Neler Yeni

Android Custom ROM kurmalı miyim?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
MIUI' ye benzeyen özellikle alttan çentikle kontrol edilebilen güzel bir rom var mı? GCAM 7.3 uyumlu olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

AOSP taban bir ROM ve Gcam ile güzel ve verimli olabilir.
CorvusOS nasıldır?

Son düzenleme:

MasterRei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Samet Yılmaz
MIUI' ye benzeyen özellikle alttan çentikle kontrol edilebilen güzel bir rom var mı? GCAM 7.3 uyumlu olması lazım.

CorvusOS nasıldır?
O tip kontrol merkezi Android 10 dan sonra stok tabanın hepsine var.
CorvusOS güzeldir, çoğu aynı taban oluyor zaten performans olarak farkları 3 aşağı 5 yukarı aynı olacaktır.
GCAM uyumluluğu hakkında bir bilgim yok.

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Darth Vader
Şuan aktif MIUI 12.5.5 kullanıyorum ve açıkçası sıkıldım. Ana amacım daha kaliteli foto çekmek. Custom ROM ile alakalı hiçbir bilgim yok. MIUI 13 de kurabilirim eğer daha iyiyse. Tavsiyesi olan?

Cihaz: Xiaomi Redmi Note 9S 64gb 4gb RAM
Pixel os önerildi ama sanırım bazı şeyler çalışmıyormus.
Custom romlar yani saf androidler çok sıkıcı ve kötü bence custom MIUI rom kurmalısın pixel rom yüklemiştim çok akıcı ve pil iyi gidiyor ama bir şey eksikmiş gibi oluyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
O tip kontrol merkezi Android 10 dan sonra stok tabanın hepsine var.
CorvusOS güzeldir, çoğu aynı taban oluyor zaten performans olarak farkları 3 aşağı 5 yukarı aynı olacaktır.
GCAM uyumluluğu hakkında bir bilgim yok.
Custom romlar yani saf androidler çok sıkıcı ve kötü bence custom MIUI rom kurmalısın pixel rom yüklemiştim çok akıcı ve pil iyi gidiyor ama bir şey eksikmiş gibi oluyor.
CorvusOS çok hoşuma gitti. Bu arada 720G veya Adreno 618' e OC yapma imkanım var mı bu kısım tamamen meraktan. OC işleri çok hoşuma gidiyor ve telefonda pek ısınmıyor. CorvusOS + OC ile belki genshin impact oynarım normalde 20 fps alıyorum diye indirmedim hiç

İsimyok08

80+ Bronze
Şuan aktif MIUI 12.5.5 kullanıyorum ve açıkçası sıkıldım. Ana amacım daha kaliteli foto çekmek. Custom ROM ile alakalı hiçbir bilgim yok. MIUI 13 de kurabilirim eğer daha iyiyse. Tavsiyesi olan?

Cihaz: Xiaomi Redmi Note 9S 64gb 4gb RAM
Pixel os önerildi ama sanırım bazı şeyler çalışmıyormus.
LineageOS, DotOS, crDroid, HavocOS, Pixel Experience, CorvusOS önerebilirim. Gcam 8.1 ve üzeri sürümleri veya ANX Camera kullanabilirsin.

CorvusOS çok hoşuma gitti. Bu arada 720G veya Adreno 618' e OC yapma imkanım var mı bu kısım tamamen meraktan. OC işleri çok hoşuma gidiyor ve telefonda pek ısınmıyor. CorvusOS + OC ile belki genshin impact oynarım normalde 20 fps alıyorum diye indirmedim hiç
OC'li custom kernel varsa neden olmasın? Fakat custom kernel kullanırken sıcaklıkları kontrol etmen gerekli. Yeri geldiğinde clock hızlarını kısıtlamalısın.

Bergee

80+ Silver
Hocam OC olayı bir tık sıkıntı ya ve öyle çok büyük bir fps farkı beklemeyin. 20'den 60'a falan asla çıkmaz.

LineageOS, DotOS, crDroid, HavocOS, Pixel Experience, CorvusOS önerebilirim. Gcam 8.1 ve üzeri sürümleri veya ANX Camera kullanabilirsin.
Favorim CrDroid ve Evolution X romları. Şuan CrDroid kullanıyorum ve oldukça da memnunum. Ne bildirim sorunu var ne başka bir şey.
Note 8 Pro kullanırken BlissRom kullanıyordum en uzun ekran açık süresini o romda almıştım.

İsimyok08

80+ Bronze
Hocam OC olayı bir tık sıkıntı ya ve öyle çok büyük bir fps farkı beklemeyin. 20'den 60'a falan asla çıkmaz.

Favorim CrDroid ve Evolution X romları. Şuan CrDroid kullanıyorum ve oldukça da memnunum. Ne bildirim sorunu var ne başka bir şey.
Note 8 Pro kullanırken BlissRom kullanıyordum en uzun ekran açık süresini o romda almıştım.
EvulationX'i unuttum. Bol özelleştirmeleri olan bir Rom.

OC'ye gelirsek, cihazım Galaxy A20. A73 çekirdeklerini 1.56->2.29Ghz A53 çekirdeklerini 1.35->1.79Ghz GPU (Malı G71) 600Mhz->1.3Ghz OC'leyip kullanıyor(dum). Bazı sebeplerden dolayı Stock Kernel/Rom'a geçtim en yakın zamanda tekrar döneceğim. Performans olarak ciddi artışlar edindim. 800 puan olan tekli çekirdek skoru 1100 lere dayanmıştı. MTK G80 ayarında bir Soc elde etmiştim. GPU olarak P30 Lite'yi 3DMark'da geçmiştim. Düzgün kernel olduktan sonra performans çok fark ediyor. Tabi Soc'un potansiyeline önemli.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Yok 30 tutsa yeter zaten 60 olsun demiyorum. En azından 732g seviyesine veya bir tık önüne geçsem yeter.

Tabi Soc'un potansiyeline önemli.
720G hakkında hiçbir bilgi yok şeytan diyo kernel yazmayı öğren

İsimyok08

80+ Bronze
Yok 30 tutsa yeter zaten 60 olsun demiyorum. En azından 732g seviyesine veya bir tık önüne geçsem yeter.

720G hakkında hiçbir bilgi yok şeytan diyo kernel yazmayı öğren
Kernel varsa Xda'da olur. Az araştır, belki düzgün Kernel vardır.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

İsimyok08

80+ Bronze
Ben hic bilmiyom bu işleri rehber gibi bir şey var mı? Nasıl kurulur edilir veya geri alınabilir mi vb
Twrp'den Rom kurar gibi flashlayacaksın. Geri almak için Stock kernel dosyasını flashlayacaksın. (Adb ile de yapılabilir)

Bergee

80+ Silver
Twrp'den Rom kurar gibi flashlayacaksın. Geri almak için Stock kernel dosyasını flashlayacaksın.
Hocam twrp yi bırakın arkadaş daha bl kilidini açmamış yeni yani bu işlerde :) Siz çok detaylandırıyorsunuz anlayamaz. Arkadaşımızı sokucam bu işlere o sağolsun bana OC konularında yardımcı oldu bende kendisine bu konuda yardımcı olacağım :)

Top Bottom