Neler Yeni

Cyberpunk 2077 Neden Kötü Gösteriliyor? - Cevap

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Cloud gaming (Geforce now,Stadia,xCloud)
Rpg değil Open World Action hani yersen

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Tabii ki öyle. Oyundan ne istedikleri çok önemli oyuncuların.
Bu yüzden hayal kırıklığı oluyor zaten.
birde oyunun gta gibi olacağını düşünen tayfa vardı onlarda biraz hayal kırıklığına uğradı ben oyunu daha bitirmedim ama yaklaşık 25 30 saat oynadım ve buglar dışında gayet sevdim onlarda 2 3 aya çözülür yapay zekada max 1 yıla çözülür bence

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Bunu görünce oyunu almasam mı diye düşünüyorum şu an.
RPG kafasında oyun arıyorsanız, beklentinizi karşılayacaktır. Gizli gizli gideyim, silahla gideyim, hack yaparak gideyim vs. diyebilirsiniz.
O konuda çeşitlilik çok, hikayesi güzel.
Oyun zaten 7 yıl önce tanıtılmış.
7 yıl önce tanıtıldı. 3-4 senedir yapılıyor.
Rpg değil Open World Action hani yersen
Yemedim maalesef. :confused:

Emin Can

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Emin Can
Oyunu bizzat bitirerek söylüyorum oyunun optimizasyonu berbat rtx 2060 la oynadım yüksek ayarlarda açmasına rağmen 40 50 fps bide amdlerde darboğaz yaşatıyor oyunun şehir yapay zekası kötü çoğu şey buglu araba sürüş kabileyeti kötü

tamer oyunda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,658
İsim
-
RPG kafasında oyun arıyorsanız, beklentinizi karşılayacaktır. Gizli gizli gideyim, silahla gideyim, hack yaparak gideyim vs. diyebilirsiniz.
O konuda çeşitlilik çok, hikayesi güzel.

7 yıl önce tanıtıldı. 3-4 senedir yapılıyor.

Yemedim maalesef. :confused:
RPG tam olarak nedir?

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
RPG tam olarak nedir?
Role Play Gaming kısaltılmışıdır.
Bir kişiyi veya kendi karakterinle oyunda rol yaparsınız. İnsanlarla diyaloğa girer, karakterinizi kendiniz şekillendirirsiniz.
Konuşma tarzı, tipi, kullandığı yetenekler-silahlar.
Görevlere yaklaşım tarzı vs vs. her şey tamamen sizin kontrolünüzde olan bir türdür.

tamer oyunda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,658
İsim
-
Role Play Gaming kısaltılmışıdır.
Bir kişiyi veya kendi karakterinle oyunda rol yaparsınız. İnsanlarla diyaloğa girer, karakterinizi kendiniz şekillendirirsiniz.
Konuşma tarzı, tipi, kullandığı yetenekler-silahlar.
Görevlere yaklaşım tarzı vs vs. her şey tamamen sizin kontrolünüzde olan bir türdür.
Ben daha çok görevler bitince gta gibi kendi kendime şeyler yapmak istiyordum. Sizce Rdr2 mi almalıyım cyberpunk mu isteğime göre?

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Oyunu bizzat bitirerek söylüyorum oyunun optimizasyonu berbat rtx 2060 la oynadım yüksek ayarlarda açmasına rağmen 40 50 fps bide amdlerde darboğaz yaşatıyor oyunun şehir yapay zekası kötü çoğu şey buglu araba sürüş kabileyeti kötü
zaten oyun mükemmel olamaz hiçbir oyun mükemmel dört dörtlük olamaz mesela çoğu kişinin sevdiği o gta 5 bana hitap etmiyor 4 5 saat oynadım ve sevemedim ama şahsen cyberpunkta daha çok eğlendim tamamı ile zevk meselesi o buglar zaten 2 3 aya düzelir dert edecek bişi değil.

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Maddeler halinde kendi bildiğim kadar anlatacağım.
Hak verirsiniz, vermezsiniz sizin kararınız.
Nizami bir şekilde tartışabiliriz.

Cyberpunk oyunundan, oyuncular çok fazla şey bekledi. Kusursuz 10/10 bir oyun beklendi. En ufak hata göze battı.

-Bu konuda yapımcının da hatası var. Oyun hakkında en ufak detayı gösterdiler. Oyunumuz bitti her şey hazır, konsola uyarlamaya çalışıyoruz dediler.
İnsanlar daha çok Hypelandı. Bazısı gerçek olamayacak kadar fazla hypelandı. Ve doğal olarak oyunu beğenmedi.
Her ertelenen tarih oyuncuların iade etmesine neden oldu. Tekrar erteleyip de oyuncu kaybetmek istemediler. Daha mı iyi oldu? Hayır. Aksine daha kötü oldu, kötü bir imaj bıraktılar.

Çalışan ekip deneyimsiz ve henüz adını yeni yeni duyuran bir firma. Firmanın henüz 4. oyunu olduğunu unutuyorlar ve Rockstar firmasıyla karşılaştırılıyor. ( GTA 5 ile karşılaştıran gördüm. )

-Evet birçok kişi bu detayı atlıyor. Firmanın henüz 4. oyunu bu arkadaşlar. Oyunları "Witcher - Witcher 2 - Witcher 3 - Cyberpunk 2077" RPG konusunda deneyimliler fakat, bu kadar büyük bir oyun konusunda deneyimsizler. Yapay zeka, çok kötü özellikle açık dünyada. Fakat RPG öğeleri gayet iyi.

Neden Rockstar ile karşılaştırılmamalı? ( Veya başka bir büyük şirketle )

-Çünkü Rockstar firması 1998'de kuruldu. 22 senedir bu firma bu işin içinde. Fakat CD Projekt Red ilk oyunu olan Witcher'ı 2007 tarihinde piyasaya sürmüşler. Biz 2005 diyelim kuruluş tarihine.
Rockstar firmasının 43 tane oyunu bulunmakta. Rockstar firmasında 1000-2000 çalışan kişi varken, CD Projekt Red firmasında 500 çalışan var. Bütçeler arası da oldukça fazla fark var.

Oyunda çok fazla teknik hata ve BUG bulunuyor.

-Evet firmanın bu hatası çok fazla tepki çekti. Keşke erteleyip satışlar düşseydi de böyle çıkmasaydı. En azından daha az tepki çekerdi, oyuncular firmadan soğumazdı.
Bir dahaki yapacak işlerinde hep bir ön yargı olacaktır.

Oyun teknik hataları bir kenara bırakırsak gerçekten güzel bir oyun. Fakat ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor bu oyundan.
GTA 5 gibi açık dünyada kaos çıkartayım vs. derseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Çünkü bu oyun RPG.

Sizin de eklemek istedikleriniz, "Hatalısın" diyorsanız neden hatalıyım? Tartışalım..
cyberbug 2077 cidden bana göre berbat isteyen istediği kadar savunsun bir beklentim yoktu ama genede o kadar bug ile oynanamayacağını düşünüyorum tutup markayı savunmayın yanlış zamanda yanlış vakitte çıkardılar oyunu suç markada

T.P.G.

80+ Titanium
Maddeler halinde kendi bildiğim kadar anlatacağım.
Hak verirsiniz, vermezsiniz sizin kararınız.
Nizami bir şekilde tartışabiliriz.

Cyberpunk oyunundan, oyuncular çok fazla şey bekledi. Kusursuz 10/10 bir oyun beklendi. En ufak hata göze battı.

-Bu konuda yapımcının da hatası var. Oyun hakkında en ufak detayı gösterdiler. Oyunumuz bitti her şey hazır, konsola uyarlamaya çalışıyoruz dediler.
İnsanlar daha çok Hypelandı. Bazısı gerçek olamayacak kadar fazla hypelandı. Ve doğal olarak oyunu beğenmedi.
Her ertelenen tarih oyuncuların iade etmesine neden oldu. Tekrar erteleyip de oyuncu kaybetmek istemediler. Daha mı iyi oldu? Hayır. Aksine daha kötü oldu, kötü bir imaj bıraktılar.

Çalışan ekip deneyimsiz ve henüz adını yeni yeni duyuran bir firma. Firmanın henüz 4. oyunu olduğunu unutuyorlar ve Rockstar firmasıyla karşılaştırılıyor. ( GTA 5 ile karşılaştıran gördüm. )

-Evet birçok kişi bu detayı atlıyor. Firmanın henüz 4. oyunu bu arkadaşlar. Oyunları "Witcher - Witcher 2 - Witcher 3 - Cyberpunk 2077" RPG konusunda deneyimliler fakat, bu kadar büyük bir oyun konusunda deneyimsizler. Yapay zeka, çok kötü özellikle açık dünyada. Fakat RPG öğeleri gayet iyi.

Neden Rockstar ile karşılaştırılmamalı? ( Veya başka bir büyük şirketle )

-Çünkü Rockstar firması 1998'de kuruldu. 22 senedir bu firma bu işin içinde. Fakat CD Projekt Red ilk oyunu olan Witcher'ı 2007 tarihinde piyasaya sürmüşler. Biz 2005 diyelim kuruluş tarihine.
Rockstar firmasının 43 tane oyunu bulunmakta. Rockstar firmasında 1000-2000 çalışan kişi varken, CD Projekt Red firmasında 500 çalışan var. Bütçeler arası da oldukça fazla fark var.

Oyunda çok fazla teknik hata ve BUG bulunuyor.

-Evet firmanın bu hatası çok fazla tepki çekti. Keşke erteleyip satışlar düşseydi de böyle çıkmasaydı. En azından daha az tepki çekerdi, oyuncular firmadan soğumazdı.
Bir dahaki yapacak işlerinde hep bir ön yargı olacaktır.

Oyun teknik hataları bir kenara bırakırsak gerçekten güzel bir oyun. Fakat ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor bu oyundan.
GTA 5 gibi açık dünyada kaos çıkartayım vs. derseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Çünkü bu oyun RPG.

Sizin de eklemek istedikleriniz, "Hatalısın" diyorsanız neden hatalıyım? Tartışalım..
Kısaca biz büyük bir halt ettik, kıçımız kaldıramadı ama paranızı aldık. Oyuncu dostu imajı kalmadı ben diyeyim. Sonraki oyunda çok daha iyi bir iş çıkarmalılar.

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Ben daha çok görevler bitince gta gibi kendi kendime şeyler yapmak istiyordum. Sizce Rdr2 mi almalıyım cyberpunk mu isteğime göre?
RDR 2 diyebilirim.
cyberbug 2077 cidden bana göre berbat isteyen istediği kadar savunsun bir beklentim yoktu ama genede o kadar bug ile oynanamayacağını düşünüyorum tutup markayı savunmayın yanlış zamanda yanlış vakitte çıkardılar oyunu suç markada
Evet suç markada ve kendini çok hypelayan kesimde. BUGlar olmasa bile bu kesim yine beğenmeyecekti.
Kısaca biz büyük bir halt ettik, kıçımız kaldıramadı ama paranızı aldık. Oyuncu dostu imajı kalmadı ben diyeyim. Sonraki oyunda çok daha iyi bir iş çıkarmalılar.
Doğru söylüyorsun. Oyuncu dostu imajı zedelendi. Ama ben hala firmaya güveniyorum. Türk oyuncuları da düşündükleri için gözümde paha biçilemez.
Ama çok kapsamlı bir oyun erteleyip hataları düzeltebilirlerdi
Satışların düşeceğinden korktukları için ertelemediler. Pahalıya patladı..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,778
Üyeler
155,627
Son üye
thekillingroad
Top Bottom