Neler Yeni

DA4 SERVİS RAPORUNA RAĞMEN DEĞİŞİM/IADE KABUL EDILMEDI

hrnkral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Harun
Herkesin bildiği gibi DA4 24 kasımda yayınlandı ve bende o gün sipariş verdim. Ancak gelen ürün ekrana görüntü vermiyordu. Tek ram ile deneyince oluyordu ama iki ram le ekrana görüntü vermiyordu. Itopya ile görüşünce bütün sistemi bize gönderin, parçaları servislerine göndereceğiz denildi. Islemcide sorun olmadığına dair geri dönüş yapılmış. Anakartın servis raporu ise şu şekilde
GIGABYTE marka B450M S2H model SN202150074081 seri numaralı anakart, faturasız olarak 30-12-2020 tarihinde servise "Görüntü vermiyor, oyun esnasında yeniden başlıyor." (Şikayet ettiğim arıza dahi yanlış bildirilmiş)arızası ile gelmiştir. Anakartın ön görsel ve fiziksel kontrollerinde, işlemci soket kıskaçlarında fiziksel darbe sonucu hasar oluştuğu tespit edilmiştir. Hasarlı işlemci kıskaçları, anakart ile işlemci arasında bağ kurmasına mani olduğu için anakart düzgün çalışmamaktadır. İşlemci soket hasarı, üretimden kaynaklı olmayıp, hatalı kullanım, MONTAJ SONUCU oluştuğu için anakart garanti kapsamı dışına çıkmıştır. Anakartın ücretli olarak hasarlı işlemci soketinin onarımı sağlanabilir, onarım ücreti KDV dahil 280 TL 'dir. Onarım sonrasında tespit edilecek arızaların onarım ücreti iletilecektir. Ürüne ait görsel ektedir.
Evet ben ürünü montajlı almıştım ve geldiği gün müşteri hizmetlerine bir türlü bağlanamadım ancak o gün mail attım ve geri dönüş yapılmamıştı. Şuan itopya nın dediği ya bu parayı ödersin tamir ettirirsin ya da tamir etmeden sana göndeririz. Değişim iade olmaz neymiş fiziksel hasar yazıyormuş ama o fiziksel hasarın montaj sonucu olduğunu kabul etmiyorlar. Tüketici hakem heyetine zaten başvuru yapmıştım ayrıca diğer yasal haklarımı kullanacağım...

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,889
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Top Bottom