Neler Yeni

DeepCool LS520 SE + Ryzen 7 7800x3D Cinebech Test sonucu

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,529
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hahaha tamam Kürşat abi valla sende olmasan şüphe içinde kullanıcaktım Sıvı Soğutucuyu dedim ne oluyo ya korktum :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bir kasa alacağım hocam o yüzden şimdilik böyle kullanmayı tercih ediyorum.
Pompa başı yanlış konumda ama alta veya sağa bakması lazım yönü

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Mert Camran
Pompa başı yanlış konumda ama alta veya sağa bakması lazım yönü
Abi onu arkadaşla montelerken öyle taktık yani ben takmadım o taktı ben pek anlamıyorum monteleme işlerinden o yüzden pompa vidalarını söküp sağ tarafa mı gelsin logosu ? öyle yaparsam kasanın camına değer şuan o gördüğün fotoğrafta da cama değdiği için alt kısmını vidaladım üst 2 vidayı takmadım kasa vidaları yani,soğutucunun pompa vidalarını full taktım. (Cam vidaları 2 tane takmadım yukarıya alta 2 tanesini taktım. )

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,529
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Abi onu arkadaşla montelerken öyle taktık yani ben takmadım o taktı ben pek anlamıyorum monteleme işlerinden o yüzden pompa vidalarını söküp sağ tarafa mı gelsin logosu ? öyle yaparsam kasanın camına değer şuan o gördüğün fotoğrafta da cama değdiği için alt kısmını vidaladım üst 2 vidayı takmadım kasa vidaları yani,soğutucunun pompa vidalarını full taktım. (Cam vidaları 2 tane takmadım yukarıya alta 2 tanesini taktım. )
Şu montajını yaptığım kasaya bak anlarsın yönü nasıl normali ya böyle ya da pompa ram tarafına bakacak

Ekler

• IMG_20240505_132718.jpg
    IMG_20240505_132718.jpg
    136.1 KB · Hit: 19

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Mert Camran

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,529
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Böyle logosu kalırsa benim attığım fotoğraftaki gibi ne farkı oluyor abi mesela ?
Logo değil boru girişi varya pompanın onların konumu önemli bir giriş bir çıkış var onlar rahat hareket etmesi lazım hava yapmaması lazım

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Mert Camran
Logo değil boru girişi varya pompanın onların konumu önemli bir giriş bir çıkış var onlar rahat hareket etmesi lazım hava yapmaması lazım
Tamam abi yarın düzeltirim bunun vidaları büyük biraz tornavida uymuyor benim.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,529
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Tejaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Teja
Konuyu bir tık açim acaba laancool 3 kasaya takılan artic lf2 360 la kaç derece görür

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Murat Gündoğdu
Arkadaşlar sıvı soğutmam yukarıya montelenmedi bende ön tarafa monteledim ön taraftaki fanları çıkartmadan üzerine monteledim yani 5 fanlı çalışıyor şuan :D Cinebech testi yaptığım zaman sıcaklığı 80-82 oluyor ve dahada yukarıya çıkmıyor tam istediğim gibi oldu sıvı soğutucu çok iyi soğutuyor gibi geldi bana bir önceki dark freezer x128 kule tipi soğutucumda 89 dereceye kadar çıkabiliyodu ani bir artış yaşanıyodu sıcaklıklarında.

@HacıSOFU @Amanita @Cavuskerem @ruaF1912 @TheShazZ
Selamün aleyküm mert kardeşim sıvı soğutma fanlarının boruları üst tarafta olmaması gerekiyor öyle sıvı soğutmayı bozabilirsin derin araştırma yaptım fanların boruları altta olmalıdır fanların yönüde önemli tabikide sıvı soğutmayı üst bölümede takmayı dene bence senin için daha iyi olabilir düşüncem bu şekilde

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Mert Camran
Selamün aleyküm mert kardeşim sıvı soğutma fanlarının boruları üst tarafta olmaması gerekiyor öyle sıvı soğutmayı bozabilirsin derin araştırma yaptım fanların boruları altta olmalıdır fanların yönüde önemli tabikide sıvı soğutmayı üst bölümede takmayı dene bence senin için daha iyi olabilir düşüncem bu şekilde
Üst tarafa takamıyorum RAM'ler izin vermiyor yarın pompa yönünü değiştireceğim pompa borusunu aşağıda veya ram tarafına bakan tarafta veya ekran kartına yakın bir şekilde tutacağım hayırlısıyla :D
Bilgi için teşekkür ederim :peepokalp: Aleyküm selam.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,140
İsim
Hacı
Sana 360mmm ls720 al dedim dinlemedin. İyi kavur işlemciyi....

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Mert Camran
Sana 360mmm ls720 al dedim dinlemedin. İyi kavur işlemciyi....
Gülü sevdik dikeni battı yapacak bir şey yok :D
Üste uyar diye aldım ben öyle yazıyodu ramler işi çok bozdu.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,140
İsim
Hacı
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,616