Neler Yeni

Cyberpunk neden bu kadar buglu çıktı?

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
iki firma karşılaştırılmayacaksa neden gta dört dörtlükmü diyorsun bunu derken ikisini karşılaştırıyorsun ?
Dediğim lafı çevirmeyin. GTA serisi dünyanın en iyisi gibi konuşuyorsunuz o yüzden dört dörtlük değil dedim. Hiçbir oyun dört dörtlük değildir. Şimdi de yan çizip karşılaştıramayız diyorsun, o zaman 5-6 mesajdır ne yapıyordun?

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dediğim lafı çevirmeyin. GTA serisi dünyanın en iyisi gibi konuşuyorsunuz o yüzden dört dörtlük değil dedim. Hiçbir oyun dört dörtlük değildir. Şimdi de yan çizip karşılaştıramayız diyorsun, o zaman 5-6 mesajdır ne yapıyordun?
@Doğukan Fidan AB sakin adam öldü.
Nasıl savunacağını bilmiyor şuan.

şahin doğan

80+ Platinum
yan çizip karşılaştıramayız
bunu sen diyorsun karşılaştıramayız diyorsun ama cyberbonk a laf edince gta dört dörtlükmü diyorsun bunu demek karşılaştırmaktan başka bir şey değil

krldogukan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
dogukan demir
CD Projekt Red' in geliştiriciliğini üstlendiği Cyberpunk 2077 neden bekleneni karşılamadı?
  1. Öncelikle Cyberpunk 2077 yapımına maddi kaynak sağlayan ortaklar oyundan bir çok detayı kaldırtmıştır. ( İddia)
  2. Cyberpunk 2077 ile yeni oyun motoru olan REDengine 4 oyun motoru ile yapıldı. Yani CD Projekt Red hem yeni bir oyun motoru geliştirdi hemde yeni bir oyun yaptı.
  3. Yapımcı baskısı. Oyun yapım süreci uzadıkça yapım maliyeti artıyordu bu da daha fazla para ve zaman demek. Bu yüzden yapımcılar oyunun erken çıkması için firmaya baskı yaptılar.Daha sonra ise oyunda çok fazla bug var diyerek CD Projekt Red'e dava açmışlardır.
  4. Yapımcıların baskısı üzerine oyunun içinde katlara girmek mümkündü hatta CD Projekt Red'in açıklamalarında göre her katta farklı insanlar ve farklı hikaye olacaktı fakat bu da yine daha fazla para ve zaman demek.
  5. Oyun aslında 5 senede tam anlamıyla yapılmaya başlandı. Ekibin bir kısmı Cyberpunk 2077 ile ilgilenirken büyük bir kısmı Witcher 3 ü yapıyordu.
  6. Oyunu daha fazla satabilmek için oyun yerine reklama para yatırdılar ve büyük bir kesim tarafından aslında eleştri aldı.
  7. Ve son olarak yapımcı daha çaylak diyebiliriz yani yaptığı ikinci büyük oyunu olan bir firma.
Peki siz Cyberpunk 2077 ve CD Projekt Red hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sizce açılan davaların üstesinden gelebilirler mi?

İddiaları bulduğum kaynak:
Kaynak
burda amacım cyberpunk ı savunmak değil talihsizliğini aktarmak.
ve en büyük sebeplerden birisi neredeyse tüm platformlar için çıkmış olması eğerki oyun ps4 veya xboxa çıkmamış olsaydı daha rahat olabilirdi yada gene rdr2 gibi önce konsola sonra pc ye çıkartılabilirdi fakat büyük topa girdiler ve sonuç kötü oldu ama her ne olursa olsun ben oyuna 160 saat gömdüm ve bir anından bile sıkılmadım

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
bunu sen diyorsun karşılaştıramayız diyorsun ama cyberbonk a laf edince gta dört dörtlükmü diyorsun bunu demek karşılaştırmaktan başka bir şey değil
Kardeşim burada bu cümleyi kuran sen değil misin? "Cyberpunk ın çıkma nedeni gta nın ne kadar iyi olduğunu anlamamız içindi"

Bu cümle sizin karşılaştırdığınızı gösteriyor. Konu içine GTA yı sokan da sizsiniz.

şahin doğan

80+ Platinum
Kardeşim burada bu cümleyi kuran sen değil misin? "Cyberpunk ın çıkma nedeni gta nın ne kadar iyi olduğunu anlamamız içindi"

Bu cümle sizin karşılaştırdığınızı gösteriyor. Konu içine GTA yı sokan da sizsiniz.
ben zaten karşılaştırıyorum fakat sen karşılaştıramayız diyorsun ama yinede cyberbonk a laf gelince gta dört dörtlükmü diyorsun buda karşılaştırmak :D

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
ben zaten karşılaştırıyorum fakat sen karşılaştıramayız diyorsun ama yinede cyberbonk a laf gelince gta dört dörtlükmü diyorsun buda karşılaştırmak :D
Ya kardeşim senin krozomların mı eksik? En başta GTA yı işin içine sokup cyberpunk ile karşılaştıran sensin. Ben de senin cümlene karşın sanki her gta oyunu dört dörtlük diye cevap veriyorum. Üstüne de 2 oyunun karşılaştırılamayacağını söylüyorum. Kafanız yerinde mi?

Phenoma

80+ Silver
Ya kardeşim senin krozomların mı eksik? En başta GTA yı işin içine sokup cyberpunk ile karşılaştıran sensin. Ben de senin cümlene karşın sanki her gta oyunu dört dörtlük diye cevap veriyorum. Üstüne de 2 oyunun karşılaştırılamayacağını söylüyorum. Kafanız yerinde mi?
Haklı (y)

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Tam söylemek istediğim şey.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
Adamlar daha çıkarmayacaktı ama oyunun fanları tehditler yağdırdı.Adamlar erken çıkartmak zorunda kaldı sonra kötülediler oyunu.Oldu tehdit et sonra kötüle başka? :D

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Küfür ederse şaşırmayın haklı şirket

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Adamlar daha çıkarmayacaktı ama oyunun fanları tehditler yağdırdı.Adamlar erken çıkartmak zorunda kaldı sonra kötülediler oyunu.Oldu tehdit et sonra kötüle başka? :D
Oyun dünyasında tehdit olaylarını yaşayan tek CDPR değil. Yanlış pazarlama taktikleri ile bu duruma geldiler. Aynı zamanındaki Blizzard gibi

Top Bottom