Neler Yeni

Creatin,Gainer ve BCAA

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,542
İsim
ali
Arkadaşlar 3-4 aydır spor yapıyorum daha 7-8 ay üyeliğim var devam edeceğim yani.Protein tozu aldım kokusu biraz midemi bulandırıyor çok içemiyorum ama bunlara ek olarak kilom 55 boyum 172-73 civarı.
Hem kilo almak hemde biraz kas kütlesi kazanmak için spora başlamıştım. Şuan aklımda creatin ve bcaa almak var ancak bazıları bcaa yerine gainer al diyor. Sizce hangisini almalıyım ve marka önerebilecek var mı?
Aromalı olursa daha iyi olur gibi düşünüyorum.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Arkadaşlar 3-4 aydır spor yapıyorum daha 7-8 ay üyeliğim var devam edeceğim yani.Protein tozu aldım kokusu biraz midemi bulandırıyor çok içemiyorum ama bunlara ek olarak kilom 55 boyum 172-73 civarı.
Hem kilo almak hemde biraz kas kütlesi kazanmak için spora başlamıştım. Şuan aklımda creatin ve bcaa almak var ancak bazıları bcaa yerine gainer al diyor. Sizce hangisini almalıyım ve marka önerebilecek var mı?
Profesyonel değilsen sadece creatin işini görür protein tozu beslenmenin yetersiz olduğu zamanlarda kullanılır

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Ahmet Deniz
creatin ile bcaa çok farklı şeylerdir, protein tozundan miden bulanıyorsa süt ile deneyebilirsin, şu an kilon mu 55 yoksa ilk başladığında mıydı?

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,542
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Profesyonel değilsen sadece creatin işini görür protein tozu beslenmenin yetersiz olduğu zamanlarda kullanılır
Valla işte et-balık tarzı ürünleri hiç yemediğim için protein tozu almıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

creatin ile bcaa çok farklı şeylerdir, protein tozundan miden bulanıyorsa süt ile deneyebilirsin, şu an kilon mu 55 yoksa ilk başladığında mıydı?
Çilekli protein tozum zaten ya su ya süt ile karıştırıyorum ama tadı bildiğin çilekli süt de ilk toz halı karıştırmadanki kokusu midemi bulandırıyor.

Kilom şuan 55 başladığımda 52-53 tü

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Hasan Ciftci
Hocam eğer bu poru yapıyorsanız ve verim almak istiyorsanız protein kaynaklı et tavuk balık gibi besinler tüketmek şart, ve protein tozunu gereksiz olduğunu düşünüyorum besinlerden almam varken. Size en verim katacak supplement creatine olacak eğer düzenli ve doğru kullanıyor iseniz.

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Eğer yeteri kadar proteini zaten alıyorsan protein tozuna ihtiyacın yok. Eğer beslenmen yeterli değilse de keşke protein tozu yerine Gainer falan alsaydin. Bana kalırsa ikisine de gerek yok çünkü yeteri kadar yiyorum. BCAA'ya gelecek olursak, yine günde alman gereken kadar protein alırsan BCAA içmene de çok gerek kalmıyor ki bence BCAA çok gereksiz bir takviye. Eğer kilon az ise ve ALAMIYORSAN belki Gainer'a şans verenilirsin harici olarak bir de güç artışı için Kreatin al geç. Protein tozunu da mümkünse sadece proteini karşılayamadığın günlerde kullan.

4 aydır yapmana rağmen hala 1 ayda alınabilecek kiloyu almışsan doğru düzgün yemiyorsun demek. Yukarıda et,balık,tabuk yemem demişsin ama alacağın proteinin %50'si hayvansal olursa çok daha iyi olur. Bu mercimek gibi şeylerin proteini ile çok da ilerleyemezsin.

Bir de yapabilirsen protein tozunu sütle içmeyi bırak. Su daha mantıklı olur, boş yere şişirmeye, laktoza veya şekere gerek yok.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
55 kilo isen bence şuan hiç bir şey alma 6ay sadece idman ve iyi beslenme ile ilerle

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,542
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eğer bu poru yapıyorsanız ve verim almak istiyorsanız protein kaynaklı et tavuk balık gibi besinler tüketmek şart, ve protein tozunu gereksiz olduğunu düşünüyorum besinlerden almam varken. Size en verim katacak supplement creatine olacak eğer düzenli ve doğru kullanıyor iseniz.
Valla et ve balık dediğim gibi hiç sevmiyorum yemiyorum nefret ediyorum ama önümde 7-24 tavuk olsa yerim genelde öyle yapıyorum zaten. O zaman creatin alayım teşekkürler.

Eğer yeteri kadar proteini zaten alıyorsan protein tozuna ihtiyacın yok. Eğer beslenmen yeterli değilse de keşke protein tozu yerine Gainer falan alsaydin. Bana kalırsa ikisine de gerek yok çünkü yeteri kadar yiyorum. BCAA'ya gelecek olursak, yine günde alman gereken kadar protein alırsan BCAA içmene de çok gerek kalmıyor ki bence BCAA çok gereksiz bir takviye. Eğer kilon az ise ve ALAMIYORSAN belki Gainer'a şans verenilirsin harici olarak bir de güç artışı için Kreatin al geç. Protein tozunu da mümkünse sadece proteini karşılayamadığın günlerde kullan.

4 aydır yapmana rağmen hala 1 ayda alınabilecek kiloyu almışsan doğru düzgün yemiyorsun demek. Yukarıda et,balık,tabuk yemem demişsin ama alacağın proteinin %50'si hayvansal olursa çok daha iyi olur. Bu mercimek gibi şeylerin proteini ile çok da ilerleyemezsin.

Bir de yapabilirsen protein tozunu sütle içmeyi bırak. Su daha mantıklı olur, boş yere şişirmeye, laktoza veya şekere gerek yok.
Kilo sorunum var ya yesem de alamıyorum günde 4-5 öğün bile yiyiorum gece 1-2 de makarna olsun tavuk dürüm olsun yerim hep ama bi katkısı olmadı... Dediğiniz gibi kreatin alıcam ozaman teşekkür ederim.Var mı önerdiğiniz marka?

55 kilo isen bence şuan hiç bir şey alma 6ay sadece idman ve iyi beslenme ile ilerle
İşte çok fazla sevmediğim yemekler var o yüzden açıkcası bazı vitaminleri proteinleri az alıyorum takviye olarak öyle şeylere bakmıştım

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Ahmet Deniz
Valla işte et-balık tarzı ürünleri hiç yemediğim için protein tozu almıştım

Çilekli protein tozum zaten ya su ya süt ile karıştırıyorum ama tadı bildiğin çilekli süt de ilk toz halı karıştırmadanki kokusu midemi bulandırıyor.

dostum 3*4 ayda nasıl 2 kilo aldın bir yerlerde bir şeyleri yanlış yapıyorsun, beslenmen hatalı yüzde 90, antrenman olarak ne giriyorsun

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Fenasi Kerim durmaz
Çor erken bi 1 yıl sporunu yap protein tozu yerine daha çok beslenmelisin tavuk pilav vs aynı şey zaten alamadığın zamanlarda al protein tozunu kilo almaya odaklan 1 sene kas kütleni koy sonrasinda kreatin başlayabilirsin daha verimli olur.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,542
İsim
ali
Çor erken bi 1 yıl sporunu yap protein tozu yerine daha çok beslenmelisin tavuk pilav vs aynı şey zaten alamadığın zamanlarda al protein tozunu kilo almaya odaklan 1 sene kas kütleni koy sonrasinda kreatin başlayabilirsin daha verimli olur.
Anladım teşekkür ederim🙂

dostum 3*4 ayda nasıl 2 kilo aldın bir yerlerde bir şeyleri yanlış yapıyorsun, beslenmen hatalı yüzde 90, antrenman olarak ne giriyorsun
Beslenmemde problem olabilir ona çok bişey demek istemiyorum açıkcası.
Genelde kol ve sırt giriyorum

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Ahmet Deniz
Anladım teşekkür ederim🙂

Beslenmemde problem olabilir ona çok bişey demek istemiyorum açıkcası.
Genelde kol ve sırt giriyorum
dostum anterman programın yok mu, nasıl yani genelde sırt ve kol giriyorum, başka bölgelerini çalışmıyor musun, beslenmende yanlış düzeltmen gerekiyor yoksa zamanın boşa gider hayal kırıklığına uğrarsın

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,542
İsim
ali
dostum anterman programın yok mu, nasıl yani genelde sırt ve kol giriyorum, başka bölgelerini çalışmıyor musun, beslenmende yanlış düzeltmen gerekiyor yoksa zamanın boşa gider hayal kırıklığına uğrarsın
2 kere program yaptırmıştım hocaya sonra biraz gitmedim üyelik dondurma vs yapmıştım hastane işlerim vardı ondan sonra instagramdan birkaç vücudu güzel olanların programları vardı onlara bakmıştım.Ama şuan 2-3 gün sırt kol yapıyorum ek olarak diğer günler göğüs var ama bacak antrenmanım yok mesela hiç :( Tekrar program yaptıracağım ama.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,706
Üyeler
149,769
Son üye
thefroq2
Top Bottom