Neler Yeni

DA-G9 Coil Whine Sorunu Da-G9 Alanlar bir bakabilir mi içeri

T A N I K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sarp Yılmaz
DA-G9 almıştım. Sistemde ki msı ventus 2x 4060ti 16gb kartta coil whine sorunu var. Benden başka bu sorunu yaşayan var mı sizce değişim yapılır mı itopyaya yollarsam

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Eray Yılmaztürk
Muhtemelen bir çok insan da bobin sesi vardır ama oturup dinlemediği için duyamaz ki duyduğunuz sesin ekran kartından değil işlemci fanindan gelme ihtimali daha yüksek

Armi3067

80+ Bronze
Model düşük olduğu için olabilir zamanında GTX 560Ti kullanıyordum sorun yoktu fakat en üst modeldi daha sonrasında rx 570 ve rx 6600 aldım şuanda pulse modelini kullanıyorum fakat model düşük olunca kullanılan komponent kalitesi de düşük oluyor benim 560ti'dan sonraki tüm kartlarımda coil whine sorunu oldu başta yoktu sonralarında hep yaşadım ekran kartı alırken şansınızı arttırmak istiyorsanız marka fark etmeksizin üst modellerine yönelin, dediğim gibi onda da olabilir ama coil whine oluşma olasılığı azdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DA-G9 almıştım. Sistemde ki msı ventus 2x 4060ti 16gb kartta coil whine sorunu var. Benden başka bu sorunu yaşayan var mı sizce değişim yapılır mı itopyaya yollarsam
Coil whine kart hangi durumda yapıyor?

T A N I K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sarp Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun oynarken geliyor ses. Diğer G9 alanlarda var mı acaba yoksa benim şansıma mı ona göre değiştirmeye göndermeyi planlıyorum.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Benim 7700XT de de ufak coil whine var, ama şükür ki rahatsız etmiyor ve sadece yük altında hafif bir cızırtı yapıyor. Oyun oynarken vs duymuyorum bile. Ses sizi rahatsız etmiyorsa göz ardı edilebilir.
Özellikle yeni çıkan ekran kartlarının çoğunda coil whine var malesef. Ülkemizde para kolay kazanılmadığı için ve verdiğimiz parada biraz fazla olunca hiçbir sorunu olsun istemiyoruz doğal olarak, ama durum bu. Coil whine kartın performansına etki etmez, ama sesi yüksekse sesi rahatsız eder haliyle. Dediğim gibi oyun oynarken falan sizi rahatsız etmiyorsa göz ardı edebilirsiniz, ama rahatsız ediyorsa garantiye gönderin derim.

Armi3067

80+ Bronze
FPS değerleri kaç ustam? yüksek fps'de de coil whine yapar kartlar. coil whine olmayan bile yapar bazı oyunların yükleme ekranlarında 1000-3000 fps olduğu için yapar fakat coil whine olanlar ise yer yer 200-300 fps ve üstüne duyulabilir şekilde yapar birde zaten coil whine olduğunun bildiğiniz için o sese çok takarsınız rahat duyarsınız diğer alanlarda olmayabilir coil whine tamamen şans hepsinde olmaz.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Hatta 2 sene önce Asus TUF RTX 3060Ti almıştım ondada vardı ufak coil whine, ama sonra zamanla kendiliğinden gitmişti yük altında bile cızırtı yapmıyordu artık. Tabi her üründe böyle olur demiyorum ama, başıma geldiği için söylemek istedim sadece. :)

Aykut D.

80+ Gold
Da g9 neden bu kadar sorunlu oldu zibilyon tane sorun konusu açıldı.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,146
İsim
Selim
Model düşük olduğu için olabilir zamanında GTX 560Ti kullanıyordum sorun yoktu fakat en üst modeldi daha sonrasında rx 570 ve rx 6600 aldım şuanda pulse modelini kullanıyorum fakat model düşük olunca kullanılan komponent kalitesi de düşük oluyor benim 560ti'dan sonraki tüm kartlarımda coil whine sorunu oldu başta yoktu sonralarında hep yaşadım ekran kartı alırken şansınızı arttırmak istiyorsanız marka fark etmeksizin üst modellerine yönelin, dediğim gibi onda da olabilir ama coil whine oluşma olasılığı azdır.

Coil whine kart hangi durumda yapıyor?
üst alt fark etmiyor çogunda var bu ses çünkü kartlar güçlü oldugu için bu ses zor engelleniyor ve garanti kapsamına da girmiyor artık normal karşılanıyor.

T A N I K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sarp Yılmaz
FPS değerleri kaç ustam? yüksek fps'de de coil whine yapar kartlar. coil whine olmayan bile yapar bazı oyunların yükleme ekranlarında 1000-3000 fps olduğu için yapar fakat coil whine olanlar ise yer yer 200-300 fps ve üstüne duyulabilir şekilde yapar birde zaten coil whine olduğunun bildiğiniz için o sese çok takarsınız rahat duyarsınız diğer alanlarda olmayabilir coil whine tamamen şans hepsinde olmaz.
Starfield oynuyorum normalde 80-90 veren yerde 60fps sabitlesem bile ses geliyor sabitlemeyi kaldırınca daha da fazla geliyor ses.

Armi3067

80+ Bronze
Starfield oynuyorum normalde 80-90 veren yerde 60fps sabitlesem bile ses geliyor sabitlemeyi kaldırınca daha da fazla geliyor ses.
Vsync azaltır 60'a sabitleyince hem fpste düşüyor oda azaltır fakat yine de yapmaması lazım

T A N I K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Sarp Yılmaz
Oyun sistem zorlayan oyun olduğu için 60fps sabit olsa bile çıkıyo olabilir. İtopyada değişim işlemi nasıl oluyor bilen var mı?

Armi3067

80+ Bronze
Coil whine için değişim zordur diye biliyorum sonuçta hiç bir sorun teşkil etmiyor sadece vızıltı yapıyor bobinleri.

üst alt fark etmiyor çogunda var bu ses çünkü kartlar güçlü oldugu için bu ses zor engelleniyor ve garanti kapsamına da girmiyor artık normal karşılanıyor.
Bende onu dedim zaten sadece olmamam olasılığı artar ama dediklerin doğru artık nortmalleştirdiler.

Top Bottom