Neler Yeni

CS2 4:3 60 HZ SORUNU ÇÖZÜMÜ!!

wondarex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
wondarex
4:3 oynayanları anlamıyorum kolaya kaçıyorlar bence 16:9 oynayanlar kraldır :D

4K CS oynayanlar > 4:3
Reis 4:3 e geçince gelen 16:9 oynama pişmanlık hissini yaşamamışsın dene tavsiye ederim xantares e dönüşüyorsun

The Semih

80+ Gold
Reis 4:3 e geçince gelen 16:9 oynama pişmanlık hissini yaşamamışsın dene tavsiye ederim xantares e dönüşüyorsun
Hocam 4:3 geçince DPI azaldığı için daha hızlı nişan alabiliyorsun teknik farklarını biliyorum zaten, o yüzden herkes kolaya kaçıyor imkanları olsa alayı wall hack kullanır. Valorantta neden 4:3 yasak sanıyorsun.

Misal 800 DPI oynuyorsun monitörü 2K veya 4K yap DPI arttırmak istersin çünkü maus aşırı ağır oluyor.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam 4:3 geçince DPI azaldığı için daha hızlı nişan alabiliyorsun teknik farklarını biliyorum zaten, o yüzden herkes kolaya kaçıyor imkanları olsa alayı wall hack kullanır. Valorantta neden 4:3 yasak sanıyorsun.

Misal 800 DPI oynuyorsun monitörü 2K veya 4K yap DPI arttırmak istersin çünkü mouse aşırı ağır oluyor.

Kimsenin kolaya kaçtığını düşünmüyorum. Knight'ta da bakarsanız düşük çözünürlükte oynayan çok fazla oyuncu görürsünüz. Burada problem oyuna olan etkisi. Bu bir avantaj sağlıyorsa ve sen bunu yapmazsan çok fazla geride kalıyorsan sen de oynamak durumunda kalıyorsun. Sonuçta rakabetçi bir oyun oynuyorsun ve kazanmak isteyeceksin, laylaylomuna oynamıyorsan :) Oyun bunu kaldırırsa veya kapatırsa kimse gidipte oynamaz.

Valorant kısmına girecek olursak bildiğim kadarıyla çözünürlük düşürüldüğü veya 4:3 olduğu zaman bir avantaj sağlamıyor, sadece doku kaliteleri düşüyor. Aktif olarak oynamadığım için aktif durumunu bilmiyorum fakat uzun bir süre böyleydi yeni bir olay, bug vs. olmadıysa. Bu durum olunca da, kimsenin düşük çözünürlükte oynamasını gerektiren bir şey yok.

Yüksek çözünürlükte oynamak için fare DPI'sını arttırmak gerekebiliyor duruma göre, bu durumlarda farenin farklı DPI aralığında verdiği performansta değişebiliyor maalesef (gecikme, kare geçişlerinde vs.)

Tüm bunların yanında yüksek FPS'nin getirdiği akıcılık ve donanımlar için getirdiği düşük gecikme de yanında hediyesi :blobdance:

Son düzenleme:

brwscter2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Mert
Merhaba Arkadaşlar,
Yakın zamanda CS2 herkese dağıtıldı ve oyun içinde benim gibi birçok kişi 4:3 çözünürlülükte oynuyor oyun içerisinde bu şekilde yapınca 60 hz oluyor ve değiştirilmiyor biraz araştırma sonunda çözümü buldum youtube linkimden inceleyip sizde düzeltebilirisiniz
İYİ OYUNLAR HERKESE...

4K CS oynayanlar >
tercih meselesi siz 16 9 seversiniz seven de 4.3 mesela ben 4.3 tercih ediyorum

xTURANN

80+ Silver

4K CS oynayanlar > 4:3
Kolaya kaçmıyorlar aslında. Alışmışlık ve çok daha iyi duruyor. STRETCHED Olayı çok hoş. + Olarak TR'de ki sistemlerin durumları az çok belli. Evet yavaş yavaş herkes ortalama sistemlere geçiyor ama hala bir çok kişi sabit 250 FPS alamıyor bu yüzden FPS Artsın diye yapan da var. Kaldı ki ben 16:9'da hangi crossu yaparsam yapayım net göremiyorum. 4:3'te ( 1280X960 ) Xantares Cross ile her şeyi ayırt ediyorum.

The Semih

80+ Gold
Kolaya kaçmıyorlar aslında. Alışmışlık ve çok daha iyi duruyor. STRETCHED Olayı çok hoş. + Olarak TR'de ki sistemlerin durumları az çok belli. Evet yavaş yavaş herkes ortalama sistemlere geçiyor ama hala bir çok kişi sabit 250 FPS alamıyor bu yüzden FPS Artsın diye yapan da var. Kaldı ki ben 16:9'da hangi crossu yaparsam yapayım net göremiyorum. 4:3'te ( 1280X960 ) Xantares Cross ile her şeyi ayırt ediyorum.
Nasıl rahat ediyorlarsa onu yapsınlar hocam ben ne karışırım, ben sadece zamanında Xantares yada Cned ne yaparsa oyuncular özenip aynısını yaptığı için eleştiride bulunmuştum ben herzaman kendi yeteneğini gösterme tarafındayım. 4:3 konusundada böyle düşünüyorum onu belirttim sadece sonuçta bu Xantaresden yayılmış bir şey.

xTURANN

80+ Silver
Nasıl rahat ediyorlarsa onu yapsınlar hocam ben ne karışırım, ben sadece zamanında Xantares yada Cned ne yaparsa oyuncular özenip aynısını yaptığı için eleştiride bulunmuştum ben herzaman kendi yeteneğini gösterme tarafındayım. 4:3 konusundada böyle düşünüyorum onu belirttim sadece sonuçta bu Xantaresden yayılmış bir şey.
Yani orası öyle. Kime ne daha rahat geliyorsa öyle kullansınlar.

The Semih

80+ Gold
Yani orası öyle. Kime ne daha rahat geliyorsa öyle kullansınlar.
Bende mesela kenar yumuşatmasız asla oyun oynayamam bendede o takıntı var gözümü ağrıtıyor çizgili olunca. Hatta DLSS i kullanma sebebim FPS değil Kenar yumuşatması mükemmel diye açıyorum

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,125
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
CS:Go neyse de CS:2'yi de 4:3'de oynamazsın.

Top Bottom