Neler Yeni

CS 2 oynarken mavi ekran hatası

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Şöyle ilginç bir olay var. Minidumplar oluşmuyor çünkü %100 dolup dolmadığı anlaşılmıyor. Yakaladığım bir iki tanesini gönderebilirim tabi hatta çıkan mavi ekranı da şimdi alta bırakacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gördüğünüz gibi.
BIOS ayarlarını bir sıfırla bakalım. Sonra hiçbir şey açmadan kaydedip çık. AMD kaynaklı mavi ekran vermiş bu dediğim şekilde sürücüyü kaldırıp tekrardan kur bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/GPU-601.html bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/down...eon-rx-6000-series/amd-radeon-rx-6900-xt.html 24.4.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.1.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Murat
Tüm güncellemelerimi bu şekilde yapıyorum sizden öğrendiğim gibi, maalesef ki bir yararı olmuyor. İnternet kablosunu çıkartıp yükledikten sonra takıyorum zaten. Tamamen bunu uyguluyorum ama bir şey değişmiyor.

BIOS ayarlarını bir sıfırla bakalım. Sonra hiçbir şey açmadan kaydedip çık. AMD kaynaklı mavi ekran vermiş bu dediğim şekilde sürücüyü kaldırıp tekrardan kur bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/GPU-601.html bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/down...eon-rx-6000-series/amd-radeon-rx-6900-xt.html 24.4.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.1.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
Ancak biosu sıfırlayıp bir deneyeyim dediğiniz gibi.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Murat
Hocam sıfırladım, düzelmedi. Biosu güncelledim, tekrar cs üzerinden denedim yine kapandı kapandıktan sonra da iyice kafayı yedi. Yedi kere kapatıp açmışımdır. Arada ekran kartı kablosunu çıkartıp takıyorum öyle düzelebiliyor. Yani diğer oyunları bilmem ama csde denedim direkt sorun verdiği için ama bir şey değişmedi bios ayarlarıyla da oynamadım tabi daha

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Hocam sıfırladım, düzelmedi. Biosu güncelledim, tekrar cs üzerinden denedim yine kapandı kapandıktan sonra da iyice kafayı yedi. Yedi kere kapatıp açmışımdır. Arada ekran kartı kablosunu çıkartıp takıyorum öyle düzelebiliyor. Yani diğer oyunları bilmem ama csde denedim direkt sorun verdiği için ama bir şey değişmedi bios ayarlarıyla da oynamadım tabi daha
Senin ekran kartında direkt donanımsal bir sorun olabilir. Ekran kartının tam modeli neydi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Rx 6900 xt rog strix sıvı soğutmalı model hocam. Ekran kartı, ssd veya ramde içlerinden birinde problem olduğunu düşünüyorum.
Bak bu işaretlediğim yerde BIOS Switch var. Sistemi kapatıp onu değiştir bakalım. Ondan sonra tekrardan sorun olup olmayacağına bak.
Screenshot_20240507_145504_Chrome.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Murat
Bak bu işaretlediğim yerde BIOS Switch var. Sistemi kapatıp onu değiştir bakalım. Ondan sonra tekrardan sorun olup olmayacağına bak.Alıntıyı görüntüle
Hocam bu sorunu çözmeden bilgisayarı kullanmama kararı aldım, çünkü parçalama kısmına geldim şu an
bios switchi değiştirip döneceğim

Bak bu işaretlediğim yerde BIOS Switch var. Sistemi kapatıp onu değiştir bakalım. Ondan sonra tekrardan sorun olup olmayacağına bak.Alıntıyı görüntüle
Gösterdiğiniz kısma bi bastım da bir değişiklik olduğunu nasıl anlayacağım, basılı mı tutmam gerekiyordu

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Hocam bu sorunu çözmeden bilgisayarı kullanmama kararı aldım, çünkü parçalama kısmına geldim şu an
bios switchi değiştirip döneceğim

Gösterdiğiniz kısma bi bastım da bir değişiklik olduğunu nasıl anlayacağım, basılı mı tutmam gerekiyordu
BIOS Switch'i yana kaydıracaktın yana kaydırdın mı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Murat
Çalıştır bilgisayarı. Ekran kartı sürücüsünü yazmış olduğum o yöntemle kaldırıp tekrardan kur bakalım.
Hala aynı

Çalıştır bilgisayarı. Ekran kartı sürücüsünü yazmış olduğum o yöntemle kaldırıp tekrardan kur bakalım.
Ne yapmalıyım sizce, donanımlarımda mı sorun anlayabileceğim uygulamalar yok mu

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Hala aynı

Ne yapmalıyım sizce, donanımlarımda mı sorun anlayabileceğim uygulamalar yok mu
Bunu halen CS 2 demi yapıyor yoksa bütün oyunlarda da yapmaya başladı mı?

Top Bottom