığın model yarı fiyatına tr fiyatının.
Ürünü Türkiye'de bulamadım ancak Razer'ın sitesinde 40 dolar gözüküyor. Fanlar sanırım 3 pin değiller çünkü Corsair RGB PSU'nun içinden Corsair'in hub girişinden 3 pine dönüştürücü bir kablo çıkmıştı anakarta takmamız için, bu dönüştürücüden her bir fan için 12 tane almam epey masraflı olur ancak diğer Cooler Master sistemim için kullanabilirim bu ürünü, öneriniz için teşekkürler.

Soğutucu için Corsair'in sitesinden de baktım ve söylediğiniz gibi yurt dışından 220 dolar + KDV şeklinde alabilirim ancak Türkiye'nin ÖTV alınan ürünler listesini bulamıyorum. Eğer ÖTV'de gelirse yine Custom sıvı soğutma kadar pahalı olur diye çekincelerim var o konuda.

freygasm

80+ Gold
Ürünü Türkiye'de bulamadım ancak Razer'ın sitesinde 40 dolar gözüküyor. Fanlar sanırım 3 pin değiller çünkü Corsair RGB PSU'nun içinden Corsair'in hub girişinden 3 pine dönüştürücü bir kablo çıkmıştı anakarta takmamız için, bu dönüştürücüden her bir fan için 12 tane almam epey masraflı olur ancak diğer Cooler Master sistemim için kullanabilirim bu ürünü, öneriniz için teşekkürler.

Soğutucu için Corsair'in sitesinden de baktım ve söylediğiniz gibi yurt dışından 220 dolar + KDV şeklinde alabilirim ancak Türkiye'nin ÖTV alınan ürünler listesini bulamıyorum. Eğer ÖTV'de gelirse yine Custom sıvı soğutma kadar pahalı olur diye çekincelerim var o konuda.
Neweggde tüm vergiler alışveriş esnasında ödeniyor hocam, ödeme yaparken cebinizden çıkacak ücret gösteriliyor.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neweggde tüm vergiler alışveriş esnasında ödeniyor hocam, ödeme yaparken cebinizden çıkacak ücret gösteriliyor.
Buna bir bakayım o hâlde, kasayı 5000X'e düşürmem gerekebilir çünkü 7000X'in arka kapağında 480mm destekleniyor ve 360mm takmak çirkin bir görüntüye sebebiyet verir. Ön veya üste de takmak istemiyorum çünkü cam panellerden QL120'lerin gözükmesini istiyorum. En iyisi kasa için ekstra bir konu açayım müsait olduğumda, nihayetinde Corsair olmasına gerek yok herhangi bir kasaya da aynı sistemi kurabilirim diye düşünüyorum.

Teşekkürler desteğiniz için, bunları gözden geçireceğim.

freygasm

80+ Gold
Buna bir bakayım o hâlde, kasayı 5000X'e düşürmem gerekebilir çünkü 7000X'in arka kapağında 480mm destekleniyor ve 360mm takmak çirkin bir görüntüye sebebiyet verir. Ön veya üste de takmak istemiyorum çünkü cam panellerden QL120'lerin gözükmesini istiyorum. En iyisi kasa için ekstra bir konu açayım müsait olduğumda, nihayetinde Corsair olmasına gerek yok herhangi bir kasaya da aynı sistemi kurabilirim diye düşünüyorum.

Teşekkürler desteğiniz için, bunları gözden geçireceğim.
Rica ederim hocam, kolay gelsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,325
Üyeler
140,809
Son üye
freaqzer
Top Bottom