Neler Yeni

Da Sistem 2 Fps Drop!?

AlyseaNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Berat
Benim 130 saatte %99'a düşmüştü sağlığı. 1200/1100 de okuma yazma yapmıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla belki daha da yükselecekti ama ssd belki yanar diye kapattım :D

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    380.8 KB · Hit: 49

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
DA-2 Sistem kullanan dostlarım.

''Gaming Gecesi ortak yardımlaşma ve danışma konusu'' gibi ''DA-2 Sistem Yardımlaşma Kulübü'' açsanız ve sorunlarınız hakkındaki güncellemeleri oradan paylaşsanız sizce nasıl olur ?
(Konu açıldığından şikayet etmiyorum yanlış anlamayın sadece tek çatı atlında en azında biraz daha çok kullanıcıya ulaşılır ve yararlı olur diye düşünüyorum).

Yaşadığı sorunu çözen birisi nasıl çözdüğünü yazar ise aynı sorunu yaşayan kişilerde çözümü daha doğrusu sorunun kaynağını bulabilir. DA-2 Sistem kullanmadığım için kulüp açmadım aranızdan birisi yada @White Ravens açarsa yararlı olacağı kanaatindeyim.

Tost Kayaoğlu

80+ Gold
En İyi Cevap
4
DA-2 Sistem kullanan dostlarım.

''Gaming Gecesi ortak yardımlaşma ve danışma konusu'' gibi ''DA-2 Sistem Yardımlaşma Kulübü'' açsanız ve sorunlarınız hakkındaki güncellemeleri oradan paylaşsanız sizce nasıl olur ?
(Konu açıldığından şikayet etmiyorum yanlış anlamayın sadece tek çatı atlında en azında biraz daha çok kullanıcıya ulaşılır ve yararlı olur diye düşünüyorum).

Yaşadığı sorunu çözen birisi nasıl çözdüğünü yazar ise aynı sorunu yaşayan kişilerde çözümü daha doğrusu sorunun kaynağını bulabilir. DA-2 Sistem kullanmadığım için kulüp açmadım aranızdan birisi yada @White Ravens açarsa yararlı olacağı kanaatindeyim.
Çok mantıklı bu sistem çok sattı böyle bir şey yapılması lazımdı aklına sağlık

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Çok uyumlu bir sistem oluşturduk yan odada sistemi aralıksız kullanıyoruz en ufak sorun yok. Yaşadığınız sorunlar tamamiyle yazılımsal. Sistemlere biosundan çipset driverına kadar özen gösterdiğinizi düşünmüyorum. SSD konusunda da SSD'de bir sorun yok soğutucusuz çıplak bir NVMe SSD kullandığınızın farkına varın lütfen ve bu SSD yuvası ekran kartının altında ısınmasa zaten tuhaflık var demektir

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Driver veya SSD ile alakalı.
Bende sadece csde oluyor o da CS:GO'nun sorunu yani Nvidia'da da oluyor.
Bence SSD'den dolayı.
4-5 yıldır Nvidia tarafında birkaç kart kullandım.Bu süreçte CSde drop yediğimi hatırlamıyorum.

COREXAR

80+ Silver
Çok uyumlu bir sistem oluşturduk yan odada sistemi aralıksız kullanıyoruz en ufak sorun yok. Yaşadığınız sorunlar tamamiyle yazılımsal. Sistemlere biosundan çipset driverına kadar özen gösterdiğinizi düşünmüyorum. SSD konusunda da SSD'de bir sorun yok soğutucusuz çıplak bir NVMe SSD kullandığınızın farkına varın lütfen ve bu SSD yuvası ekran kartının altında ısınmasa zaten tuhaflık var demektir
Tekrar crystaldiskmark testi yaptım yazma hızım 600 çıktı.
Ayrıca test sırasında ssd 80e kadar çıktı.
Yazılımsal olarak da ben pek sanmıyorum wındows 1909/2004 radeon 20.4.2 den bu yana tum drıverları kurdum ve sonuç aynı değişen bir şey yok inşallah yazılımsaldır.

Uygâr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Uygar Güllüpınar
Instagram
lilnyks0
2 Hafta önce aldığım Da Sistem 2 de oynadığım tüm oyunlarda zaman zaman fps drop (1-2 saniyeliğine donma) yiyorum. Driverlarım ve Biosum güncel. Yardım edebilecek var mı?
Ekran kartı driverindendir herhalde. Siteye girip WHQL ibaresi olanı indir. Ama yine en son olsun.

AlyseaNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Berat
Abi Chipset, LAN, Audio, Ekran kartı, BIOS ve Ekran kartı BIOS'u güncel. Ancak hala bütün oyunlarda bazen 1 saniyelik donmalar yaşıyorum.

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,610
İsim
Enes Koç
Abi Chipset, LAN, Audio, Ekran kartı, BIOS ve Ekran kartı BIOS'u güncel. Ancak hala bütün oyunlarda bazen 1 saniyelik donmalar yaşıyorum.
1660 Sadece fortnite da ilk maç uçaktan anlayana kadar bir drop yiyorum 5 dk sonra drop falan olmuyor asla bende onu merak ettim öyle bir dropmu yoksa oyun içindede sürekli yaşanıyormu?

AlyseaNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Berat
1660 Sadece fortnite da ilk maç uçaktan anlayana kadar bir drop yiyorum 5 dk sonra drop falan olmuyor asla bende onu merak ettim öyle bir dropmu yoksa oyun içindede sürekli yaşanıyormu?
Oyunun içinde sürekli yaşanıyor.

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,610
İsim
Enes Koç
Oyunun içinde sürekli yaşanıyor.
Gariptir böyle sorunları yaşayan çok gördüm bu forumda kuzenim 5700xt kullanıyor maşallah çok memnun o yüzden artık ekran kartı önerilerinde amd önermiyorum inşallah düzelir sinir bozucu olduğuna eminim.

Top Bottom