Neler Yeni

CS2 TAKAS DOLANDIRICILIĞI acil yardım

Atlas Savaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Atlas
Dostum bugün bir sunucuda denk geldim, attıkları link sorunsuz gözükmesine rağmen tıklayınca farklı domainli siteye atıyor seni. Linke tıkladığın zaman kullanıcı adı şifre girerek giriş yaptınmı?
hayır beni direkt steame attı

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Beguile
hayır beni direkt steame attı
Arkadaşlar yazmıştır ama bunları yapmanı öneririm:
Şifre değiş
Api key sıfırla
Takas istekleri yollanmışsa hemen iptal et
Tarayıcından Steam ile alakalı olan eklentileri kaldır

Atlas Savaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Atlas
Arkadaşlar yazmıştır ama bunları yapmanı öneririm:
Şifre değiş
Api key sıfırla
Takas istekleri yollanmışsa hemen iptal et
Tarayıcından Steam ile alakalı olan eklentileri kaldır
yaptım bile teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

@F4IRFL4Y @MuratTheFounderOfGariban hocam sizlerin bilgisi var mı bu konuda

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,123
İsim
Mert Metshi
hocam burada garip bir sey yok ki adam dumduz steam takas linki atiyor sen onaylamak icin girdiginde tekrar takas istegi atiyor ama bu sefer karsiliksiz bicagini istiyor sifre falan degistirmeye gerek yok

Atlas Savaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Atlas
hocam burada garip bir sey yok ki adam dumduz steam takas linki atiyor sen onaylamak icin girdiginde tekrar takas istegi atiyor ama bu sefer karsiliksiz bicagini istiyor sifre falan degistirmeye gerek yok
o işi garanti olsun diye yaptık da bu nasıl oluyor telefonuma 100e yakın mesaj geldi

ve bu işi yapan herkes mi böyle güvenilir bir şekilde bıçağımı takslayamaz mıyım?

Atlas Savaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Atlas
adam belki tiklarsiniz diye 100 tane takas istegi atmis iste
siyah ekran vs steamin klasik sorunları o zaman steam de bi buga girdi çünkü

adam belki tiklarsiniz diye 100 tane takas istegi atmis iste
peki güvenli bir şekilde takas nasıl yaparım bir bilginiz var mı?

nasıl takaslarımı bıçağımı bilen var mı?

Son düzenleme:

Finluxian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Eren Dinçer
büyük ihtimalle adamla alakalı değil, steam ile girdiğin sitelerin çoğunlukla bot hesapları oluyor ve sen bu şekilde bir trade yollar yollamaz bot hesaplar takas isteği gönderdiğin kişinin profilini kopyalayarak sana istek atmaya başlıyor. uzun zamandır olan bir olay, api key ini, takas linkini sıfırlamak çözüm olabilir ama merak etme hesap güvenliğinle ilgili bir sorun olmaz

edit: trader ların çoğu hiçbir siteye steam ile girmiyor, takas linklerini vermiyor bu sebepten dolayı haberin olsun

VaveylaxD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Yüksel
Hocam merak etmeyin. Dolandırıcı değil. Bu kişilere trader deniyor. Skin ticareti yapıyorlar. 3 4 kez bu adamla bende trade yaptım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bug olmuş olabilir steamden kaynaklı. Eğer türk birisiyle trade yapmak isterseniz steame CRAOO yazın. Size yardımcı olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serhat
elimde stattrak bir gut knifem var ve bunu takaslamak istediğim için discorddan trademart diye bir sunucuya girdim. Sunucuda takas kanalları var ve ben bu kanallardan birine takas yapmak istediğini yazan birine takas yolladım ve tam takası mobilden onaylamak için telefonu açtığım anda steamden saniye başı durmaksızın mobil onay mesajı geldiğini gördüm. Adamın dolandırıcı olduğunu anladım ve telefonu kapatıp tekrar steame girdiğimde takas teklifini iptal edemediğimi gördüm ve şuan steamde takas teklifleri sayfası açılmıyor (siyah ekran veriyor). Ne yapmam lazım şu an bu işler nasıl oluyor biri aydınlatabilir mi? şuan bıçağım hala envanterimde mi ondan bile emin değilim. (fotoğrafları aşağı ekledim)

Öncelikle geçmiş olsun, ticaret için discord, bynogame vb. platformları kullanmayın. Bu tür yerlerde cok fazla dolandırıcılık oluyor. Kullacaksanız aracılık yapan yerleri kullanın. Örneğin alıcı parayı siteye yatırıyor siz eşyayı siteden teslim ediyorsunuz karşılıklı olarak onay verildiğinde para ve eşya ilgili kişilere gönderiliyor. Eğer bir anlaşmazlık çıkarsa para ve eşya sahiplerine iade ediliyor.

Çalınan steam eşyalarınızdan siz sorumlusunuz ve steam bu konuda size asla yardım etmez. Bu yüzden kim ne derse desin söylediğim sistem tarzındaki siteleri kullanın.

Hesabınızın güvenliğini sağlamak için steam hesap şifrenizi değiştirin. Tek kullanımlık kodları iptal edin ve tüm cihazlardan çıkış yapıp tekrar kontrol edin. Hala takas iptal edilemiyorsa bu durumu steam e rapor edin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,350
Üyeler
141,284
Son üye
Escuella
Top Bottom