Neler Yeni

Ana Konu 💥 GELDİ D.A. İMZALI F/P KRALI DDR5 SİSTEM GELDİ 💥

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,049
İsim
Bilal Tepe
Gayette oynayabiliyorsun, vramın full kullanılması güzel bir şeydir tüm verimi almak için.
Güzel mi ? Jfiwdei ozaman 4090 çöp 24 GB VRAM hepsini kullanamıyor 😀 seneye bakım güzel olcskmi o vram

PikaTak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mustafa Tak
Gayette oynayabiliyorsun, vramın full kullanılması güzel bir şeydir tüm verimi almak için.
Hiç denememişsin belli ki ama konuşuyorsun. Oyun ikide birde takılıyor ve uyarı veriyor grafikleri düşür video bellek doldu diye.

UlughBeg

80+
Güzel mi ? Jfiwdei ozaman 4090 çöp 24 GB VRAM hepsini kullanamıyor 😀 seneye bakım güzel olcskmi o vram
24gb vramı kullanan oyun yok qaqa, 6700xt testlerindede 12gb'nin sınırında oluyoruz, bu da mı yetersiz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç denememişsin belli ki ama konuşuyorsun. Oyun ikide birde takılıyor ve uyarı veriyor grafikleri düşür video bellek doldu diye.
Kendi 4060ti kartım ile ile full ayarlarda oyunuyorum hocam,3060 6gb kullanan arkadaşımda oyunu rahatça oynuyor, ayarları orta gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.

8 GB vram şu an sınırda ama 2-3 yıl boyunca Tahminimce 1080p yine full ayarlar da götürür diyorum farklı bir şey anlamayın

Son düzenleme:

PikaTak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mustafa Tak
Bir de DLSS kapatıp deneyeceğim yazarım buraya sonucu. Aslında DLSS 100-200 mb dışı vram etkilemiyor ama fps'i kastediyorsanız orasını bilmiyorum.
Tahmin ettiğinizden fazla etkisi var. Ben FSR kapalı RX 6650XT ile ekstremde oynayamıyorum. FPS 100'lerde olmasına rağmen.

DLSS FSR açarsanız 1080pde 8 gb her oyunda yeter zaten. Çünkü bu teknolojiler çözünürlüğü düşürüyor. Yükü yapay zekaya bırakıyor. O da görüntüyü bozduğundan siz yine en yüksek ayarda oynamamış oluyorsunuz. Nvidia kullanmadığımdan bir şey diyemem ama FSR 2 kullanılacak gibi değil.

Leaden_Viever

80+ Bronze
24gb vramı kullanan oyun yok qaqa, 6700xt testlerindede 12gb'nin sınırında oluyoruz, bu da mı yetersiz?

Kendi 4060ti kartım ile ile full ayarlarda oyunuyorum hocam,3060 6gb kullanan arkadaşımda oyunu rahatça oynuyor, ayarları orta gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.

8 GB vram şu an sınırda ama 2-3 yıl boyunca Tahminimce 1080p yine full ayarlar da götürür diyorum farklı bir şey anlamayın
Vramin tamamının kullanılması iyi bir şey değil.
Vram dolduğunda rami doldurmaya başlıyor bu durumda performanstan kaybına neden oluyor ve hergün yeni oyunlar çıkıyor her yeni oyunun optimizasyonu berbat oluyor 8gb vram sınırda şuan. Seneye sen gene aynı oyunları oynamaya devam edeceksen bir sıkıntı yok devam et.

Tahmin ettiğinizden fazla etkisi var. Ben FSR kapalı RX 6650XT ile ekstremde oynayamıyorum. FPS 100'lerde olmasına rağmen.

DLSS FSR açarsanız 1080pde 8 gb her oyunda yeter zaten. Çünkü bu teknolojiler çözünürlüğü düşürüyor. Yükü yapay zekaya bırakıyor. O da görüntüyü bozduğundan siz yine en yüksek ayarda oynamamış oluyorsunuz. Nvidia kullanmadığımdan bir şey diyemem ama FSR 2 kullanılacak gibi değil.
hocam nereye kadar bir miktar düşürüyor biliyorum ama nereye kadar dayancak

Son düzenleme:

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,676
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
850w diye ben rampage kasa psusunda gördüm diye dedim demek ki o psu değil 😂

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Beklentim 4070 ama kesinlikle 2 fanlı giriş seviye soğutması olan bir ekran kartı olur fiyat performans olması için. 7500f işlemci olması da kesin gibi bir ihtimal 13400f ama sanmıyorum. fiyat da 25.999 civarı olur tahminim. Bu arada gereksiz tartışma var yukarıda 1080p için şimdilik 8gb vram yetiyor evet ama mantıklı alım yapan biri 12gb altı kart almaz. Günü kurtarmak isteyen, sık kart değiştiren al sat yapan biri alabilir 8gb kartları.

Ben Gaming x Trio 4070 indirimi bekliyorum :) alıyım bir 3,4 sene arkama bakmayayım.

çılgınHamsi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Yusuf
Beklentim 4070 ama kesinlikle 2 fanlı giriş seviye soğutması olan bir ekran kartı olur fiyat performans olması için. 7500f işlemci olması da kesin gibi bir ihtimal 13400f ama sanmıyorum. fiyat da 25.999 civarı olur tahminim. Bu arada gereksiz tartışma var yukarıda 1080p için şimdilik 8gb vram yetiyor evet ama mantıklı alım yapan biri 12gb altı kart almaz. Günü kurtarmak isteyen alabilir.
dediklerin olursa alınır mı alabilirsek tabi

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
dediklerin olursa alınır mı alabilirsek tabi
Valla şöyle bir şey var. Al sat değilde kullanmak için alınacaksa Abdullah kardeşin yaptığı her sistem alınır zaten. Adam sizler için olabilecek en uygun fiyatı zaten ayarlıyor. Fiyatı bazen beğenmeyenler oluyor o da al-satçılar oluyor genelde.

Bana sorsan ama bu tarz sistemler bana hitap etmiyor. Ben sessiz, üst seviye bileşenlerle kullanmayı seviyorum bilgisayarı. Orta-üst seviye anakart, ssd, ram, ekran kartı vs. Ama bu tarz sistemlerde hep giriş seviye oluyor fiyat düşürülmesi için doğal olarak. (Şu an ekran kartı indirimi bekliyorum mesela gaming x trio, ama gidip msi ventus 2x 4070 de var gainward da var, zotac da var ucuz ama sesli çalışan sıcak çalışan almak istemiyorum ((elimde Gainward 3060 var evet performanslı ama sesi beni çok rahatsız ediyor)) )

Kullanmak isteyenler için pişman olmayacağı bir sistem çıkacağı kesin.

burakatan

80+
bizzat aynı parçalarla 29K-30K civarı yaptı abi fiyattan emin değilim demiştim birde senin sistemlerin fiyatlarında devasa indirim oluyo ondan biraz daha aşağıda tahmin yapmak istedim

valla yandı galiba ama fakede olabilir eskiden sağlam fakeler yemiştik
6k indirim bir şey değil ki. Zaten olması gereken bu değil mi? Sonuçta kampanyalı hazır sistem. Çoğu parça minimum fiyatlı olanı hangisiyse o seçiliyor. 25k'nın üstündeyse zaten çok bir anlamı olmaz. Eğer fiyatın çok olduğu konusunda Abdullah abi ciddiyse o zaman 16GB'lık 4060TI koydu demektir. O zaman 3k daha ekleyeceğiz üstüne.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,050
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom