Neler Yeni

Çözüldü✓ CPU OPT girişi, ve sıvı soğutma kabloları nereye takılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
fadıl ege
Selam, anakartım GİGABYTE AORUS B560M elite
Anakartımda 3 tane SYS_FAN
1 CPU_FAN
1 CPU_OPT girişleri var.

Kasam msi sekira 100R , şu an 3 önde 1 arkada 4 tane fan takılı ve bitane ''1 to 3 fan splitter cable'' kablosu var. benim düşüncem: öndeki 3 fanı spliter cable ile tek girişe dönüştürüp SYS_FAN 3 e takmak.
Arkadaki 1 egzoz fanını da SYS_FAN1 e takmak.
Eğer doğruysa güzel :) soruma geleyim

sıvı soğtucum corsair H45, tek fanı var 120mm. anakartımda pump fan girişi olsaydı pompayı pump fana fanı da cpu fana takacaktım. şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.
2. sorum da CPU_OPT girişi ne işe yarıyor, ne bağlanıyor ve ben pompayı, radyatörün fanını nereye takıcam lütfen bilgilendirirmisiniz :)
Bu konu hakkında pek bilgim yok tane tane anlatırsanız çok sevinirim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
CPU_OPT=CPU_FAN yani CPU_FAN çoklayıcı gibi bir şey :ROFLMAO:

CPU_FAN' a yaptığın tüm ayarlar OPT' ye de oluıyor yani 2 giriş ama tek kontrol. Aynı model 2 fan için ideal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
fadıl ege
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CPU_OPT=CPU_FAN yani CPU_FAN çoklayıcı gibi bir şey :ROFLMAO:

CPU_FAN' a yaptığın tüm ayarlar OPT' ye de oluıyor yani 2 giriş ama tek kontrol. Aynı model 2 fan için ideal.
yani 240 lık soğutucum olsaydı 1 fanı CPU_FAN a diğerini CPU_OPT a takacaktım aynı fan gibi olcaklardı. anladım. peki ben şu an pompanın kablosunu CPU_OPT ye fanını da CPU_FAN a bağlasam olur mu? hızlı cevap için teşekkür ederim :)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
yani 240 lık soğutucum olsaydı 1 fanı CPU_FAN a diğerini CPU_OPT a takacaktım aynı fan gibi olcaklardı. anladım. peki ben şu an pompanın kablosunu CPU_OPT ye fanını da CPU_FAN a bağlasam olur mu? hızlı cevap için teşekkür ederim :)
Eğer hazır ayar kullanırsan sıkıntı olmaz. Lakin pompanın %100 dönmesi lazım. Yani fanın %100 dönmesini kaldırabilirsen takabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,546
Üyeler
141,454
Son üye
dnykaya
Top Bottom