Neler Yeni

İnceleme Delux M800 Pro: Cam Skatez'le gelen mouse

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Hissiyatı çok iyi, sesine bayıldım. Yumuşak basım hissi olarak. Algılamasında hiç çift tık ya da algılamama olmadı.
oyy hemen yarin siparis mi etsem nolursa olsun diyip 🥲 elime ins küçük gelmez 2 senedir rival 300s kullaniyorum claw finger tip karışık tutarak vatanda viper mini ve g305 elime kucuk geldi ultimate guzeldi mesela onlara oranla nasil acaba hocam bilginiz varmı sizce elime olurmu

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
oyy hemen yarin siparis mi etsem nolursa olsun diyip 🥲 elime ins küçük gelmez 2 senedir rival 300s kullaniyorum claw finger tip karışık tutarak vatanda viper mini ve g305 elime kucuk geldi ultimate guzeldi mesela onlara oranla nasil acaba hocam bilginiz varmı sizce elime olurmu
1701470772279.png

İkisinin kıyaslaması şu şekilde. Bence alışırsın sorun olmaz.

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
Herkese yepyeni bir mouse incelemesinden selamlar dostlar. (N'apayım benim hobilerimden birisi de bu ;) )
Bugün, forumumuzda oldukça önerilen ve Connect Game tarafından satılmakta olan Çin'li bir arkadaşa bakacağız.

Delux M800 Pro

İlk incelemelerimde olduğu gibi(incelemeler için tık 👉 Attack Shark X3 , 👉 Darmoshark M3 4K) bu incelememe de sipariş sürecini anlatarak başlıyorum.
Connect Game üzerinden 29 Kasım 2023 akşamı vermiş olduğum sipariş 1 Atalık 2023'te elime ulaştı. Ürünün bana maliyeti 999 ₺ (alındığı tarih itibariyle: 34,54 $) oldu, herhangi bir kargo bedeli ödemedim. (Alındığı tarihte USD:28,92 ₺)

Kutu ve Kutu İçeriği

Faremiz siyah-sarı ağırlıklı standart ve sade bir kutu ile gelmekte. Ürünün dışında naylon bir jelatin bulunmadığını belirteyim.
Kutumuzun arkasında ise merakımızı gidermek adına fare ile ilgili önemli özellikler şu şekilde belirtilmiş durumda:
3'lü bağlantı modu
68gr ağırlık
500mAh batarya kapasitesi (80h batarya ömrü)
PixArt PAW 3395 Sensör
Yazılım desteği ile ayarlanabilir 6 tuş
Huano Blue Shell Pink Dot Switchler
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Kutu içeriğinde oldukça adi sert naylon bir kutu içerisine konulmuş;
1 adet kullanım kılavuzu
1 adet Type-C - Type - A Dongle
1 adet yedek skatez takımı
1 adet yedek cam skatez takımı
1 adet örgülü kablolu Type C bağlantı kablosu
1 adet naylon poşete konulmuş faremiz çıkmakta.

Alıntıyı görüntüle

Delux M800 Pro ile Tanışıyoruz

Faremizdeki UV Mat kaplama oldukça başarılı. Farenin verdiği kalite hissiyatı ise kesinlikle mükemmel. Neresinden bastırırsam bastırayım hiçbir şekilde çıtırtı, eğilme, bükülme gibi şeylerle karşılaşmadım. Tasarımsal olarak da fare oldukça sade görünüyor. RGB barındırmaması ise RGB severleri üzebilir.
Sağ-Sol tıklama hissiyatı Attack Shark X3 ile kıyasladığımda daha yumuşak ve daha sessiz. Yan tuşlarda ise ses X3'e göre çok daha tok geliyor.
Farenin her iki yanındaki tırtıklı yüzey sert plastik yerine yumuşak plastik seçilseymiş premium hissiyatını ciddi anlamda arşa çıkartacakmış ama buna da şükür diyelim :)

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
M800 Pro, AttackShark X3 ve Basilisk Ultimate in alt kısımlarını ve skatezlerini de bu fotoda görebiliyoruz.

Alıntıyı görüntüle
Burada ise farelerimizin boyut ve ağırlıklarını görmekteyiz.

124x64x38mm boyutları orta ele sahip kullanıcıların daha çok hoşuna gidecektir diye düşünüyorum. X3'ten yaklaşık 20gr daha ağır olan faremiz bu farkı hissettiriyor. X3 kuş gibi bir mouse desem yeridir ama M800 Pro'ya alışmam sadece birkaç dakikamı aldı bunu da ekleyeyim.
Skatezleri ise X3'ten bir tık daha iyi, daha önce de skatez kalitesini beğendiğim Razer'a oldukça benzer bir deneyim sunduğunu söyleyebilirim.

Teknik Konular ve Yazılım

Sensör olarak AttackShark X3 ve Darmoshark M3 4K gibi PixArt PAW3395 kullanan mouseumuzda, kullandığım kısa süreç içerisinde sensör keskinliği ile ilgili ya da bağlantı ile ilgili bir problem yaşamadım. Bu sensör 650IPS ve 50G tarama ve hızlanma değerleriyle kendisine günümüzde tier list'in en başlarında yer ayırtmış durumda. Faremiz 1000Hz'e kadar raporlama hızına erişebilmekte. Yazılımda gözüme çarpan ise DPI'ın, Polling Rate'in LOD'nin, Debounce'ın değiştirilebilir olması. Darmoshark M3 4K'de olduğu gibi batarya ömrü diyagramı ise yine göze çarpmakta.
Kutu içeriğindeki cam skatezleri denemeyi, default skatez kalitesini beğendiğim için erteliyorum. Kullanınca editleyeceğim...
Alıntıyı görüntüle
Yazılım arayüzünün görünümü Yazılımı indirmek için tıklayabilirsiniz

Batarya

Henüz fare ilk saatlerim olduğundan 500mAh 'in beni ne kadar götüreceğini kestirememekle birlikte ileride yeterli deneyime erişince güncelleyeceğimi belirteyim.

Genel Değerlendirme ve Puanlama

Şimdiye kadar incelediğim farelerde farkettim ki PAW 3395 harici sensörlü bir ürün incelememişim, umarım en kısa zamanda farklı sensöre sahip ürünleri de inceleme fırsatı bulabilirim. Bu sensör piyasada bulunabilecek en iyilerden bir tanesi. Kullandığı bu sensörüyle, 999 ₺'lik fiyatıyla, üretim kalitesi ve verdiği premium hissiyattan da yola çıkarak, fareye vermiş olduğum puan 9,2 şimdiye kadar verdiğim en yüksek puan olmasına vesile oldu.

Evet sevgili dostlar bir mouse incelememi daha burada noktalarken, bu ürünü bir süre daha kullandıktan sonra, incelemeyi gerek görmem halinde editleyeceğimi bilmenizi isterim.
Buraya kadar yorulmadan, üşenmeden okuyan herkese teşekkür eder ve hepinize iyi geceler dilerim.
Kalın sağlıcakla.... 👋

Öncelikle emeğinize sağlık , cooler master mm712 kullanıyorum. Hangi ürün daha iyidir geçmeye gerek var mıdır ?

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Öncelikle emeğinize sağlık , cooler master mm712 kullanıyorum. Hangi ürün daha iyidir geçmeye gerek var mıdır ?
Eyv hocam sağolasın . Geçmene gerek yok. Cooler Master'dan devam et, masraf etme

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Eyv hocam sağolasın . Geçmene gerek yok. Cooler Master'dan devam et, masraf etme
hocam simdi elimi ölçtümde 18 cm tas catlasa 18,5 yani 19 değil bu mouse icin uygunmudur almayi dusunuyorum hemen

Dogus2297

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Doğuş
hocam simdi elimi ölçtümde 18 cm tas catlasa 18,5 yani 19 değil bu mouse icin uygunmudur almayi dusunuyorum hemen
Kanka adamlar sana 4. Defaya al alışırsın sorun olmaz mı desin onu mu bekliyon. Al artık daaaaa Allah Allah 🤣

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Kanka adamlar sana 4. Defaya al alışırsın sorun olmaz mı desin onu mu bekliyon. Al artık daaaaa Allah Allah 🤣
türkün aklı sonradan gelir derler reis alırım elim büyüktü acaba fare kucukmu derim diye sordum 😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Valla güzel güzel diyoruz kimse almıyor illa bir inceleme şart olmuştu @kivanctas bundan sorna bi delux m820 hunter incelemesi gelir mi reis :D

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Alperen Çetin
ben de aldım bakalım umarım memnun kalırım. çok bir beklentim yok zaten.

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri